Stojací lampy v retro stylu nakopnou váš interiér

Retro se dostává opět do popředí. A to nejenom v segmentu oblečení, ale třeba i v segmentu bytových doplňků. Společně se podíváme na jeden z největších trendů, kterým jsou stojací lampy. Zaměříme se jak na jejich specifika, tak i na důvody, proč je vhodné je ve svém domově mít.

Stojací lampa nemusí přinášet jenom praktičnost v podobě prosvětlení interiéru. Stojací lampy v retro stylu jsou poptávaným a velmi zajímavým doplňkem i v moderní domácnosti.

Interiérem bytu nebo domu nejsou jenom 4 stěny nebo klasický nábytek, který je kupován hlavně kvůli jeho praktičnosti. Interiér dělají především doplňky. Už dávno není trendem kupovat jenom to, co vypadá nadčasově. Právě naopak. Do popředí se jasně dostává styl, který byl standardem v minulosti. Stojací lampy v retro stylu jsou ideální ukázkou. Někdy je pro jejich označení využíváno i slovo vintage. Samozřejmě není nutné procházet různá vetešnictví a bazary, jelikož tento styl lze pořídit i v moderních obchodech s interiérovými doplňky.

couch 1835923 960 720 e1539082699278

Nabídnou výrazný vzhled kombinovaný s praktičností

Moderní stojací lampa dnes málokoho upoutá. Obvykle je v černém nebo nerezovém provedení, má jednoduchý design a výraznější světlé stínítko. A to je vše. Oproti tomu stojací lampa v retro designu odkazuje na dobu, kdy se doplňky vyráběly s důrazem na každý detail. Propracovaný design jasně zaujme hned po příchodu do konkrétní místnosti. Samozřejmě nejde jenom o ozdobu bytu nebo domu – i když o lampě takto mluvíme. Samozřejmostí je i její klasická funkčnost, takže ji lze využít zcela prakticky.

decoration 2349090 960 720 e1539082794773

Osvětlení, které se hodí v mnoha situacích

Je celá řada možností, kdy je lepší rozsvítit si stojací lampu a nerozsvěcet klasický velký lustr. Je to ve chvíli, kdy hledáme jenom lehčí, intimní osvětlení. Je to také ve chvíli, kdy nechceme být příliš oslňováni a přesto nechceme být v tmavém prostředí. Lampy se hodí i na chvíle, kdy se začíná pomalu smrákat nebo rozednívat. Pomohou tak dennímu světlu v tom, aby byl interiér příjemně prosvětlený. To vše nahrává tomu, že rozsvícená retro lampa působí mimořádně příjemným dojmem a navozuje pocit klidné atmosféry v každém interiéru. Hodit se může i při potřebě lokálního osvětlení. Tedy během čtení v křesle.

film reel 438408 960 720 e1539082860671

Výběr je nejenom bohatý, ale i zajímavý

Rozhodně je třeba uvést i to, že vzhledem k nastávajícími trendu je výběr daných lamp na současném trhu opravdu velmi bohatý a rozhodně také zajímavý. Nechybí jak různorodé více či méně tradiční tvary, tak dále nechybí ani různé velikosti. Opomenout rozhodně nelze zajímavé mixy materiálového provedení. Dominují nejenom různé barevné kovy, které navozují určitý industriální styl. Samozřejmostí jsou i materiály přírodní, kam můžeme zařadit neméně populární dřevo. A to v různých tvarech i odstínech. Retro lampy jsou zkrátka v kurzu!

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...