Jak na snadnou renovaci sedací soupravy?

Pokud má vaše sedací souprava nejlepší léta za sebou, nemusíte nutně investovat do nové. Řešením je jednoduchá renovace, kterou zvládnete i vy.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Pohled na značně opotřebovanou sedačku dokáže zkazit radost z bydlení stejně jako představa, že musíte investovat velkou částku do pořízení náhrady. Naštěstí je zde však řešení, díky kterému vrátíte sedačce atraktivitu. Renovace sedací soupravy prostřednictvím napínacích potahů není časově ani finančně náročná záležitost. Jak postupovat?

Vyberte si vzhled napínacího potahu

Důvodem pro výběr napínacího potahu nemusí být pouze renovace staré sedací soupravy. Někdy se i nový kousek přestane do interiéru hodit, protože jste například vymalovali jinou barvou. I v takových případech je potah skvělým pomocníkem, protože vám jak mávnutím kouzelného proutku umožní změnit vzhled sedačky. K dispozici jsou potahy v různých barvách a vzorech. Originální designové kousky dokáží skvěle oživit nudné bydlení.

Jak napínací potah nasadit?

Obrovskou výhodou napínacích potahů je fakt, že se dokonale přizpůsobí tvaru sedačky. Elastické textilie se roztahuje do všech směrů a umožňuje vám kompletně překrýt celou plochu sedačky. Stačí pouze vybrat správné rozměry potahu. S tím by neměl být problém.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Napínací potahy se vyrábí jak v menších velikostech pro samostatně stojící křesla, tak pro velké rohové sedací soupravy. Po nasazení potahu ho neváhejte uhladit a finálně srovnat tak, aby správně seděl a stále přiznával původní tvary sedačky. Aplikace potahů vám zabere pár minut. Výsledkem bude na pohled zcela nový vzhled.

Praktičnost na prvním místě

Nejedna hospodyňka také ocení velkou praktičnost napínacích potahů. Povedlo se dětem potah zašpinit? Máte doma zvíře, které si zamilovalo odpočinek na gauči? Žádný problém, údržba je velmi jednoduchá. Potah stačí sundat a dát do pračky. Nemusíte čistit celou sedací soupravu a čekat, až uschne. U většiny potahů se doporučuje praní na nižší teploty. V případě dražších potahů není od věci také praní v ruce.

Vzhledem k výše zmíněnému můžete pořídit natahovací potah také jako ochranu úplně nové sedačky, kterou si nechcete rychle zničit. Některé typy potahů jsou ze spodní strany pogumovány. Tato úprava zabrání případnému protečení tekutin k originálnímu čalounění.

Renovace sedací soupravy se bát nemusíte

Napínací potahy dodají sedací soupravě novou tvář. Využijete je při renovaci a nebudete litovat. Stejně tak se nemusíte bát vybrat výraznější barvy, protože potahy můžete snadno střídat dle nálady. Nemusíte ihned investovat velké peníze, abyste si mohli užívat hezký vzhled a čistotu při každém sezení na sedačce.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...