Proč nepodceňovat výběr WC sedátka?

Při zařizování nové koupelny a toalety je velmi jednoduché strávit dlouhé hodiny nad výběrem vhodných koupelnových obkladů, nábytku a dalšího vybavení, které nelze přehlédnout. O tom, jak bude výsledek fungovat, však rozhodují i maličkosti. Mezi ty se řadí bez diskuze také WC sedátko. Víte, na co se při jeho výběru zaměřit?

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Pohodlí na toaletě

Prakticky každý člověk na něm denně stráví několik minut. Třebaže to může působit poněkud zvláštně, pro někoho je právě toaleta místem, kde má klid a soukromí například na čtení či mobilní surfování po sociálních sítích. Ostatně v některých rodinách je součástí koupelny i malá knihovna s časopisy, novinami atd. Právě z tohoto důvodu by mělo být WC sedátko maximálně pohodlné a praktické. Při výběru tak v první řadě preferujte kvalitní materiál a dostatečné rozměry.

Aby vše dobře pasovalo

Ideální je vybírat WC sedátko od stejného výrobce, od kterého máte WC mísu. Jedině tak budete mít jistotu jednoduché instalace a kompatibility, kdy sedátko na mísu dokonale pasuje. Keramika by vždy měla být kompletně zakryta. Mezi kvalitní výrobky se řadí sedátko PURE DUROPLAST SOFT-CLOSE ANTIBACTERIAL od značky CERSANIT. Upevnění sedátka EASY OFF je zárukou toho, že dokážete sedátko snadno připevnit a bude fungovat tak, jak má. Důležité je i to, aby sedátko při otevřené poloze vydrželo stabilně opřené o nádržku a bez přidržování nepadalo. Samostatně prodejná neznačková WC sedátka z nabídky různých supermarketů mohou sice nabídnout výraznější vzhled, nicméně jejich odolnost bývá zpravidla nižší.

SEDÁTKO PURE DUROPLAST SOFT-CLOSE ANTIBACTERIAL (K98-0083) - CERSANIT
SEDÁTKO PURE DUROPLAST SOFT-CLOSE ANTIBACTERIAL (K98-0083) – CERSANIT

Hygiena je číslo jedna

Nejen v domácnostech s malými dětmi je klíčová hygiena na toaletě. WC sedátko je ze zcela pochopitelných důvodů místem, kde se hromadí různé bakterie a nečistoty. Nevyhovující jsou sedátka dřevěná a sedátka bez povrchové úpravy. Zmíněný model od značky CERSANIT se může pochlubit antibakteriální úpravou. Ta snižuje zachycování bakterií na sedátku a navíc usnadňuje úklid.

SEDÁTKO EASY DUROPLAST SOFT-CLOSE EASY-OFF (K98-0089) - CERSANIT
SEDÁTKO EASY DUROPLAST SOFT-CLOSE EASY-OFF (K98-0089) – CERSANIT

Oceníte také další vylepšení

Vedle již zmíněných vlastností WC sedátka je vhodné zaměřit se také na další funkce. Jednou z nich je pomalé a tiché zavírání poklopu. U značky CERSANIT je tato funkce pojmenována jako SOFT CLOSE. Sedátko nebude při zavírání dělat hluk, což oceníte především v momentě, kdy podnikají na toaletu (umístěnou například v blízkosti ložnice) noční výlety děti.

Zde se šetřit nevyplatí

Ceny WC sedátek se velmi liší. Šetřit se však rozhodně nevyplatí. Především u neznačkového zboží riskujete, že se vám v případě závady po letech již nepodaří sehnat stejný model, na který jste si zvykli. Investovat do kvalitního WC sedátka z odolného materiálu je zárukou toho, že vám bude sloužit opravdu dlouho.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...