Rozzařte dětské pokoje tapetami

Tapety se v posledních letech navrátily s velkou parádou. Je z čeho vybírat a možnosti jsou takřka nekonečné. Speciálně funkční mohou být tapety v dětských interiérech. V pokojíčcích a hernách mohou nejen dekorovat, ale dokáží probouzet fantazii, mohou sloužit k různým hrám nebo dokonce jako uklidňující prostředek. Vyberte si takové, které efektivně poslouží právě vám.

Murando DeLuxe Tapeta zvířátka v lese 150x105 cm
Murando DeLuxe Tapeta zvířátka v lese 150×105 cm

Tapety prcky uklidní

Uklidnit děti je někdy nadlidský úkol. Pokud vám od rána do večera pobíhají po celém domě a z jejich pokojíčku chcete udělat svatyni spánku a klidného odpočívání, pomozte si tapetami. Divoké barvy jako je ostrá modrá, oranžová nebo červená, vám děti neuklidní, zkuste proto volit například bílou výmalbu a jednu až dvě stěny pokryjte tapetou. U té vsaďte na jemné pastelové odstíny žluté, modré, světle zelené nebo něžné růžové. Nezkoušejte žádné velké výrazné vzory nebo geometrické obrazce. Drobounké a nenápadné ornamenty jsou správnou volbou.

dětská tapeta Holden Dotty šedá 0,53x10,05 m
dětská tapeta Holden Dotty šedá 0,53×10,05 m

Pohled na stěnu může inspirovat

Tapety nejsou jen dekorace, se správně zvolenými kousky můžete děti inspirovat. K tvorbě, i hrám. Zvolte například lesní motivy, které zobrazují kmeny stromů, klidně i s nějakými zvířátky. Kolik pohádek a příběhů se odehrává právě v tajemných lesích? Nespočet! Věřte, že část pokojíčku ve formě lesíku dětem rozjede fantazii na plné obrátky. Stejně jako zvířátková tapeta, díky které se děti naučí pojmenovávat zvířata i imitovat jejich zvuky. Kreativní rodiče potěší tapety, na které se dá kreslit, případně které mají alespoň obrysy různých objektů, které se dají vybarvovat. Ušetříte si nervy s pokreslenými stěnami a děti vás budou za možnost kreslit na zdi milovat.

Fototapeta - Animal Reservation 300x240 cm
Fototapeta – Animal Reservation 300×240 cm

Vyberte tapety, které se neomrzí

Každá místnost si čas od času zaslouží rekonstrukci, ale děti rostou až příliš rychle na to, abyste jim s renovacemi stačili. Usnadněte si život, alespoň co se týče zdí a vyberte takové tapety, které porostou s dětmi. Chlapci ocení roboty, jako malé je budou fascinovat coby mluvící stroje a až budou starší nedá jim spát jejich technická stránka a schopnosti! Dívky si zamilují jemné květinové vzory, které jsou nadčasové samy o sobě. Všichni dohromady pak mohou mít v pokoji třeba mapu světa. Jako malí si ujasní, jaké máme kontinenty a v pozdějším věku si mohou třeba špendlíky označovat, kam už se podívali.

I s tapetami to jde nenápadně

Výrazné tapety nejsou jediná cesta, kterou se můžete vydat. Pokud pro vás celoplošné obrazce a vzory nejsou to pravé, vyberte si tapetu s takovými motivy, které se na zdi vyskytnou jen sporadicky. Může jít třeba o oblohu nebo o nenápadné zvířátko u země. Dětem se zavděčíte zajímavým prvkem a přitom nepůjde o žádnou divočinu. Tak tapety zkuste, mají co nabídnout.

 

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...