Proč využít služeb realitní kanceláře

Sháníte bydlení, nebo naopak chcete byt prodat? Určitě jste už přemýšleli nad tím, jestli se do toho pustit na vlastní pěst, a nebo zvolit služby realitní kanceláře. Pomůžeme vám s rozhodováním.

galerie realit

Na první pohled vypadá prodej i koupě nemovitosti jako hračka. Tak jednoduché to ale není. Jako si většina z nás nestříhá sama vlasy nebo nešije oděvy, je naprosto přirozené svěřit prodej i nákup nemovitosti odborníkům z oboru realit, mezi které patří i přerovská realitní kancelář GALERIE REALIT.

Realitní makléř je na vaší straně

Málokdo z nás se opravdu dobře orientuje v právních záležitostech, a těm se během nákupu ani prodeje nevyhnete. Realitní kancelář zajistí sepsání smlouvy, takže se nemůže stát, že by ji katastr nemovitostí neakceptoval. Dále také pomůže s daní z převodu nemovitosti a také dohlíží na bezpečný způsob převodu peněz při koupi i prodeji. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem, je ověřená realitní kancelář určitě tím správným krokem.

Tým Galerie realit
Tým Galerie realit

Jak nenaletět

Samozřejmě jako v každém oboru se najdou i tady společnosti, které nejsou tak úplně poctivé. Jak tedy postupovat při výběru realitní kanceláře? Pokud nemáte přímo doporučení od spokojeného zákazníka nebo známého, je nejjednodušší využít dostupnosti informací na internetu. Už webové stránky prozradí hodně. Jaká je kvalita informací a jak se prezentují? Hledejte i hodnocení klientů, to často bývá na facebookových stránkách společnosti. Hodně napoví i osobní setkání s makléřem. „Zjistěte, jaká má makléř osvědčení, kolik má za sebou úspěšně zrealizovaných obchodů, jak při práci postupuje, jaké služby vám poskytne v rámci provize a zda se vám k nim smluvně zaváže,“ dodává Kateřina Zvonková, jednatelka společnosti GALERIE REALIT.

foto GR office

Neprodávám moc levně, nekupuji moc draze?

Je cena adekvátní? Realitní makléři se pohybují v oboru a tím pádem nastaví reálnou tržní cenu. U stanovování se zohledňuje více faktorů, jako je například stav a stáří nemovitosti, její vlastnictví, velikost, lokalita, dostupnost, i třeba občanská vybavenost. Jako zájemce o koupi se také dozvíte přesné náklady na bydlení a také, jestli je byt zatížen dluhy a skrytými vadami.

Co je home staging a proč ho využít?

První dojem bývá mnohdy nejdůležitější, pokud nezaujmete, zmizíte mezi desítkami dalších inzerátů. A to v GALERIE REALIT moc dobře vědí, proto nabízí těm, kdo prodávají nemovitost, službu home staging. V čem to spočívá? V bytě, který je určen k prodeji, se udělají opravy drobných závad, odstraní se detaily, které by odváděly pozornost nebo se přemístí nábytek tak, aby lépe vynikl prostor. Poté se vše profesionálně nafotí a díky tomu nemovitost vynikne mezi ostatními nabídkami.

Kancelář Galerie realit
Kancelář Galerie realit

Čtěte dál!

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou být krásným...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here


Další nové články

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...