Proč si pletené pufy zamiluje celá rodina?

Pokud máte slabost pro moderní a stylové doplňky do interiéru, pletené pufy si vás okamžitě získají. O co se přesně jedná a jak jejich přítomnost využít u vás doma? Je tady několik praktických informací!

INV Puf Cly 50cm šedý
INV Puf Cly 50cm šedý

 

Svět interiérových doplňků a trendů dokáže být opravdu pestrý, ale i tak se čas od času najde něco, co si získá obrovskou popularitu. Skvělým příkladem z poslední doby jsou pletené pufy. Ty si s troškou šikovnosti zvládnete vyrobit svépomocí, stejně tak si je můžete zakoupit hotové a rovnou vám budou dělat radost. Víte, jak je využít?

 

Pletený sedák

Že vám označení puf nic neříká? Jedná se o pletený sedák, takový roztomilý „bobek“ na sezení. Je vhodný prakticky do každé místnosti od předsíně přes obývák až po ložnici a dětský pokoj. Záleží pouze na tom, kde ho chcete mít. Sezení na dostatečně velkém pufu je až překvapivě pohodlné, ale ze zcela pochopitelných důvodů bude více vyhovovat mladším rodinám. Pro babičku a dědečka je přeci jen lepší klasická židle. Pufy jsou svou velikostí vhodné i do menších prostor. Líbí se jim doma, na chatě a v kanceláři. Připraveny jsou sloužit také jako podnožka.

Černý puf Kare Design Olivio
Černý puf Kare Design Olivio

 

V jaké barvě vybrat?

Pokud jde o samotný vzhled, rozdíly se týkají prakticky pouze velikostí a barev. Výběr odstínu je čistě na vás, ale počítejte s tím, že se nový doplněk stane automaticky středem pozornosti. Nechcete, aby byl až tak moc vidět? Umístění na koberec podobné barvy vám k tomuto cíli pomůže. Vzhledem k aktuálním interiérovým trendům je to ale tak trošku škoda. Odvážnější barvy budou vašemu bydlení slušet. Co taková limetková, tyrkysová nebo malinová? Velmi zajímavě vypadají pruhované potahy kombinující dvě barvy.

 

Stoleček s originálním vzhledem

Puf nemusí fungovat pouze jako sedátko, ba právě naopak! Někteří lidé si ho pořizují jako originální stoleček na odkládání drobností. Ve čtecím koutku na něj můžete položit knihy, v obývacím pokoji se stane domovem pro ovladače od elektroniky. Jen si dejte pozor na to, aby se vám nevylil například čaj. Čištění náplně by bylo zbytečně komplikované.

Když navrch položíte desku z těžké překližky, máte plnohodnotný stolek se vším všudy. Výsledný vzhled je velmi atraktivní. Ideální je tvar kruhu, který není o moc větší než průměr pufu. Díky tomu zůstane stolek stabilní.

INV Puf Cube 70cm ručně pletený, šedý
INV Puf Cube 70cm ručně pletený, šedý

 

Pletené oživení interiéru

Cesta k oživení interiéru vede přes moderní doplňky s nápadem. Pletené pufy jsou skvělým tipem pro každého, kdo hledá něco nového. Při výběru preferujte výrobky z kvalitních materiálů snadných na údržbu. Vnější potah může být snímatelný. Po vyprání vyžaduje kompletace pouze jednoduché sešití, které zvládne každý.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...