Skvělé tipy na dětské odpadkové koše

Malé děti jsou přeborníci v disciplíně vytváření nepořádku, proto by měl být odpadkový koš součástí každého dětského pokoje. Nejenže tak už od malička učíte děti, jak správně nakládat s odpadem, ale také jak si udržovat pořádek v pokoji. Pořiďte dětem stylový odpadkový koš a vyhazování nepořádku již nebude taková otrava.

odpadkovy kos deti

V dětském odpadkovém koši se zpravidla zabydlují různé pokreslené papíry, papírky od bonbonů, plastové obaly z Kinder vajíček nebo plastové krabičky od nových hraček. Tyto věci a spousta dalších mohou děti vyhazovat samy. Naopak by bylo dobré se vyhnout jídlu a dalšímu organickému materiálu, který by mohl koš zašpinit a tlením způsobovat nepříjemný zápach. Stejně tak by do koše neměly patřit hygienické pomůcky.

Koš volte jednoduchý a lehký

Z hlediska funkčnosti asi nezáleží na tom, zda je koš hranatý či kulatý. Důležité je, aby byl, pokud možno, co nejjednodušší. Žádné chytré nášlapné nebo automatické systémy, které by zvídavé děti mohly nedopatřením rozbít. Měl by mít také hladké stěny bez vnitřních rantlů, aby se dětem pohodlně myl v případě zašpinění. Ideální jsou koše z kvalitního zdravotně nezávadného plastu, které jsou lehké. Berte na paměť, že děti si budou koš vynášet samy, proto není dobré pořizovat například koš nerezový.

Odpadkový koš PACIFIC FLIP BIN 25L Spiderman
Odpadkový koš PACIFIC FLIP BIN 25L Spiderman

Kolik odpadu asi děti vyprodukují?

Velikost koše volte podle věku dítěte. Menším bohatě postačí kolem 6 až 10 l, větším můžete pořídit klidně i 25 l. Záleží také kolikrát týdně budou děti odpad vynášet. Při denní rutině vám postačí menší objem, než když budou mít děti povinnost vynášet odpadky třeba jen dvakrát týdně. Chcete-li děti učit odpad rovnou i třídit, zvolte dva menší koše – na plast a papír.

Vsaďte na design

Vzhled odpadkového koše vybírejte samozřejmě podle preferencí potomka. Jiný koš se bude líbit malým dětem a jiný puberťákům. Pro menší zvolte koš třeba ve tvaru roztomilých zvířátek s výklopným víkem. Určitě se najde něco pro milovníky lvů, tygrů, žabek i slonů. Starší děti zase ocení filmové či komiksové motivy jako je Ledové království, Avenger, Spiderman a další. Ovšem pozor! Pokud váš potomek svého oblíbeného hrdinu mění stejně často jako ponožky, kupte mu raději neutrální jednobarevný koš, který sladíte s celkovým interiérem pokoje. Zaujmout by také mohl motiv basketbalového koše, kam bude potomek házet odpad dokonce s radostí.

Curver Odpadkový koš TYGR a další
Curver Odpadkový koš TYGR a další

Kam s ním?

Ideální umístění odpadkového koše je u pracovního stolu, kde většinou vzniká nejvíc odpadu. Pokud stůl dítě nemá nebo se do jeho okolí koš nevejde, umístěte jej ke dveřím nebo pod okno, případně ho nějak šikovně vložte do úložných prostorů. Příliš se samozřejmě nehodí umísťovat koš blízko postele nebo k šatníku. Jakmile je koš na místě, nezbývá rodičům už nic jiného, než dítě kontrolovat a v neposlední řadě chválit za to, když ho správně používá.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...