Proč využít služeb realitní kanceláře

Sháníte bydlení, nebo naopak chcete byt prodat? Určitě jste už přemýšleli nad tím, jestli se do toho pustit na vlastní pěst, a nebo zvolit služby realitní kanceláře. Pomůžeme vám s rozhodováním.

galerie realit

Na první pohled vypadá prodej i koupě nemovitosti jako hračka. Tak jednoduché to ale není. Jako si většina z nás nestříhá sama vlasy nebo nešije oděvy, je naprosto přirozené svěřit prodej i nákup nemovitosti odborníkům z oboru realit, mezi které patří i přerovská realitní kancelář GALERIE REALIT.

Realitní makléř je na vaší straně

Málokdo z nás se opravdu dobře orientuje v právních záležitostech, a těm se během nákupu ani prodeje nevyhnete. Realitní kancelář zajistí sepsání smlouvy, takže se nemůže stát, že by ji katastr nemovitostí neakceptoval. Dále také pomůže s daní z převodu nemovitosti a také dohlíží na bezpečný způsob převodu peněz při koupi i prodeji. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem, je ověřená realitní kancelář určitě tím správným krokem.

Tým Galerie realit
Tým Galerie realit

Jak nenaletět

Samozřejmě jako v každém oboru se najdou i tady společnosti, které nejsou tak úplně poctivé. Jak tedy postupovat při výběru realitní kanceláře? Pokud nemáte přímo doporučení od spokojeného zákazníka nebo známého, je nejjednodušší využít dostupnosti informací na internetu. Už webové stránky prozradí hodně. Jaká je kvalita informací a jak se prezentují? Hledejte i hodnocení klientů, to často bývá na facebookových stránkách společnosti. Hodně napoví i osobní setkání s makléřem. „Zjistěte, jaká má makléř osvědčení, kolik má za sebou úspěšně zrealizovaných obchodů, jak při práci postupuje, jaké služby vám poskytne v rámci provize a zda se vám k nim smluvně zaváže,“ dodává Kateřina Zvonková, jednatelka společnosti GALERIE REALIT.

foto GR office

Neprodávám moc levně, nekupuji moc draze?

Je cena adekvátní? Realitní makléři se pohybují v oboru a tím pádem nastaví reálnou tržní cenu. U stanovování se zohledňuje více faktorů, jako je například stav a stáří nemovitosti, její vlastnictví, velikost, lokalita, dostupnost, i třeba občanská vybavenost. Jako zájemce o koupi se také dozvíte přesné náklady na bydlení a také, jestli je byt zatížen dluhy a skrytými vadami.

Co je home staging a proč ho využít?

První dojem bývá mnohdy nejdůležitější, pokud nezaujmete, zmizíte mezi desítkami dalších inzerátů. A to v GALERIE REALIT moc dobře vědí, proto nabízí těm, kdo prodávají nemovitost, službu home staging. V čem to spočívá? V bytě, který je určen k prodeji, se udělají opravy drobných závad, odstraní se detaily, které by odváděly pozornost nebo se přemístí nábytek tak, aby lépe vynikl prostor. Poté se vše profesionálně nafotí a díky tomu nemovitost vynikne mezi ostatními nabídkami.

Kancelář Galerie realit
Kancelář Galerie realit

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...