Krbové nářadí vybírejte pečlivě nejen kvůli bezpečí

Krb je běžnou součástí domů. Jak pro možnost vytvoření příjemné atmosféry, tak i proto, že lze pomocí něho také vytápět. S jeho pořízením souvisí i nutnost zakoupení příslušenství. Základem by mělo být takzvané krbové nářadí. Jak ho vybrat s ohledem na bezpečnost a další parametry?

Kdo má krb, ten bude potřebovat i krbové nářadí. Jak a podle čeho vybrat to pravé? Podívejte se na hlavní cesty, kterými se při výběru vydat.

Každý kdo má doma krb jistě ví, že jeho obsluha vyžaduje nějaké ty zkušenosti, stejně jako vyžaduje i vhodné pomůcky. Tedy praktické krbové nářadí. Topení v krbu není jenom o přikládání polínek. Ty se často musí v krbu i správně umístit, postrčit nebo otočit. Dále s krbem souvisí i nutnost jeho pravidelného čištění. Ve všech případech dokáže pomoci sortiment, kterým je krbové nářadí.

Continue reading “Krbové nářadí vybírejte pečlivě nejen kvůli bezpečí”

Tušíte, jak si vybrat barové židle a stoličky?

Nemusí být jenom součástí vašeho oblíbeného podniku, kam zajdete na skleničku. Vzhledem k rozmachu ostrůvků a barových pultů v domácích kuchyních je skvělým nápadem pořídit barovou židličku i do interiéru. Jak vybrat tu pravou a na co si dávat pozor?

Barové židličky v interiéru? Dnes zcela běžná součást. Pokud je také vybíráte, podívejte se společně s námi na to, jak a podle čeho zvolit tu pravou.

Hlavně v domácnostech, kde je součástí kuchyně dostatečně velký ostrůvek, nebo je v interiéru vytvořený klasický barový pult, je vhodné myslet i na samozřejmý doplněk v podobě setu barových židliček. Ty už dávno nejsou součástí jenom komerčních podniků. Jejich pestrá nabídka odhaluje fakt, že mohou být praktickou, pohodlnou a esteticky zajímavou součástí interiérů. Jak toho docílit? Dejte si pozor na několik věcí, které jsou spojené s výběrem. A nejde jenom o design a to, aby se židle do vašeho interiéru hodila. Pozor si musíte dávat také na materiály, výšku a celou řadu dalších parametrů. Pořídit levné barové židličky není v dnešní době žádný problém, nicméně vždy se vyplatí investovat do kvality a dlouhé životnosti.

Continue reading “Tušíte, jak si vybrat barové židle a stoličky?”

Stojací lampy v retro stylu nakopnou váš interiér

Retro se dostává opět do popředí. A to nejenom v segmentu oblečení, ale třeba i v segmentu bytových doplňků. Společně se podíváme na jeden z největších trendů, kterým jsou stojací lampy. Zaměříme se jak na jejich specifika, tak i na důvody, proč je vhodné je ve svém domově mít.

Stojací lampa nemusí přinášet jenom praktičnost v podobě prosvětlení interiéru. Stojací lampy v retro stylu jsou poptávaným a velmi zajímavým doplňkem i v moderní domácnosti.

Interiérem bytu nebo domu nejsou jenom 4 stěny nebo klasický nábytek, který je kupován hlavně kvůli jeho praktičnosti. Interiér dělají především doplňky. Už dávno není trendem kupovat jenom to, co vypadá nadčasově. Právě naopak. Do popředí se jasně dostává styl, který byl standardem v minulosti. Stojací lampy v retro stylu jsou ideální ukázkou. Někdy je pro jejich označení využíváno i slovo vintage. Samozřejmě není nutné procházet různá vetešnictví a bazary, jelikož tento styl lze pořídit i v moderních obchodech s interiérovými doplňky.

Continue reading “Stojací lampy v retro stylu nakopnou váš interiér”

3 tipy, jak z čela postele udělat ozdobu vaší ložnice

Manželské postele mohou působit velmi elegantně a moderně. Další oživení interiéru ložnice na vás čeká, když se rozhodnete pro model s výrazným čelem, které navíc můžete dále vylepšovat. Víte, jak na to?

Manželské postele mohou působit velmi elegantně a moderně. Další oživení interiéru ložnice na vás čeká, když se rozhodnete pro model s výrazným čelem, které skvěle sladíte.

Postele s čelem jsou jsou oblíbené hned z několika důvodů. Umožňují vám si pohodlně sednout, opřít se a číst si bez toho, abyste si zašpinili zeď za postelí. Zároveň do určité míry redukují hluk, protože představují další vrstvu mezi hlavou a sousedy. A v neposlední řadě mají estetickou funkci. Některá čela postelí jsou opravdu výrazná, jiná zase umožňují realizovat několik zajímavých nápadů s využitím různých přehozů a dalšího bytového textilu. Inspirujte se trojicí zajímavých řešení.

Continue reading “3 tipy, jak z čela postele udělat ozdobu vaší ložnice”

Praktický průvodce výběrem botníku

Bílý botník s modrými zásuvkami Germania Colorado, výška 91 cm

Přijdete domů a boty necháte ležet u dveří? Nejenom, že je to nepraktické kvůli tomu,, že boty překáží. Je to nepraktické také kvůli zbytečnému nepořádku na podlaze. Jak to vyřešit? Pomůže nový botník. Na co se zaměřit při jeho výběru?

Botník patří mezi vybavení domácnosti, které má mnoho praktických výhod. Jak a podle čeho vybrat ten pravý? Toto je praktický průvodce výběrem.

Honí se vám hlavou otázka, jak si vybrat botník do chodby? A zdali je lepší nějaký dřevěný kousek, nebo má smysl pořídit něco z kovu? Přestaňte se trápit a vyzkoušejte se držet jednoduchého postupu. Výsledkem bude botník, který bude vám a vašim botám sloužit na jedničku. V první řadě je důležité uvědomit si, že každý nábytek včetně různých organizérů na boty by se vám měl líbit. I když má botník jasně danou primární funkci, neopomíjejte také jeho design.

Continue reading “Praktický průvodce výběrem botníku”