Jurta pro život – bydlete ve spojení s přírodou

Dva mladí lidé, Veronika a Libor, se v květnu 2011 rozhodli, že mají dost stereotypu panelákového bydlení a postavili si u kamaráda na zahradě dost neobvyklé obydlí – jurtu. Z počátku to bylo spíše o improvizaci, ale postupně zajistili vše, co k životu potřebují. A taky zjistili, co všechno k životu vlastně nepotřebují. Je to bydlení, ve kterém jste v daleko větším sepětí s přírodou a také si více uvědomíte její sílu. A je natolik chytlavé, že tam bydlí i dnes, jako rodina. Láká vás trocha dobrodružství? To je dobře. Svou jurtu si totiž můžete nechat postavit i vy.

Continue reading “Jurta pro život – bydlete ve spojení s přírodou”

Kde a kdo je Domov pro mne?

Díky lidem, kteří založili Domov pro mne a kteří v této neziskové organizaci pracují, je na světě zase o kapičku lépe. Takoví lidé totiž neberou svou práci jako povinnost, ale jako své životní poslání. Jak jinak by se také daly nazvat tisíce a desetitisíce hodin dobrovolnických činností ročně, které mají tito lidé doposud za sebou? Continue reading “Kde a kdo je Domov pro mne?”

Už jste slyšeli o startovacím bydlení?

Běží vám hlavou, co je vlastně zač to startovací bydlení? Tento název vás přece jen může za určitých okolností malinko zmást. Pojem startovací bydlení využívají na jednu stranu města a městské části, které tím myslí jistý druh nájemního bydlení. Poskytují mladým občanům, povětšinou párům s malým dítětem či samoživitelům, za minimální částku pronájem městského bytu. Mladí lidé si tak mohou dovolit své první samostatné bydlení.

Continue reading “Už jste slyšeli o startovacím bydlení?”

Drobné detaily, které vylepší vaše bydlení

Listujete si letákem z nejmenovaného řetězce nábytku a bytových dekorací. “Tyto nové tapety už v kuchyni máme. A právě jsme si pořídili tuto novou sedačku do obývacího pokoje,” pronášíte nad jednotlivými stránkami. “Všude dobře, doma nejlíp.” Tak přesně tato věta vystihuje vaše poklidné a spokojené bydlení. Přesto pro vás máme v dnešním článku hned dvě vylepšení, bez kterých se doma pravděpodobně obejdete, ale zároveň s nimi se vaše bydlení stane zase o něco spokojenějším.

Continue reading “Drobné detaily, které vylepší vaše bydlení”