Přítomnost kosmetického koše ocení každá žena

Všemožná kosmetika často okupuje koupelny zejména v domácnostech, ve kterých sídlí větší množství žen. Kam oko dohlédne, tam jsou šampony a kondicionéry, krémy, líčidla a další propriety, o jejichž účelu nemá mužská část obyvatel domu často ani ponětí. Kosmetický koš mnoho místa navíc nezabere a představuje elegantní způsob, jak se rychle zbavovat prázdných obalů.

koupelna moderni

Kosmetický koš umožňuje pohodlně zlikvidovat různé druhy odpadu z drogistických, kosmetických, hygienických nebo i zdravotnických produktů. Jeho přítomnost v domácnosti ocení stejně tak ženy jako muži, kteří nebudou muset neustále zakopávat o prázdné lahvičky a obaly. U kosmetického koše je důležitá praktická stránka, ale pochopitelně i design.

Jak vypadá kosmetický koš?

Kosmetické koše se v principu vůbec nemusí lišit od normálních odpadkových košů. Zpravidla ale disponují menším objemem a jsou určeny pro specifický typ odpadu. Tyto koše by neměly zabírat mnoho místa, ale musí dobře sloužit svému účelu. Základem je pohodlně vyřešený způsob otevírání. Obvykle se horní víko odklápí sešlápnutím pedálu, jednodušší variantu představuje víko řešené jako „propadliště“.

Koš BOWL
Koš BOWL

U kosmetických košů je kladen důraz na elegantní vzhled. Neměly by v interiéru příliš poutat pozornost, natož rušit ošklivým vzhledem. Představují samozřejmost, která se ukrývá někde v rohu a splývá s okolním prostředím. Koše mohou být kruhové, hranaté, plastové i kovové. Z barev jsou oblíbené odstíny růžové, krémové nebo fialové.

Kam patří kosmetický koš?

Místo pro kosmetický koš je obvykle v koupelně. Zde můžete pohodlně odhazovat prázdné lahvičky od parfémů či krémů, krabičky od hygienických potřeb, prázdné tuby od pasty, použité zubní nitě a podobně – a to aniž byste museli pokaždé přecházet k odpadkovému koši do kuchyně.

KJ Collection Koupelnový pedálový koš
KJ Collection Koupelnový pedálový koš

Kosmetické koše se uplatní zejména ve větších domácnostech. Takřka nepostradatelné jsou ve vícepatrových rodinných domech, kde nemůže jeden „hlavní“ odpadkový koš stačit. Velmi často se s nimi setkáte i v hotelových pokojích nebo ve zdravotnických zařízeních, kde usnadňují práci pokojským a uklízečům.

Jaká je cena?

Kosmetické koše jsou praktické a jejich pořízení vám rozhodně neudělá vítr v peněžence. Nejobyčejnější modely pořídíte i pod dvě stě korun. Designové kousky z nerezu nebo jiných kvalitních materiálů ale mohou být i mnohonásobně dražší.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...