Stínění, které má styl. Objevte japonské posuvné stěny

Okoukaly se vám klasické rolety a žaluzie? Originálním tipem pro vnitřní látkové stínění ve vašem bydlení jsou japonské posuvné stěny. Objevte jejich výhody a možnosti použití.

Japonské posuvné stěny - zdroj
Japonské posuvné stěny – zdroj

Okoukaly se vám klasické rolety a žaluzie? Originálním tipem pro vnitřní látkové stínění jsou japonské posuvné stěny. Jaké mají výhody?

Stínění hraje v bydlení praktickou i estetickou roli. Díky stínění máte možnost nejen regulovat množství světla v místnosti, ale také vyrobit dostatek soukromí a pohodlí pro odpočinek. Látkové rolety a vertikální žaluzie jsou osvědčeným řešením, ale v rámci moderního interiéru se v poslední době o slovo hlásí originální alternativy. Jednou z nich jsou japonské posuvné stěny. Jejich začlenění do interiéru je jednoduché. Návštěvy budou koukat, jak se vám podařilo domácnost oživit.

I pro velká okna

V případě velkých oken a ploch se instalace běžných žaluzií může výrazně zkomplikovat a prodražit. Japonské posuvné stěny jsou pro zastínění rozměrných ploch naprosto ideální. Potěší jak praktičností, tak cenovou dostupností. Stěnu standardně tvoří volně visící látkové panely různé šířky. Není problém sehnat i šířky nad jeden metr. Panely jsou zavěšeny v horním pojezdovém profilu, který nemusí být vidět.

Jak se japonské stěny ovládají?

Pro ovládání stěny máte na výběr několik možností. Nejlevnější je manuální ovládání rukou přes šňůrku a tyčku. Komfortnější je ovládání přes vypínač na stěně, v lepším případě rovnou přes dálkový ovladač. O pohyb panelů se starají tiché motory. Záleží pouze na vás, zda-li se rozhodnete pro shrnování panelů od středu, nebo na některou ze stran. Vždy si pouze promyslete, co pro vás bude v praxi výhodnější. Možnost probudit se a dálkovým ovladačem vpustit do místnosti světlo si rychle zamilujete.

Design podle vašich představ

Hrajete si rádi se vzhledem interiéru? Japonské posuvné stěny pro vás budou trefou do černého. Rozměrné panely přímo lákají k tomu, abyste se rozhodli pro elegantní barevné odstíny a výrazné vzory. K dispozici je jich opravdu velké množství. Stěna se stane funkční dekorací a dotvoří image vašeho bydlení. Neváhejte stěnu využít nejen pro zastínění oken, ale také pro přepažení místnosti. Skvěle se hodí pro rozdělení kuchyně od obývacího pokoje. Dobrou službu udělá také v menších bytech, kde je ložnice spojena s další místností. U stěn, kde jsou panely připevněny k pojezdu suchým zipem, máte možnost panely snadno sundat a vyměnit. Chcete změnit vzhled stěny? Žádný problém!

Jednoduchá montáž japonských stěn

Montáž japonských stěn je až překvapivě jednoduchá. Vše záleží pouze na typu stěny, o kterou máte zájem. Výroba následně probíhá na míru vašim požadavkům. Zaměření i samotnou instalaci nechte odborníkovi. Vše proběhne rychle a ihned po instalaci je stěna kompletně funkční. Ostatně právě svižná montáž bez nutnosti stavebních úprav patří k dalším výhodám japonských posuvných zdí. Vyzkoušejte je i vy a objevte moderní způsob stínění.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...