Růžová není jen sladká

Růžová patří mezi kontroverzní barvy. Zatímco jedni ji milují, druzí ji nenávidí. Přesto má své stálé místo v interiérovém designu. I vaše bydlení může tato jedinečná barva prosytit mladistvou noblesou. Odvažte se nasadit si růžové brýle!

ruzova

 

Růžová je často přisuzována něžnému pohlaví. Je to však působivá barva, která má své kouzlo. Přesto o ní spousta z nás přemýšlí jen jako o “Barbie“ odstínu, a to je přece škoda! Za pomocí něžné růžové lze vykouzlit neotřelý interiér, stačí zkusit proměnu s tipy od designérů.

 

Pastelová růžová

Jemné tóny pastel pink mají něco do sebe. Jsou určeny nejen pro romantické duše, ale také pro milovníky odlehčených verzí barev. Pastelové tóny interiéru dodají jemný šmrnc, aniž by působily příliš výrazně a kýčovitě. Navíc se dají kombinovat s ostatními pastelovými barvami nebo s neutrální bílou a šedou. Jak vypadá interiér s pastelově růžovou? Je jemně pozitivní, ale ne příliš, což vzbuzuje pocity klidu a mírně uvolněnou náladu. Na co tedy vsadit? Světle růžové mohou být některé z dekorací, textil nebo dokonce třeba květinové tapety. Výsledek bude překvapivě stylový!

 

Růžová pro odvážné

Sytá růžová není pro každého – přesto má neobvyklé kouzlo. Jestliže toužíte po moderním a úderném bydlení, pak sáhněte po tmavších odstínech výrazné růžové. Ta se dá kombinovat s bílou, černou nebo třeba námořnicky modrou. Sytě růžová může dominovat místnosti, avšak myslete na to, že v tomto případě méně znamená více. Proto zvolte jen jeden či dva výrazné prvky, které zaujmou na první pohled. Je libo růžový ušák? My říkáme proč ne?

Křeslo Soft růžové
Křeslo Soft růžové

 

Kovový lesk

V interiérovém designu stále bodují doplňky z ušlechtilých kovů. Právě růžová si s nimi báječně rozumí. Pokud toužíte po kovovém lesku, který rozjasní váš domov, ale stále jste nevybrali barvu, která by byla podkladem, pak zvažte růžovou. K růžové můžete namíchat koktejl stříbrných, zlatých nebo měděných dekorací. Finiš vás naprosto ohromí – harmonické souznění protká váš domov příjemnou náladou. Stačí zvolit růžovou paletu jako základ. Zkuste vybrat růžový textil, koberec nebo jeden kus nábytku, které rozzáříte prostřednictvím metalických doplňků. Váš domov bude zářit.

Normann Copenhagen Nástěnné hodiny Watch Me, Pink
Normann Copenhagen Nástěnné hodiny Watch Me, Pink

 

Kdo se bojí, ať to zkusí

Nemáte odvahu probarvit interiér růžovými tóny? Nevadí. Prostě nejprve zkuste, jak na vás růžová doma působí. Kupte si růžovou barvu, která splní vaše představy, a natřete s ní třeba jen starou stoličku nebo některý z doplňků. Na vlastní kůži okusíte soužití s růžovými doteky. Pak zjistíte, zda přišel ten pravý čas na hrátky s touto půvabnou barvou!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...