Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří

Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na zdi byste neměli zapomínat. A to platí dvojnásob, pokud máte rádi umění obecně. Prostřednictvím obrazů můžete interpretovat myšlenky, pocity i záliby, odráží váš vkus a také samotná díla doplňují interiér o zajímavý a dominantní prvek. Může vyvolat emoce, upoutat pozornost a ovlivnit celkově to, jak se v místnosti cítíte vy, i vaše návštěva.

Kromě toho, že si můžete obrazy na zeď pořídit v nejrůznějších stylech od plakátů, fotografií či jednoduchých replik, ale můžete podpořit i uměleckou tvorbu originálním autorským dílem, které nikdo jiný na světě vlastnit nebude.

Jak vybírat abstraktní obrazy do interiéru?

Interiérové obrazy vybírejte s ohledem na několik faktorů. Jedním z nich jsou barvy v místnosti, které by obraz měly doplňovat, ale ne jej rušit. Máte-li tak výrazný interiér, pak zvolte méně výrazný abstraktní obraz, máte-li interiér naopak spíše v jednoduchých barvách, a rádi byste jej oživili, pak sáhněte po výraznějších barvách, pokud se vám dílo líbí samo o sobě.

Jak poznat ten pravý obraz?

Pokud vybíráte umělecké dílo, zaměřte se především na to, jaké z něj máte pocity a jakým způsobem k vám dílo „promlouvá“. Je to obraz, na který se rádi podíváte, který vás nabíjí nějakou emocí, který se vám jen tak neomrzí? Výborně, jste na správné cestě. Obraz by neměl působit agresivně, naopak mělo by se jednat o nadčasové dílo, které si dovedete představit mít v interiéru i za pár let.

f img 20210911 142846
Obraz na akvarelovém papíře, Desert. Foto: Simonavojteskova.cz
f with every heartbeat 1
Foto: Simonavojteskova.cz
f central park 1 ram
Foto: Simonavojteskova.cz
BianoStudio Cozy obyvacek 1920x1080 1
Obraz na zdi: Simona Vojtěšková, Ocean

O tvorbě a jejím procesu ví své i malířka Simona Vojtěšková, která s manželem tvoří betonové obrazy pod značkou Litone. Sama se přitom pustila do dalšího projektu – abstraktního umění na papíře a plátně, které vychází z jejích oblíbených tvůrčích technik a prostředků. Ráda kombinuje různá média, ať už se jedná o akvarely, akryl, voskovky nebo linoryt. Výsledkem jsou netradiční díla, která v interiéru rozhodně mají své místo.

Obrazy Simony Vojtěškové můžete spolu s tvorbou jejího manžela, Jiřího Vojtěška, omrknout na živo na výstavě Beton & Barvy v Brně, která bude probíhat až do 28.10. v Art Gallery vždy od 10 do 17 hodin. Vstupné je zdarma.

f a05 pozvanka

Čtěte dál!

Jak vypěstovat mango

Chtěli byste si vypěstovat mango z pecky? Skvělý nápad! Je to totiž...

5 návodů, jak vyrobit doma sliz

Je mazlavý, slizký, nic z něj nevyrobíte, ale děti ho tak...

Jak zklidnit podrážděný žaludek: přehled ověřených rad

Bohaté vánoční hody, letní grilovačky nebo bujaré večírky – to je...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak vypěstovat mango

Chtěli byste si vypěstovat mango z pecky? Skvělý nápad! Je...

5 návodů, jak vyrobit doma sliz

Je mazlavý, slizký, nic z něj nevyrobíte, ale děti...

Jak zklidnit podrážděný žaludek: přehled ověřených rad

Bohaté vánoční hody, letní grilovačky nebo bujaré večírky –...