Proč luxusní matrace potěší nejen milovníky spánku?

Pohodlný spánek je základem krásného dne. Chcete-li si skutečně odpočinout a předejít celé řadě zdravotních komplikací, nepodceňujte výběr matrace. Ty opravdu luxusní si vás získají skvělými vlastnostmi.

Matrace pro seniory - zdroj
Matrace pro seniory – zdroj

Pokud si chcete skutečně odpočinout a předejít celé řadě zdravotních komplikací, nepodceňujte výběr matrace. Luxusní verze mají co nabídnout.

Když se zeptáte dospělých, co patří mezi jejich koníčky, mnoho z nich vám odpoví, že spánek. O to větší překvapení vzbuzuje pohled do českých ložnic, kde roli matrace plní v drtivé většině případů to nejlevnější, co bylo na skladě. Cena by při výběru matrace rozhodně neměla být na prvním místě. Člověk bez kvalitního spánku dlouho nevydrží. Podívejte se, jak vybrat matraci, se kterou se odpočinek budete užívat.

Nekvalitní matrace riskuje se zdravím

Spánek se vám může jevit jako pouhý zlomek z celého dne, ale ve skutečnosti na matraci strávíte přibližně třetinu života. To je dostatečně velký časový úsek na to, abyste začali vážně přemýšlet o investici do luxusní matrace. Nepředstavujte si zlatá prošívání, vsazené drahokamy a ručně vytvořené ornamenty. Luxus v tomto případě prezentuje perfektní ergonomie, moderní materiály a vysoká praktičnost. Tedy vlastnosti důležité pro hluboký spánek a minimalizaci starostí se zády, proleženinami či alergiemi.

Čím se liší luxusní matrace od klasiky?

Základní modely za nízké ceny jsou zpravidla vyrobeny pouze z jednoho kusu pěny. Pro krátkodobé přespání takové konstrukční řešení možná stačí, ale to je tak vše. Rozhodně nelze doporučit na takové matraci spát každý den. Doporučení platí nejen pro dospělé, ale také pro děti. U nich je podpora celého těla velmi důležitá. Rychlé porovnání s luxusními modely odhaluje propastné rozdíly.

Kvalitní matrace pro lepší spánek
Kvalitní matrace pro lepší spánek

Matrace pro náročné bývají vyrobeny z kombinace moderních materiálů, nechybí jim rozdělení na zóny a příkladná prodyšnost. Konstrukce složená z více vrstev myslí na to, aby se vám matrace dokonale přizpůsobila. Nikde vás nic nebude tlačit, váš krevní oběh a svalstvo bude uvolněné. To vše při zachování příjemné tuhosti. U matrací z vyšších kategorií nebude žádnou výzvou sehnat matraci s vysokou nosností a dlouhodobě stabilním jádrem. Při výběru zohledněte materiál potahu. Ty lepší jsou velmi příjemné na dotyk a snadno se udržují.

Luxusní relaxace pro oba

Špičkové typy matrací se vašim požadavkům dokáží přizpůsobit. Důkazem jsou partnerské matrace, u kterých narazíte na každé straně na rozdílnou tuhost pěn. Na výběr tak máte měkčí a tvrdší stranu. Již nemusíte kupovat dvě samostatné matrace. Jedna luxusní matrace stačí. Tak neváhejte investovat do komfortu, zaslouženého odpočinku a zdraví. Životnost těch nejlepších matrací se v případě správné údržby pohybuje v rozmezí 10 až 20 let. To rozhodně není málo. Investice se vám rychle vrátí a vy budete mít jistotu, že si ležením nezpůsobujete zbytečné zdravotní problémy. Když už víte, jak si vybrat matraci, zbytečně dlouho neváhejte. Čím rychleji si vyberete, tím dříve se vyspíte do růžova.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...