Co se starou koupelnovou vanou

Provádíte rekonstrukci vaší koupelny a zbyla vám z ní stará vana? Nemusíte se jí nutně zbavovat a složitě vymýšlet, jak a kam ji odvezete. Tento starý a pro mnohé již nepoužitelný kousek můžete dál zužitkovat a originálně použít. I stará koupelnová vana může ještě léta sloužit jiným účelům. Pojďme se společně podívat, jak pro tento kousek najít nové a především originální využití.

Koupelnová vana
Koupelnová vana

Venkovní koupel

Venkovní či zahradní sprchy dnes již nejsou žádnou novinkou a dají se snadno pořídit v jakémkoliv specializovaném obchodě. Představte si ale takové venkovní koupání ve vaší soukromé zahradní vaně. Starou vanu nemusíte nikterak nutně rekonstruovat, pokud nechcete. Pokud byste ji však přece jen chtěli vylepšit, můžete natřít její strany vhodnou neutrální barvou, aby v exteriéru moc nekřičela. Pak už je jen na vás, zda ji umístíte na zahradu, terasu nebo na vaši víkendovou chatu.

Představte si ty letní dny ve vaně, se sklenkou něčeho dobrého spolu s knížkou v ruce. Je nutné podotknout, že oproti bazénům nemá vana filtraci vody, proto je třeba vodu častěji měnit. Nepotřebnou vodu můžete využít například k zalévání zahrádky.

Poseďte na zahradní lavičce

Pro zručné kutily nebude velký problém v přední části vany vyříznout dostatečně velký otvor. Poté je třeba tento otvor ve vaně řádně zbrousit, aby se někdo o její hranu neporanil. Vanu opět můžete přetřít. Je jen na vás, zda zvolíte přírodní barvy, které se budou hodit do venkovních prostor, nebo zvolíte nějaké odvážnější tóny, ke kterým doladíte například textilie.

Na dno vany poté stačí umístit podušky či matraci a místo opěrek velké polštáře. Ti, kdo by si chtěli s vanou více vyhrát, mohou místo matrace nařezat laťky a ty připevnit na dno vany. Takto upravenému posezení nebude vadit déšť.

Květník nebo jezírko?

Stará vana se bude vyjímat na vaší zahradě i jako místo pro vaše květiny. Nezapomeňte ponechat otvor ve vaně, radši vyvrtat o jeden navíc. Přebytečná voda musí vytékat, aby květiny nezašly na přílišnou vlhkost. Vanu opět můžete zvenčí upravit nátěrem či jí věnovat více času a vytvořit na ní kupříkladu mozaiku ze starých dlaždic.

Koupelnovou vanu můžete použít i k vytvoření malého jezírka na vaší zahradě. Vykopejte dostatečně velkou a hlubokou díru v zemi a umístěte do ní vanu. Tu je poté třeba vyložit speciální černou folií. Pokud byste tak neučinili, zůstanou boky vany velmi hladké a kluzké.

V případě, že by se vám do jezírka dostali nějaká zvířátka, nevyšplhají se po hladkých stěnách ven. Folii na krajích zahrňte zeminou. Vanu můžete vyplnit plovoucíma rostlinami, vodním kosatcem či lekníny. Můžete sem umístit venkovní rybky, nebo vám může takto upravená vana sloužit jako zásobárna vody.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...