Probuďte v sobě italského designéra

Itálie je zemí designu – ať už mluvíme o světě módy, umění či bydlení. Ty nejluxusnější a nejoriginálnější kousky nábytku či doplňků ve většině případů pochází právě odtud. Chcete-li i vy bydlet stylově, inspirujte se italským šarmem a vytříbeným vkusem. Vsaďte na Itálii!

Doma jako v Benátkách
Doma jako v Benátkách

Hrátky s italským designem

Když se podíváte na některý z těch nejdražších interiérů, které mají na svědomí proslulí světoví designéři, pravděpodobně se setkáte s názvy hned několika drahých italských značek, jimiž bude interiér vybaven. Právě v Itálii totiž vznikají úctyhodné brandy a tvůrci luxusních interiérů to dobře vědí. Italský design kombinuje působivé i jemné kontrasty, moderní materiály, extravagantní prvky i nečekané barevné variace. Na své si přijdou milovníci neotřelých konceptů i obdivovatelé minimalistické krásy.

Nadčasový interiér

Hledáte-li nspiraci pro svůj domov, s italským dotekem rozhodně nešlápnete vedle. Jaké jsou jejich interiéry? Jsou moderní, sofistikované, originální i nadčasové. Příjemná elegance zaujme na první pohled každého, kdo se o design zajímá. A vlastně i všechny ostatní. Není tak těžké podlehnout kouzlu italského designu. Stačí jejich smysl pro detail, minimalistické linie a tvarová rozmanitost. Co se pak týče barev, tou správnou volbou jsou odstíny samotné přírody. Ty se totiž skvěle doplňují s odvážnými sytými tóny, z nichž se nabízí modrá, žlutá, oranžová nebo třeba červená. Populární jsou však také neutrální barvy podtržené a oživené kovovým leskem – zlaté, mosazné nebo měděné detaily prosytí interiér nenásilnou noblesou.

Pohovka Norma, okrová dee:340443-132 Hoorns
Pohovka Norma, okrová dee:340443-132 Hoorns

Cesta k designu

Italský design rozhodně není konzervativní. A tím to všechno začalo. Na konci šedesátých let se v Itálii objevil anti-design. Ten byl reakcí na masivně průmyslově vyráběný nábytek a doplňky, které postrádaly jakousi osobitost. Anti-design byl odpovědí na “nudu“ a přinesl šokující tvarosloví v kombinaci s novou barevnou paletou. Právě takto vznikaly ty nejoriginálnější a nejdražší autorské kousky nábytku i dekorací. Právě takto se vyvíjel italský design, který je nesmrtelný.

Jak na to

Ukrojte si kousek italské elegance. Jak zařídit byt v italském duchu? Pořiďte si minimalistické úložné prostory, jejichž čisté linie dají prostor vyniknutí detailů. Nebojte se originálních tvarů a jejich zdánlivě nesmyslné kombinace. Zajímavé křeslo, taburet či pouf v obytné zóně nesmí chybět. Velký důraz kladou italové na osvětlení. Působivé lustry a unikátní stojací lampy jsou to pravé. Vše podtrhněte dekory v podobě umění, autorských váz či velkolepých svícnů. Nezapomeňte na odvážnou tapetu či výmalbu. Pokud nemáte jasno, stačí se inspirovat již hotovými návrhy interiérů.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...