Proč si do interiéru zvolit květinové motivy

Květinové motivy sice nespadají mezi neutrální design interiéru, který si mnoho z nás vybírá, ale určitě stojí za zvážení. Ať už jste milovník květin nebo prostě jen chcete mít doma příjemnější prostředí, je tento přírodní motiv zrovna to pravé po čem sáhnout. 

Pip Studio Polštář PIP Studio Cherry Pigeon - 35x60 cm
Pip Studio Polštář PIP Studio Cherry Pigeon – 35×60 cm

Různé květiny dokážou navodit různé emoce

Napadlo vás někdy, že při pohledu na odlišné květiny se ve vás spouštějí různé emoční procesy? Toho se dá při vybavování interiéru náramně využít. Motivy s růžemi navozují romantickou, choulící se atmosféru, takže se perfektně hodí do ložnice. Krásně se vyjímají na povlečení, přehozu přes postel, tapetě nebo pouze namalované na obrazu na stěně. Tropické květiny vás naopak nabudí energií, tedy jsou ideální třeba do kuchyně nebo jídelny, kde začínáte svůj den snídaní. 

Záleží tedy na typu a barvě květiny, ale rozhodující je i velikost motivu s květinami. Všechny tyto faktory dokážou ovlivnit atmosféru zajištěnou právě květinovým vzorem. Velké množství malých květin například působí mnohem luxusněji, než jedna veliká. Nejdůležitější ze všeho je ale vybrat si květinu nebo její motiv, který vás osloví a vyvolá ve vás přesně ten pocit, který potřebujete. 

4Home 2 sady povlečení Motýlí louka, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm
4Home 2 sady povlečení Motýlí louka, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm

S květinami přicházejí i barvy

Květiny v pokoji, i když jen jako potisk nebo malba, dokážou zpestřit celý pokoj. Každá květina a její barva má však svůj význam a efekt. Některá barva vás utlumí a zklidní, jiná ve vás spustí vlnu energie a další vás rozesmutní nebo rozveselí. Buďte proto ve výběru opatrní a zjistěte si pár informací o vlivu barev na lidskou psychiku. Tyto znalosti využijete i jinde než u květinových vzorů.

Květinové motivy většinou propojují mnoho barev, takže oživení v pokoji zařídí bez problému. Navíc, čím více barev se na motivu objeví, tím více působí květinové motivy přirozeněji a opravdověji. Ale pokud nejste fanouškové barev, nevadí. I černobílé motivy květin jsou velmi vkusné a zútulní pokoj.

Květiny jen na sezonu

Váš domov nemusí vypadat jako rozkvetlá zahrada v jednom kuse. Vyberte si třeba jen jedno roční období, kdy bude květinová výzdoba zkrášlovat váš interiér. V zimě si dopřejte dávku rozkvetlých květin, aspoň ve svém domově, když už venku nic nekvete a vše je zahaleno bílým sněhem. Povlečte polštářky na gauči do květin a před jarem je vyměňte za jiné nebo na stůl přidejte květovaný běhoun.

Domarex Běhoun Květiny, 40 x 90 cm
Domarex Běhoun Květiny, 40 x 90 cm

Na jaře a v létě můžete připodobnit interiér vašeho obydlí rozkvetlé a živé přírodě kolem vás. Květinové motivy vám budou neustále připomínat, jak je kolem krásně a přinesou hřejivý pocit štěstí do vašeho již tak krásného domova. V těchto měsících je ovšem nejlepší natrhat si plnou náruč živých květin a rozmístit je po celém bytě. Nač mít umělý dojem přírody, když může být reálný?

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...