Proč nepodceňovat výběr WC sedátka?

Při zařizování nové koupelny a toalety je velmi jednoduché strávit dlouhé hodiny nad výběrem vhodných koupelnových obkladů, nábytku a dalšího vybavení, které nelze přehlédnout. O tom, jak bude výsledek fungovat, však rozhodují i maličkosti. Mezi ty se řadí bez diskuze také WC sedátko. Víte, na co se při jeho výběru zaměřit?

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Pohodlí na toaletě

Prakticky každý člověk na něm denně stráví několik minut. Třebaže to může působit poněkud zvláštně, pro někoho je právě toaleta místem, kde má klid a soukromí například na čtení či mobilní surfování po sociálních sítích. Ostatně v některých rodinách je součástí koupelny i malá knihovna s časopisy, novinami atd. Právě z tohoto důvodu by mělo být WC sedátko maximálně pohodlné a praktické. Při výběru tak v první řadě preferujte kvalitní materiál a dostatečné rozměry.

Aby vše dobře pasovalo

Ideální je vybírat WC sedátko od stejného výrobce, od kterého máte WC mísu. Jedině tak budete mít jistotu jednoduché instalace a kompatibility, kdy sedátko na mísu dokonale pasuje. Keramika by vždy měla být kompletně zakryta. Mezi kvalitní výrobky se řadí sedátko PURE DUROPLAST SOFT-CLOSE ANTIBACTERIAL od značky CERSANIT. Upevnění sedátka EASY OFF je zárukou toho, že dokážete sedátko snadno připevnit a bude fungovat tak, jak má. Důležité je i to, aby sedátko při otevřené poloze vydrželo stabilně opřené o nádržku a bez přidržování nepadalo. Samostatně prodejná neznačková WC sedátka z nabídky různých supermarketů mohou sice nabídnout výraznější vzhled, nicméně jejich odolnost bývá zpravidla nižší.

SEDÁTKO PURE DUROPLAST SOFT-CLOSE ANTIBACTERIAL (K98-0083) - CERSANIT
SEDÁTKO PURE DUROPLAST SOFT-CLOSE ANTIBACTERIAL (K98-0083) – CERSANIT

Hygiena je číslo jedna

Nejen v domácnostech s malými dětmi je klíčová hygiena na toaletě. WC sedátko je ze zcela pochopitelných důvodů místem, kde se hromadí různé bakterie a nečistoty. Nevyhovující jsou sedátka dřevěná a sedátka bez povrchové úpravy. Zmíněný model od značky CERSANIT se může pochlubit antibakteriální úpravou. Ta snižuje zachycování bakterií na sedátku a navíc usnadňuje úklid.

SEDÁTKO EASY DUROPLAST SOFT-CLOSE EASY-OFF (K98-0089) - CERSANIT
SEDÁTKO EASY DUROPLAST SOFT-CLOSE EASY-OFF (K98-0089) – CERSANIT

Oceníte také další vylepšení

Vedle již zmíněných vlastností WC sedátka je vhodné zaměřit se také na další funkce. Jednou z nich je pomalé a tiché zavírání poklopu. U značky CERSANIT je tato funkce pojmenována jako SOFT CLOSE. Sedátko nebude při zavírání dělat hluk, což oceníte především v momentě, kdy podnikají na toaletu (umístěnou například v blízkosti ložnice) noční výlety děti.

Zde se šetřit nevyplatí

Ceny WC sedátek se velmi liší. Šetřit se však rozhodně nevyplatí. Především u neznačkového zboží riskujete, že se vám v případě závady po letech již nepodaří sehnat stejný model, na který jste si zvykli. Investovat do kvalitního WC sedátka z odolného materiálu je zárukou toho, že vám bude sloužit opravdu dlouho.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...