Na co si dát pozor při výběru zahradní houpačky

Zahradní houpačky jsou poslední dobou velmi oblíbeným kouskem zahradního nábytku. Houpání milují děti, dospělí i senioři. Trh nabízí nespočet druhů, ze kterých si vybere opravdu každý. Ceny se pohybují od 1000 Kč, ale luxusní kus jde pořídit i za 20 000 Kč.

houpacka

Nejen cena by měla být rozhodujícím faktorem pro výběr

Houpačka musí unést všechny členy rodiny. Proto je nesmírně důležité vybírat modely s odpovídající nosností. Rozměry jsou pak stejně důležité. Levnější modely přirozeně bývají menší a mají nižší nosnost než ty dražší. Důležitá je nejen nosnost, ale také velikost . Pro pohodlné sezení zvažte šířku sedací plochy a výšku opěradla, které musí být dostatečně vysoké pro všechny členy rodiny.

Dalším faktorem při výběru je dozajista materiál. V úvahu byste měli vzít nejen materiál konstrukce, ale i sedáků a stříšky. Levné modely se vyrábějí z oceli, ty dražší mívají konstrukci vyrobenou ze dřeva. U dřeva však počítejte s pravidelnou údržbou v podobě ochranných nátěrů. Jinak houpačka začne chřadnout a podléhat vlivům počasí.

Dřevěná houpačka VALLETA
Dřevěná houpačka VALLETA

Abyste zvolili tu správnou nosnost, vybírejte houpačku tak, že sečtete nejtěžšího člena rodiny a k němu připočtěte další. Určitě počítejte s rezervou pro případ, že přijde třeba těžší návštěva.

Při výběru je důležitá bezpečnost a pohodlí

Děti zahradní houpačky milují. Při jejich výběru buďte obezřetní. Houpačka pro děti musí být hlavně bezpečná, což zaručuje dobrá stabilita a zábrany proti vypadnutí.  Nezapomeňte na bezpečné ukotvení, aby se na děti nepřevrátila. Také je důležité kontrolovat nezávadnost materiálu, což zajišťují příslušné atesty.

Závěsné houpací křeslo - BU
Závěsné houpací křeslo – BU

Při výběru myslete taky na sladění houpačky s rázem zahrady. Dřevo patří mezi klasiku, která ladí s venkovským stylem. Navíc je stabilní a má vysokou nosnost. Další nespornou výhodou je snadná opravitelnost a renovace v případě opotřebení.

Kovové konstrukce nevyžadují tolik údržby jako dřevěné, ale jsou zase náchylné na vlhko. Hrozí jejich koroze. Proto je potřeba je jednou za čas přetřít ochranným nátěrem. Téměř bezúdržbové houpačky jsou ty z umělého ratanu. Jsou  mnohem odolnější vůči nepřízni počasí, pružnější a stálobarevné.

Vkusně sladěné s okolím

To jaký design houpačky nakonec zvolíte, záleží jen na vašem vkusu. Měla by však ladit s rázem zahrady a stylem domu. Barvy v přírodních tónech vkusně doplní dlažbu nebo kámen. Bílá v kombinaci se dřevem pak vynikne u bazénu nebo v okrasné zahradě.

Luxusní zahradní houpačka jsou dražší, ale zase mají možnost různých funkcí. Mohou se naklápět nebo z nich vytvoříte postel. Stříška s UV filtrem vás zase ochrání v letním horku před UV zářením. Pohodlné sezení zaručují měkké polstry z kvalitního materiálu a textilií.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...