Řekněte to fasádou

Barva a provedení domovní fasády na vás prozradí mnohé. Třeba to, jaký máte vkus, zda jste otevření nebo uzavření a jaký styl bydlení preferujete.

fasada

 

Světlá je nová černá

Jaké jsou aktuální trendy mezi fasádami? Odpověď je jednoduchá. Světlé a neutrální barvy, případně velmi estetické kombinované fasády. Taková šedá barva v kombinaci s obklady ze dřeva nebo přírodního kamene táhne oči – zkrátka vypadá skvěle a zaujme na první pohled. Kombinované fasády jsou tolik oblíbené především pro efekt a možnost zvýraznit určité části stavby. Ty lze opticky zvětšit či zmenšit, v závislosti na potřeby. Budova tak může získat zcela nový vzhled.

 

Jak upoutat pozornost

Chcete budovou upoutat pozornost kolemjdoucích? Pak můžete záměrně volit výrazné syté odstíny. Křiklavá barva fasády však není pro každého. Syté odstíny jsou na ústupu, přesto se některým z nás stále zdají přitažlivé. Při volbě barvy je vhodné dbát rovněž na přírodní i historický ráz okolí domu. Není tomu tak, že by vaše fasáda musela být nutně stroze střízlivá. Pokud si nejste svým výběrem jistí, požádejte o pomoc odborníky nebo se inspirujte právě okolím. Trendy jsou dnes převážně přírodně vyznívající pláště budov, které působí harmonicky. I takový dům je nepřehlédnutelný. Pokud se vám však barvy líbí, zkuste to s pastelovými tóny. Tyto barvy pro oko nejsou tolik násilné a odvážné, jako pestřejší tóny.

fasada 2

 

Není povrch jako povrch

Zvolené finální barevné a povrchové kombinace mohou dodat stavbě osobitý charakter. Bohatý výběr nabízí mnoho barevných palet, stejně jako různé struktury jednotlivých materiálů. I obyčejný dům může získat nový kabát, který mu propůjčí neotřelý ráz. Oblíbený je nejen sametově hladký povrch, kterého lze u nejnovějších omítek dosáhnout, ale také třeba módní rýhované povrchy. Velmi efektně pak může působit použití jejich kombinace. A pokud vám standardní omítka nestačí, můžete vybírat hned z několika možností. Velkolepou životnost nabízí cihlový lícový materiál. A nejen to je výhoda – oslní vás také jedinečným vzhledem.

Čtěte dál!

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Skandinávský styl bydlení: cesta k jednoduchosti a přírodní kráse

Severský styl je v poslední době velmi oblíbený. S tímto stylem...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...