Sofa pouze pro dva dokáže vykouzlit hromadu romantiky

Když žijete v páru, je skvělé vykouzlit si doma místečko, kde můžete společně odpočívat a povídat si. Takové sofa pouze pro dva je skvělým tipem a v neposlední řadě také stylovým interiérovým kusem, který se aktuálně řadí k žhavým trendům.

+ Sofa KESSI červený samet
+ Sofa KESSI červený samet

 

Bydlení ve dvou přináší celou řadu výhod, ale také několik komplikací. Mezi ty zpravidla patří o něco složitější výběr nábytku a přesněji sedacích souprav, protože v nabídkách obchodů člověk nejčastěji narazí na větší sedačky pro více lidí. Ty jsou z pochopitelných důvodů dražší a zároveň zabírají dost místa. Ideální sezení pro dva, kteří si chtějí po náročném dni sednout, přitulit se a dát si něco dobrého k pití, představuje designové sofa.

Pohovky pro dva fungují skvěle

Každodenní lenošení v páru není žádný problém, když se rozhodnete pro dostatečně pohodlné sofa. K čerstvým a vyhledávaným trendům patří sofa s pestrobarevnými potahy. Populární jsou nejen patchworky, ale také vícebarevné elegantní pohovky se vzory květin či zvířat. Květované potahy jsou odvážné, o tom není pochyb, ale v moderním interiéru fungují na jedničku. Celkově nelze přehlédnout trend dělat z dvoumístných sofa střed pozornosti a designový kousek, který kromě pohodlí nabídne také neotřelý vzhled.

 

(1177) FLORESE - Patchwork sofa
(1177) FLORESE – Patchwork sofa

 

Materiály jsou důležité

Chcete, aby vám pohovka opravdu dlouho vydržela? Nepodceňujte výběr materiálu, protože právě ten ve velké míře rozhoduje jak o životnosti, tak o náročnosti údržby. Za určitý základ lze považovat tkanou látku a kombinaci PVC s polyuretanem, dražší alternativou je samet, hedvábí nebo kůže. Materiál si pohlídejte také v případě konstrukce. Takové velké polstrované sofa z mahagonového dřeva bude vypadat luxusně. Moderní sezení s hliníkovým tělem se zase skvěle hodí do pracovny a haly v domě. Celkový look sofa zcela zásadním způsobem ovlivňuje tvar a materiál nožiček. Tedy za předpokladu, že jsou vidět. Zde je trefou do černého lesklý kov a dřevo se zajímavou kresbou.

Divoké tvary, nebo klasika?

Při pohledu na různé tvary pohovek pro dva si možná říkáte, že by nebylo špatné kromě odvážných barev zvolit také netradiční tvary. Pokud vám jde čistě o design, klidně se tak rozhodněte. Chcete-li však sofa používat, preferujte modely, které vychází z přirozené ergonomie sezení. V tomto ohledu kralují oblé tvary.

Modré sofa Absynth Moon
Modré sofa Absynth Moon

 

Úložný prostor je výhoda

Aby sofa pouze pro dva bylo i přes menší rozměry praktické, myslete na úložné prostory. Ty se nachází pod sedáky a snadno schovají různé krabice, deky, knihy a další věci, které nechcete mít na očích. Výsledkem bude jak zasloužený komfort a sezení pro romantické chvilky mezi čtyřma očima, tak efektivní využívání místa u vás doma.

Čtěte dál!

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Skandinávský styl bydlení: cesta k jednoduchosti a přírodní kráse

Severský styl je v poslední době velmi oblíbený. S tímto stylem...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...