Probuďte v sobě italského designéra

Itálie je zemí designu – ať už mluvíme o světě módy, umění či bydlení. Ty nejluxusnější a nejoriginálnější kousky nábytku či doplňků ve většině případů pochází právě odtud. Chcete-li i vy bydlet stylově, inspirujte se italským šarmem a vytříbeným vkusem. Vsaďte na Itálii!

Doma jako v Benátkách
Doma jako v Benátkách

Hrátky s italským designem

Když se podíváte na některý z těch nejdražších interiérů, které mají na svědomí proslulí světoví designéři, pravděpodobně se setkáte s názvy hned několika drahých italských značek, jimiž bude interiér vybaven. Právě v Itálii totiž vznikají úctyhodné brandy a tvůrci luxusních interiérů to dobře vědí. Italský design kombinuje působivé i jemné kontrasty, moderní materiály, extravagantní prvky i nečekané barevné variace. Na své si přijdou milovníci neotřelých konceptů i obdivovatelé minimalistické krásy.

Nadčasový interiér

Hledáte-li nspiraci pro svůj domov, s italským dotekem rozhodně nešlápnete vedle. Jaké jsou jejich interiéry? Jsou moderní, sofistikované, originální i nadčasové. Příjemná elegance zaujme na první pohled každého, kdo se o design zajímá. A vlastně i všechny ostatní. Není tak těžké podlehnout kouzlu italského designu. Stačí jejich smysl pro detail, minimalistické linie a tvarová rozmanitost. Co se pak týče barev, tou správnou volbou jsou odstíny samotné přírody. Ty se totiž skvěle doplňují s odvážnými sytými tóny, z nichž se nabízí modrá, žlutá, oranžová nebo třeba červená. Populární jsou však také neutrální barvy podtržené a oživené kovovým leskem – zlaté, mosazné nebo měděné detaily prosytí interiér nenásilnou noblesou.

Pohovka Norma, okrová dee:340443-132 Hoorns
Pohovka Norma, okrová dee:340443-132 Hoorns

Cesta k designu

Italský design rozhodně není konzervativní. A tím to všechno začalo. Na konci šedesátých let se v Itálii objevil anti-design. Ten byl reakcí na masivně průmyslově vyráběný nábytek a doplňky, které postrádaly jakousi osobitost. Anti-design byl odpovědí na “nudu“ a přinesl šokující tvarosloví v kombinaci s novou barevnou paletou. Právě takto vznikaly ty nejoriginálnější a nejdražší autorské kousky nábytku i dekorací. Právě takto se vyvíjel italský design, který je nesmrtelný.

Jak na to

Ukrojte si kousek italské elegance. Jak zařídit byt v italském duchu? Pořiďte si minimalistické úložné prostory, jejichž čisté linie dají prostor vyniknutí detailů. Nebojte se originálních tvarů a jejich zdánlivě nesmyslné kombinace. Zajímavé křeslo, taburet či pouf v obytné zóně nesmí chybět. Velký důraz kladou italové na osvětlení. Působivé lustry a unikátní stojací lampy jsou to pravé. Vše podtrhněte dekory v podobě umění, autorských váz či velkolepých svícnů. Nezapomeňte na odvážnou tapetu či výmalbu. Pokud nemáte jasno, stačí se inspirovat již hotovými návrhy interiérů.

Čtěte dál!

Veletrh úspor energií v Hodoníně

První ze série regionálních stavebních výstav se letos koná v Hodoníně v prostoráchDomu...

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...