Přivolejte domů jaro těmi pravými jarními dekoracemi

Jaro už zaklepalo na dveře a přišel čas dostat trochu nové energie i do vaší domácnosti. Pojďte se inspirovat stylovými jarními dekoracemi, které rozzáří váš byt a naplní jej radostí a svěžestí. A vězte, že nepůjde jen o typické kraslice nebo zajíčky. Jste zvědaví?

Vkusná dekorace versus kýč jako blázen 

S velikonočními dekoracemi může váš interiér zazářit, ale mohou být i velmi kýčovité a nevkusné, pokud to s nimi přeženete. Hranice mezi těmito dvěma protipóly je velmi tenká. Zároveň je pro každého jinde. Myslete ale na to, že méně je někdy více. Že příliš výrazné a křiklavé barvy se vám mohou časem nejen okoukat, ale i zprotivit. 

Sázkou na jistotu jsou pastelové, jemné a nenásilné barvy a vzory, svěží nádech čerstvých květin i vůní a přírodní materiály. S těmi nemůžete nic pokazit. 

Barvy, vzduch a květiny 

Připadá vám interiér vašeho obýváku ponurý a máte pocit, že v něm stále něco chybí? Vyzkoušejte trochu barev a svěžesti v podobě živých květin. Můžete si je dát do designové vázy třeba na odkládací stolek nebo na komodu. Mezi typicky jarní řezané květiny patří tulipány, voňavé frézie, gerbery, santini a světlé růže. 

photo 1579722279786 576b71f94d4f

Řezané květiny vám zkrátka dodají onu potřebnou svěžest i energii, která vám možná stále chybí. 

TIP: Potěšit touto dekorací můžete nejen sebe, ale i blízké. Nechte dovézt jarní svěžest třeba mamince, babičce, sestře, kamarádce.

Jarní věnce (klepou) na dveře 

Rozjasněte si den už jen otevřením dveří. Stačí vám, když na ně zavěsíte jarní věnec! Ten vás naladí do správné jarní nálady pokaždé, když budete opouštět byt, ale i v momentě, kdy se do něj budete zase vracet.

easter 4916560 960 720

Pokud si nechcete kupovat hotový věnec, ale rádi byste se kreativně vyřádili, budete potřebovat korpus – slaměný, polystyrenový nebo proutěný. Pomocníkem vám dále budou dekorace dle vlastního výběru: květy (živé či umělé), barevné stužky, větvičky, peříčka, skořápky vajíček. 

Na uchycení dekorací budete potřebovat tavnou pistoli. A pak už jen kompletujte, uspořádávejte a aranžujte. 

TIP: Kolem dokola můžete kruh věnce obmotat chlupatou přízí. 

Postel v novém kabátku 

Protože doby huňatých peřin a plédů na čas vystřídají jemnější a tenčí peřiny, nový vzhled ložnice docílíte zbrusu novým povlečením a dekoračními polštářky s jarními motivy. Ty nejkrásnější květy široko daleko totiž mohou vyrůst právě ve vaší ložnici!

pillows 1158274 960 720

Povlečení s květinovými vzory si můžete vybrat dvojí. Prvním typem jsou velkoformátové vzory barevných květin, které jsou samy o sobě dost výrazné a skvěle se hodí do velmi světlých ložnic s čistými liniemi. Pokud byste rádi romantičtější vzhled svých peřin a spíše jimi doplňovali interiér, poohlédněte se po povlečení s motivy drobných kvítků a lučních květin. Působí romanticky, jemně a zvolíte-li si je v teplých a pastelových barvách, pak i doslova jarně! 

Velikonoční vejce trochu jinak

Vejce obecně představuje symbol zrodu nového života a nese zvěstování o hojnosti a znovuzrození.

Přibližně ve 13. století se stalo „vajíčko“ součástí Velikonoc, sloužilo jako velikonoční dar i mezi hospodářem a jeho čeledí, kdy je pán statku obdaroval příslušným počtem syrových vajec. Následně se vajíčka během velikonočních svátků převtělila do almužny žebrajícímu lidu, z čehož vznikl zvyk k obdarovávání vejcem koledníky.

Postupem času se klasická vajíčka barvená, zdobená různými technikami, začala nahrazovat trvanlivějšími materiály, jako jsou čokolády, sladké těsto a podobně.

26533F9A 8AC7 43A9 A121 C2CB5DE264DE

K dekoraci do interiéru i exteriéru jsou nádherná madeirová tzv. vrtaná nebo děrovaná vejce. Slepičí výfuky jsou velmi křehké, proto jsou lepší kachní, husí nebo i pštrosí vejce. Pomocí minivrtačky děláme různé otvory / kolečka, kapky, srdíčka/, následně vybělíme a zbavíme se vnitřní blanky a po vyschnutí zdobíme rozehřátou voskovkou. Do modernějšího interiéru můžeme vejce pouze nastříkat metalickou barvou.

V dnešní době je velice trendy i styl industriální, proto můžeme použít k výrobě dekoračních vajíček i betonovou směs a vytvořit krásné kompozice betonové misky, mechu a betonových vajec

7C9941D6 7AEF 42A1 8777 F35D07F8723F

TIP: Pokud sháníte workshop, kde se kreativně vyřádíte a dáte odpočinout své mysli, mrkněte na nabídku od Design by MM! Workshop můžete také darovat někomu blízkému prostřednictvím dárkového poukazu. Ten platí celoročně. 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...