Rozzařte dětské pokoje tapetami

Tapety se v posledních letech navrátily s velkou parádou. Je z čeho vybírat a možnosti jsou takřka nekonečné. Speciálně funkční mohou být tapety v dětských interiérech. V pokojíčcích a hernách mohou nejen dekorovat, ale dokáží probouzet fantazii, mohou sloužit k různým hrám nebo dokonce jako uklidňující prostředek. Vyberte si takové, které efektivně poslouží právě vám.

Murando DeLuxe Tapeta zvířátka v lese 150x105 cm
Murando DeLuxe Tapeta zvířátka v lese 150×105 cm

Tapety prcky uklidní

Uklidnit děti je někdy nadlidský úkol. Pokud vám od rána do večera pobíhají po celém domě a z jejich pokojíčku chcete udělat svatyni spánku a klidného odpočívání, pomozte si tapetami. Divoké barvy jako je ostrá modrá, oranžová nebo červená, vám děti neuklidní, zkuste proto volit například bílou výmalbu a jednu až dvě stěny pokryjte tapetou. U té vsaďte na jemné pastelové odstíny žluté, modré, světle zelené nebo něžné růžové. Nezkoušejte žádné velké výrazné vzory nebo geometrické obrazce. Drobounké a nenápadné ornamenty jsou správnou volbou.

dětská tapeta Holden Dotty šedá 0,53x10,05 m
dětská tapeta Holden Dotty šedá 0,53×10,05 m

Pohled na stěnu může inspirovat

Tapety nejsou jen dekorace, se správně zvolenými kousky můžete děti inspirovat. K tvorbě, i hrám. Zvolte například lesní motivy, které zobrazují kmeny stromů, klidně i s nějakými zvířátky. Kolik pohádek a příběhů se odehrává právě v tajemných lesích? Nespočet! Věřte, že část pokojíčku ve formě lesíku dětem rozjede fantazii na plné obrátky. Stejně jako zvířátková tapeta, díky které se děti naučí pojmenovávat zvířata i imitovat jejich zvuky. Kreativní rodiče potěší tapety, na které se dá kreslit, případně které mají alespoň obrysy různých objektů, které se dají vybarvovat. Ušetříte si nervy s pokreslenými stěnami a děti vás budou za možnost kreslit na zdi milovat.

Fototapeta - Animal Reservation 300x240 cm
Fototapeta – Animal Reservation 300×240 cm

Vyberte tapety, které se neomrzí

Každá místnost si čas od času zaslouží rekonstrukci, ale děti rostou až příliš rychle na to, abyste jim s renovacemi stačili. Usnadněte si život, alespoň co se týče zdí a vyberte takové tapety, které porostou s dětmi. Chlapci ocení roboty, jako malé je budou fascinovat coby mluvící stroje a až budou starší nedá jim spát jejich technická stránka a schopnosti! Dívky si zamilují jemné květinové vzory, které jsou nadčasové samy o sobě. Všichni dohromady pak mohou mít v pokoji třeba mapu světa. Jako malí si ujasní, jaké máme kontinenty a v pozdějším věku si mohou třeba špendlíky označovat, kam už se podívali.

I s tapetami to jde nenápadně

Výrazné tapety nejsou jediná cesta, kterou se můžete vydat. Pokud pro vás celoplošné obrazce a vzory nejsou to pravé, vyberte si tapetu s takovými motivy, které se na zdi vyskytnou jen sporadicky. Může jít třeba o oblohu nebo o nenápadné zvířátko u země. Dětem se zavděčíte zajímavým prvkem a přitom nepůjde o žádnou divočinu. Tak tapety zkuste, mají co nabídnout.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...