Stínění jako vkusný doplněk interiéru

Slunce jako symbol radosti a života. Na jaře už netrpělivě čekáme jeho první letmé doteky, leckdy za ním jezdíme i stovky kilometrů. A mít slunce v duši je štěstí každého člověka. Stejně jako je ale dobrým sluhou, je také zlým pánem. Dokáže spálit a vysušit s láskou hýčkané rostliny a ruku na srdce, na monitoru přes něj také uvidíte starou belu.

stineni 1

Moderní domácnost se zkrátka bez kvalitního stínění oken jen těžko obejde. Trh nabízí mnoho variant. V džungli nejrůznějších vnitřních i vnějších žaluzií a rolet se člověk musí dobře zorientovat, aby pořídil to nejvhodnější stínění právě pro svůj domov.

Elegantní volba

stineni 3Je třeba počítat s tím, že současné interiéry jsou silně individuální. Staví se atypické domy s netradičními tvary oken a lidé mají odlišné nároky na interiér. Právě takovým požadavkům vyhovuje vnitřní stínění plisé.

Jeho hlavní výhodou je tvarová přizpůsobivost. Vyrábí se totiž speciálně na míru a je proto vhodné i do atypických oken. Ačkoliv stojí na pomezí vnitřní žaluzie – vnitřní rolety, řadí se právě mezi žaluzie, od kterých se ale zásadně liší.

Když se snoubí technologie a komfort

Základem výrobku nejsou samostatné lamely, ale vodorovně skládaná tkanina podobná roletové. Výhodou je snadná údržba, kterou lze provádět jednoduše prachovkou, nebo speciálním nástavcem na vysavači a pro hloubkové čištění můžete látku dokonce prát.

stineni 4

Nosnými prvky plisé jsou horní a dolní hliníkové profily, mezi kterými je skládaná stínící látka. Při vytahování se látka nenavíjí jako u rolety, ale skládá se na principu harmoniky a bývá doplněna o vodící lanka pro lepší fixaci. Nové modely navíc lze otevírat zespodu i shora, podle polohy slunce nebo momentální situace.

Na rozdíl od žaluzie na míru, která je podobně flexibilní, se plisé pyšní maximální nabídkou šťavnatých barev a elegantních vzorů a látka navíc díky speciální úpravě nebledne a drží tvar. Vybírat můžete také z různých stupňů průsvitnosti. Další z výhod plisé je také tepelná izolace a možnost elektrického ovládání.

Shrňme si na závěr výhody plisé, díky kterým je vhodné pro naprostou většinu interiérů:

  • Vhodné do atypických oken
  • Moderní vzhled
  • Široký výběr vzorů a barev
  • Snadná údržba
  • Stupně propustnosti světla
  • Střešní plisé
  • Možnost elektrického ovládání
  • Stahování shora i zdola
  • Tepelná izolace
  • Pro různě velké plochy

Ve spolupráci se společností Maron.

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...