Recenze: Jak se nám líbila zahradní houpací lavice?

Odpočinek na zahradě patří k aktivitám, které si můžete zpříjemnit nejen dobrou kávou a zajímavou knihou, ale také houpáním na zahradní lavici. Jeden dostupný model v kávově hnědé barvě jsme pro vás otestovali. Jaké jsou jeho silné a slabé stránky?

41422 vidaXL Kávově hnědá zahradní houpací lavice
Kávově hnědá zahradní houpací lavice

Odpočinek na zahradě patří k aktivitám, které si můžete zpříjemnit houpáním na zahradní lavici. Podívejte se, jak dopadla naše recenze.

Výběr vybavení na zahradu je vždy složitý. Na jedné straně hledáte praktičnost a odolnost před rozmary počasí, ale zároveň toužíte po atraktivním vzhledu. V případě zahradní houpací lavice navíc hraje roli také bezpečnost, protože bude k posezení lákat i nejmenší členy rodiny. S těmito požadavky jsme se vrhli do testování zahradní houpací lavice vidaXL. Jak obstála?

 

Praktický odstín vás potěší

Pokud si potrpíte na originální a velmi moderní design, bude pro vás první seznámení se zahradní houpačkou značky vidaXL menším zklamáním. Jedná se o ověřenou klasiku s velkou plátěnou střechou.Nepřekvapí, avšak konzervativnějším zákazníkům to určitě vadit nebude.

Kávově hnědý odstín v kombinaci s černou konstrukcí působí v prostředí zelené zahrady velmi přirozeně. Barvy se nám líbí a výhodou je fakt, že hnědá dokáže chytře skrýt různé nečistoty. Sedák a opěradlo jsou vyrobené z materiálu odolného vůči povětrnostním vlivům a vodě.

vidaXL Kávově hnědá zahradní houpací lavice
41422 vidaXL Kávově hnědá zahradní houpací lavice

 

Klasický vzhled klame tělem

Zmíněná konstrukce na nás nepůsobila příliš robustním dojmem, ale opak je pravdou. Ocelový rám s práškovým nástřikem je příkladně pevný a spolehlivý. Při houpání lavice neskřípe a nikde se nic neprohýbá. Oceňujeme stabilitu, díky které je lavice vhodná i pro děti. Klasický vzhled a sympatická cenovka tak rozhodně nejsou předznamenáním ošizeného produktu. Kvalita rámu a pevnost celé lavice obstála na jedničku.

 

Rozbalíte a za chvilku se houpete

Konstrukce houpací lavice přináší kromě stability i další výhody. Jednou z nich je velmi jednoduchá montáž. Přiložený návod jsme skoro ani nepotřebovali a během pár desítek minut bylo vše složeno. Na houpací lavici se šířkou 178 centimetrů se pohodlně vejdou tři osoby. Velká střecha poskytuje stín zcela bez komplikací. Houpání je opravdu příjemné, třebaže bychom u bočních opěradel ocenili alespoň základní polstrování, případně rozšíření šířky pro lepší oporu ruky.

 

Houpání pro perfektní relax

Zahradní houpací lavice vidaXL si jednoznačně zaslouží pozornost. U nás bodovala především konstrukcí a kvalitou zpracování. Případné nedostatky jsou ve velké míře ovlivněny vkusem, ale během příjemného houpání na čerstvém vzduchu na ně velmi rychle zapomenete. Zahradní houpačka je trendy volbou pro venkovní prostor. Užijte si zasloužený odpočinek a zábavný kus zahradního nábytku pro celou rodinu.

Plusy:

  • příznivá cena
  • stabilita konstrukce
  • praktická barva
  • snadná montáž

 

Minusy

  • nudný vzhled
  • absence širších loketních opěrek na bocích

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...