Sádrovláknité desky fermacell se hodí nejen pro rekonstrukci bytu

V momentě, kdy někdo uvažuje o rekonstrukci bytu, například potřebuje změnit jeho dispozici, jako první ho napadne sádrokartonová deska. Tento pojem u nás tak zdomácněl, že je to nejčastější materiál používaný při rekonstrukcích bytových jednotek. Vývoj však jde stále kupředu. To platí i ve stavebnictví.

farmacell

Fermacell desky v sobě mají nebývalý potenciál. Splňují třídu reakce na oheň A2. Jsou odolné proti otěru i nárazu, čistícím prostředkům i graffiti. Díky svým vlastnostem se dají použít nejen do domácích podmínek, ale skvělé se hodí i do průmyslového odvětví. Stěny laboratoří,nemocnice, školy, bytová výstavba, tam všude na ně můžete narazit.

Nabízí mnohem více než samotný sádrokarton. Jeho kvality spočívají ve vyšší pevnosti, větším zatížení a hlavně pro byty tolik žádanou akustickou izolací. Oproti sádrokartonu se vyznačuje taky lepší ochranou před požárem.

farmacell podlahova deska

Šetříte čas i prostor

Fermacell desky jsou všestrannými pomocníky. Hodí se na příčky i podlahy, do sucha i do vlhka. Díky svým vlastnostem se dají použít i jako protipožární ochrana nebo tepelně-akustický izolant. S těmito certifikovanými a atestovanými deskami jednoduše šetříte čas i prostor.

Nespočet formátů a povrchových úprav činí celý stavební systém fermacell velmi flexibilní. Rychlá a komplexní montáž umožňuje bezproblémovou rekonstrukci podkroví nebo koupelny. Pod obklady v koupelně totiž stačí použít jen jednu desku.

Fermacell Powerpanel H2O je lehká betonová deska se sendvičovou strukturou pojená cementem.
Fermacell Powerpanel H2O je lehká betonová deska se sendvičovou strukturou pojená cementem.

Řada greenline pro kvalitnější bydlení

Tato řada přispívá díky své oboustranné povrchové úpravě k čistšímu bydlení. Přirozeným způsobem přijímá ze vzduchu škodliviny a trvale je v sobě váže. Celý proces je založený na přírodním principu čištění vlny. Pokud jako výplň mezi deskami použijete ovčí vlnu, celý proces ještě více podpoříte. Aby vše fungovalo tak, jak má, je třeba desky natřít difúzně otevřeným nátěrem nebo obklady.

Máte nerovné podlahy a potřebujete je před položením koberce vyrovnat? Využít můžete podlahový systém fermacell. Novou podlahovou krytinu můžete pokládat už druhý den po pokládce fermacell desek. Díky suché pokládce nemusíte mít strach z uzavření vlhkosti pod povrchem.

Fermacell podlahové prvky mají atest na zatížení kolečkovou židlí a často se využívají v systému podlahového teplovodního vytápění. Můžete na něj lepit PVC, dlažbu, koberec parkety i dřevěné panely.

Celá řada na jednom místě

Ať se rozhodnete rekonstruovat kuchyň, koupelnu nebo podlahy, fermacell produkty jsou připravené vám pomoci. V nabídce najdete sádrovláknité desky fermacell, fermacell s TB hranou, řadu greenline, Firepanel A1, Vapor,izolační, podlahové i podkrovní prvky.  Dále nabízí cementovláknité produkty nebo požární systémy AESTUVER.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...