Sprchovým koutům odzvonilo, naložte se do nové vany

Dopřejte si zasloužený relax a ponořte své tělo do vany. Vychutnejte si wellness v pohodlí domova a zainvestujte do koupelnového nábytku, který vám zpříjemní každý den. Není nic lepšího, než se po těžkém dni uvolnit v pěnové lázni a zahájit tím večerní rutinu. Pokud stále  přemýšlíte a nemůžete se rozhodnout, jaký typ vany zvolíte, je na čase se podívat, která bude pro vás tou pravou. 

photo 1532926381893 7542290edf1d e1563224161879

Rohová vana

Tento typ vany se stane dominantou každé koupelny. Nechte se hýčkat v prostorné vaně,  zapomeňte na všechny svoje starosti a zastavte čas při vašich osobních chvílích klidu. Pokud hledáte ještě něco lepšího než je napuštěná vana s pěnou, můžete si pořídit vanu i s masážními tryskami, které uvolní vaše smysly. V takové kombinaci se vám bude jen těžko opouštět vaše domácí koupelnové lázně. Rohové vany ocení také rodiče s malými dětmi. Pro malé nezbedy se stane koupání každodenním zážitkem a rodiče ušetří čas.

V každém případě však nezapomínejte na prostorové dispozice. Rozměrnou vanu jen obtížně vměstnáte do malé koupelny. Berte v úvahu její parametry. Další možnou nevýhodou může být právě její velikost spojená s náročnější údržbou. Dávejte si také pozor na spotřebu vody. Rohová vana spotřebuje daleko víc vody k napuštění než ta klasická. Vanu si však můžete pořídit na míru, a to jak velikostně, tak s různými praktickými vychytávkami jako jsou například madla pro úchyt, aby se vám z koupele co nejlépe vstávalo. Pokud máte ještě specifičtější požadavky, nebojte se poradit s prodejcem. 

Obdélníkový typ

Do každé koupelny se s jistotou hodí obdélníkový typ vany. Je to sázka na jistotu, pokud jste plně přesvědčeni, že zainvestujete do vany místo sprchového koutu, ale nedisponujete prostorem pro rohovou vanu. Elegantně řešená obdélníková vana zapadne do designu většiny koupelen, proto se jedná o nejčastěji zvolený tvar. Její univerzálnost vás potěší v malé i velké místnosti. 

Tento typ se hodí zejména pro minimalistické domácnosti, které se drží jemných linií. Jednoduchý styl obdélníkové vany nezklame v žádné koupelně. Parametry jsou čistě na vás. Velikost a hloubku si zvolte podle vašich preferencí. Dáváte přednost samostatné koupeli nebo rádi relaxujete ve dvou s partnerem? Podle svých požadavků si můžete zařídit koupelnu přesně podle vašich představ. S jistotou můžeme říci, že s klasickou vanou určitě nešlápnete vedle. 

Akrylátová vana SHEA 140x70 cm
Akrylátová vana SHEA 140×70 cm

Design nade vše

Potrpíte si na originalitu a výše zmíněné dva typy nevyhovují vašim představám? Zaměřte se na volně stojící typ vany, který stoprocentně rozzáří vaši koupelnu. Podlehněte posledním trendům a pořiďte si vanu, kterou nenajdete v každé domácnosti. Velkou výhodou volně stojící vany je fakt, že ji můžete umístit kdekoliv. Přejete si mít vanu uprostřed místnosti nebo jen čelem ke stěně? S tímto typem to nebude problém. Vhodným doplňkem pro tyto vany jsou pak koupelnové zástěny, které vás ochrání před potopou. Řešením volně stékající vody může být i odtok v podlaze.

Volně stojící vany se hodí do každého interiéru, kde není místo pro stereotyp. Ozvláštněte svoji koupelnu netradičním prvkem a nechte okolí, aby obdivovalo váš vkus pro nábytek. Dodejte si pocit výjimečnosti a zainvestujte do nadčasové vany. 

Eurosanit London New volně stojící retro vana 150x75x71 cm Varianta: Vana
Eurosanit London New volně stojící retro vana 150x75x71 cm Varianta: Vana

Koupelnové doplňky

Ani sklenka vína či čtení knížky v koupelně už nemusí být sci-fi. Pokud pořád bojujete s umístěním skleniček vína či misky jahod při vaší relaxační lázní, už nemusíte. Vyberte si poličku, kterou zavěsíte přímo na vanu a oddejte se naplno chvílím klidu. Poblíž vany se určitě vyplatí mít úložný prostor na ručníky či svíčky. Co se týče svíček, ty nejlépe uložíte na nástěnnou poličku, kde nebudou překážet koupání. Pokud nechcete riskovat nehodu při zapálených svíčkách, nabízí se řešení ve formě bodových světel. Stejně příjemnou atmosféru vám vykouzlí i nainstalované LED osvětlení v podlaze. 

Vytvořit z koupelny oázu klidu není vůbec složité, pokud si pořídíte pokojové rostliny. Pokojovky dokážou provzdušnit každou místnost, koupelnu nevyjímaje. Dejte si však pozor na to, aby každá rostlina dostala to, po čem touží. Ne každá se hodí do vlhkého a temnějšího prostředí koupelen.

pok e1563224111102

Každý z nás sní o koupelně snů, ve které se bude cítit skvěle. Splňte si svá přání a postavte si přesně takovou, o které budete s jistotou vědět, že je pro vás dokonalá. Vybudujte si své malé domácí lázně a začněte se svým každodenním relaxačním rituálem. 

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...