Průvodce výběrem konferenčního stolku, který má styl

K sedací soupravě v obývacím pokoji neodmyslitelně patří konferenční stolek. Plní jak vzhledovou, tak praktickou funkci. Pokud si s jeho výběrem nevíte rady, nechte se inspirovat několika praktickými radami a aktuálními trendy.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Sedací souprava je v mnoha ohledech centrem veškerého dění v domácnosti. Slouží pro usazení návštěvy, odpočinek, příležitostnou práci na notebooku či svačinu před televizní obrazovkou. Pro odložení všech nezbytností by měl být k dispozici konferenční stolek. Aby vám dobře sloužil, měl by být snadno dostupný a zároveň dostatečně praktický. Na co si při výběru dát pozor?

Konferenční stolek v tom správném stylu

Hra kontrastů dokáže v interiéru zázraky, nicméně u některých součástí vybavení lze obecně preferovat vizuální střídmost. Konferenční stolek by měl přirozeně ladit se stylem vašeho bydlení a není vhodné, když na sebe zbytečně strhává pozornost. Třebaže najdete na trhu opravdu výstřední kousky, aktuální trendy hovoří ve prospěch minimalismu. Jednoduché tvary a méně výrazné barvy konferenčnímu stolku prospějí. Samotná sedací souprava již může být výrazná. Stolek je pouze doplňkem pro odložení knihy či skleničky s vodou. Obecně ho nelze doporučit ani jako místo pro výrazné dekorace.

Malé rozměry jsou v kurzu

Těžké a opravdu robustní stolky do současného interiéru nepatří. Čím menší rozměry vyberete, tím lépe uděláte. Pozor si dejte také na výšku. I zde je vhodné zaměřit se na nižší modely, které nejsou příliš nápadné. Ideální výška by měla být totožná s výškou sedací plochy. Ke stolku se nemusíte příliš sklánět a stolek zůstává použitelný také při poloze vleže, kdy se z gauče natahujete například pro hrnek s čajem. Výhodou malých stolků je snadná manipulace. Protože nezabírají mnoho místa, dokážete se kolem nich snadno pohybovat. Neubírají místo na nohy při sezení na sedačce. Není totiž nic horšího, než když se kolem nepraktického stolku snaží poskládat více lidí najednou.

Další funkce konferenčního stolku

Při výběru konferenčního stolku se zaměřte na jeho praktičnost. Kromě výše zmíněných rad je dobré porozhlédnout se v nabídce a zamyslet se nad tím, k čemu budete využívat stolek právě vy. Výrobci vycházejí vstříc i náročnějším zákazníkům, kteří potřebují různé menší poličky a úložné prostory. Výjimkou tak nejsou ani stolečky s přihrádkami. Ty oceníte v momentě, kdy potřebujete před zrakem ostatních ukrýt ovladače od televize a další drobnosti.

Více stolků najednou

Nedokážete si představit život v obývacím pokoji pouze s jedním stolečkem? Nic vám nebrání pořídit další varianty ve stejném stylu. Vyšší konferenční stoleček umístění vedle sedačky může sloužit pro umístění lampičky, případně si na něm děti mohou kreslit. Více malých stolků celý prostor oživí. Dobrou zprávou na závěr je, že sady stolků o různých výškách jsou běžně k dostání. Stávají se praktickým řešením pro větší rodiny a atraktivním prvkem interiéru.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...