Proměna dětského pokojíku dle sezony

Baví vás zdobit si svůj příbytek a nestačí vám pouze výměna dekorací na oknech či v obýváku, ale rádi byste vyzdobili pokojík vašich ratolestí vždy podle daného období nebo nadcházející události. Ne vždy to musí znamenat zruinování vaše rodinného rozpočtu. A ne vždy musíte přestavovat celý dětský pokoj. Podíváme se, jak na to.

Dětský pokoj - zdroj
Dětský pokoj – zdroj

Vytvořte dětem neutrální pokoj

Hlavním bodem je začínat s neutrálním dětským pokojem, aby nepůsobil přeplácaným dojmem. Pokud budou mít vaše ratolesti dětský pokoj v neutrálních barvách, neznamená to, že by byly ochuzeny o krásný pokojík nebo že by fádní barvy zastavily rozvoj jejich kreativity. Nemusí být ochuzeny vůbec o nic.

Nemusíte se striktně držet zažitého stereotypu – růžový pokojík pro holčičku a modrý pro chlapečka. Zařiďte pokoj v neutrálních barvách. Stěny vymalujte na bílou či béžovou, nábytek volte v dřevěném dekoru nebo také bílé barvě. Ostatní barvičky doženete později. Máte teď totiž ideálně připravenou půdu pro to, abyste mohli měnit všechno okolo.

Samolepky na zdi či nábytek

Samolepky jsou sice trvalejšího rázu, ale i tak vám nic nebrání měnit je podle sezóny. Samolepicí obrázky všemožných motivů seženete jak na internetových obchodech, tak v kamenných papírnictví už za pár korun. Můžete si tak nalepovat velikonoční vajíčka či Mikuláše podle libosti.

DoDo Dekorace velká Krtek a plachetnice DV4 37x34x0,6 cm
DoDo Dekorace velká Krtek a plachetnice DV4 37x34x0,6 cm

Barevné závěsy a lustry

Stejně s tím, jak měníte závěsy v pokojích za letní nebo zimní, vyměňte jejich dekor. Spoustu obchodů dnes nabízí tematické závěsy do dětských pokojíčků. Na Vánoce můžete pověsit závěsy se sněhovými vločkami nebo například s dnes tak módním vzorem jelena.
Pořiďte dětem lustr s výměnným krytem. Jak budete kryt měnit, tak se budou měnit obrázky odrážející se na zdi dětské pokoje. V zimě to mohou být sněhové vločky, v létě lodičky.

Helam Dětské stropní svítidlo OXFORD 5xE27/60W/230V HE255
Helam Dětské stropní svítidlo OXFORD 5xE27/60W/230V HE255

Povlečení

Dnes není již nic neobvyklého mít potisknuté i ložní prádlo. Vaše ratolest možná nejraději spí pod peřinou s Batmanem, Eslou či jinou filmovou postavičkou. Nakupte jim povlečení podle daného období. V nabídce je nepřeberné množství, například se zimními tučňáky, sněhuláky, na Velikonoce s kuřátky nebo na podzim Medvídka Pů mezi listy.

Tip Trade dětské bavlněné svíticí povlečení Kostry , 140 x 200 cm, 70 x 80 cm
Tip Trade dětské bavlněné svíticí povlečení Kostry , 140 x 200 cm, 70 x 80 cm

Výzdoba oken

Abychom neopomněli již zmiňovanou výzdobu oken, vyšperkujte i je. Obrázky do oken můžete zakoupit v jakémkoliv papírnictví, nebo si je můžete vyrobit sami. Vaše děti bude zaručeně bavit jejich výroba a užijete si při ní spousty legrace.

Společně si vyberte vhodné motivy, nakreslete je na papír a vystřihněte. Tyto obrázky můžete rovnou pověsit do oken nebo je použít jako šablonu. Zakupte si speciální barvy, položte přes šablonu průhlednou fólii a kreslete. Může vám pak z okna koukat například ježek se svým typickým jablíčkem na zádech.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...