Relaxujte doma jako na chatě

Představte si útulný obývák s měkkým ušákem, se spoustou dřeva, s polštářky a s desítkami knih, na které máte čas, protože jste přece na chatě. Skvěle relaxovat ale nemusíte jen tam. Chatu můžete snadno dostat i do bytu a nepoznáte, jestli je zrovna úterý nebo už vytoužený víkend.

krb

Útulný obývák je ta správná cesta

Domů chodíte z práce unavení a podvečerní odpočinek vám nepřináší žádnou radost, protože se stále cítíte pod tlakem. Úsměv na tváří vám vykouzlí jen představa víkendu nebo prázdninového týdnu na chatě. Kterou nemáte a musíte si ji pronajímat. A tak se zase zachmuříte. Co kdybyste si ale doma vytvořili útulný obývák, přesně takový o jakém sníte? Stačí pár jednoduchých triků a na pronajatou chatu už nikdy ani nepomyslíte.

Zkuste to s barvami

Ne každý má odvahu na barvy. Tím spíš, že některé se hodí výhradně na chatu. Právě to může být jednoduchá cesta, jak dosáhnout správného designu. Přestože by měla stěnám dominovat bílá, která dodá místnosti vzdušnost, pocit čistoty a především světlo, tak to neznamená, že nemůžete obývák doplnit barvami. Jestli jste si vždycky přáli chatu na pláži, zkuste zapojit modrou a odstíny žluté, víc se odpočinkové atmosféře přiblížit nemůžete, než barvami slunce a moře. Jestli ale milujete zahrady, vsaďte na zelenou, pastelově růžovou nebo zemité odstíny oranžové.

Pohodlná pohovka je základ

Pokud nechcete barevně malovat, pohrajte si s barvami nábytku. Nebojte se vybrat si zelenou, žlutou, růžovou nebo klidně červenou pohovku. Barevné tóny necháme na vás, styl pohovky je ale celkem jasně daný. Mohutné područky, zaoblené tvary, knoflíčky. Čalounění kombinované s dřevěnými nožkami. Vintage pohovky na chatu prostě patří. Vybírejte tak, aby měla sedací souprava rozměrné polštáře k sezení a aby byla velká a prostorná. Prostě místo, kam se nacpe celá rodina. A aby si měla celá rodina kam položit talířek s domácím koláčem, musíte vybrat vhodný konferenční stolek. Zapomeňte na kovové konstrukce se skleněnými deskami. Vy chcete masivní dřevo, tmavé nebo světlé, na tom nesejde, hlavně aby vám stolek pomohl dostat do místnosti přírodu. Přírodu, kterou nacházíte nejčastěji právě na chatě.

Pohodlná pohovka v kombinaci šedé látky a černé ekokůže s polštáři F1241
Pohodlná pohovka v kombinaci šedé látky a černé ekokůže s polštáři F1241

Vyhrajte si s doplňky

Centrálním bodem místnosti bude sedačka. To ale neznamená, že chatu netvoří doplňky. Závěsy po babičce, dědovy oblíbené knihy. S doplňky si můžete skutečně vyhrát. U textilu vsaďte na květiny, protože ty k relaxaci rozhodně patří. Květované závěsy můžete doplnit také potahy na polštářky, které můžete střídat, jeden polštář s květinami, jeden pastelový. Podle nálady. Na stůl si dejte vázu, na okna květináče. A na zemi si udělejte místo na koberec. Přestože k chatám patří dřevěné podlahy, musí vás v místnosti něco zahřát. Dejte si proto do obýváku koberec, ať už malý čtverec s vysokými chlupy nebo běhoun pod konferenční stolek, nějaký prostě musíte mít. A aby byl obývák do puntíku stejný jako chata, kupte si půllitrové hrnky na čaj, uvařte si ten heřmánkový a na chvíli vypněte okolní svět. Tohle prostě musí fungovat. Uvidíte.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...