Stínění jako vkusný doplněk interiéru

Slunce jako symbol radosti a života. Na jaře už netrpělivě čekáme jeho první letmé doteky, leckdy za ním jezdíme i stovky kilometrů. A mít slunce v duši je štěstí každého člověka. Stejně jako je ale dobrým sluhou, je také zlým pánem. Dokáže spálit a vysušit s láskou hýčkané rostliny a ruku na srdce, na monitoru přes něj také uvidíte starou belu.

stineni 1

Moderní domácnost se zkrátka bez kvalitního stínění oken jen těžko obejde. Trh nabízí mnoho variant. V džungli nejrůznějších vnitřních i vnějších žaluzií a rolet se člověk musí dobře zorientovat, aby pořídil to nejvhodnější stínění právě pro svůj domov.

Elegantní volba

stineni 3Je třeba počítat s tím, že současné interiéry jsou silně individuální. Staví se atypické domy s netradičními tvary oken a lidé mají odlišné nároky na interiér. Právě takovým požadavkům vyhovuje vnitřní stínění plisé.

Jeho hlavní výhodou je tvarová přizpůsobivost. Vyrábí se totiž speciálně na míru a je proto vhodné i do atypických oken. Ačkoliv stojí na pomezí vnitřní žaluzie – vnitřní rolety, řadí se právě mezi žaluzie, od kterých se ale zásadně liší.

Když se snoubí technologie a komfort

Základem výrobku nejsou samostatné lamely, ale vodorovně skládaná tkanina podobná roletové. Výhodou je snadná údržba, kterou lze provádět jednoduše prachovkou, nebo speciálním nástavcem na vysavači a pro hloubkové čištění můžete látku dokonce prát.

stineni 4

Nosnými prvky plisé jsou horní a dolní hliníkové profily, mezi kterými je skládaná stínící látka. Při vytahování se látka nenavíjí jako u rolety, ale skládá se na principu harmoniky a bývá doplněna o vodící lanka pro lepší fixaci. Nové modely navíc lze otevírat zespodu i shora, podle polohy slunce nebo momentální situace.

Na rozdíl od žaluzie na míru, která je podobně flexibilní, se plisé pyšní maximální nabídkou šťavnatých barev a elegantních vzorů a látka navíc díky speciální úpravě nebledne a drží tvar. Vybírat můžete také z různých stupňů průsvitnosti. Další z výhod plisé je také tepelná izolace a možnost elektrického ovládání.

Shrňme si na závěr výhody plisé, díky kterým je vhodné pro naprostou většinu interiérů:

  • Vhodné do atypických oken
  • Moderní vzhled
  • Široký výběr vzorů a barev
  • Snadná údržba
  • Stupně propustnosti světla
  • Střešní plisé
  • Možnost elektrického ovládání
  • Stahování shora i zdola
  • Tepelná izolace
  • Pro různě velké plochy

Ve spolupráci se společností Maron.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...