Styl Hamptons: Obklopte se námořní modří s blyštivým luxusem

Je podvečer a americká smetánka se sjíždí na zlatých píscích v jedné z nejlukrativnějších oblastí v New Yorku – na Long Islandu. Právě tady mezi East Hamptonem a Southamptonem se rodil tak trochu noblesní styl bydlení, který nese název Hamptons po svém “rodišti”.

Interiér v Hamptons stylu - ilustrační obrázek, zdroj
Interiér v Hamptons stylu – ilustrační obrázek, zdroj

Milujete modrou barvu s námořními motivy, které jsou navíc okořeněné špetkou luxusu tak, jak to bohatí mají rádi? Dovedete si představit, že ve vašem domě vévodí prosklené zdi a blyštivé předměty, které vám budou připomínat vzdušné rezidence na březích moře? Pak právě pro vás je vhodný styl Hamptons, který není pouze rozmařilostí majetných. S trochou umu si ho můžete vytvořit u vás doma i vy. Pojďme se podívat na to, co by v interiéru inspirovaném Hamptons nemělo chybět.

Dekorativní polštář Onyx, 45x45 cm, modrá/bílá - námořnická modř
Dekorativní polštář Onyx, 45×45 cm, modrá/bílá – námořnická modř

Vsaďte na dekadentní lehkost

Modré a bílé proužky, prosklená terasa, elegantní nábytek, námořní dekorace i ornamenty na stěnách. To je jen ve zkratce řečeno, na co byste měli myslet, chystáte-li si uzpůsobit interiérový styl bydlení podle proudu Hamptons. Ostatně tento styl není jenom o bydlení, ale celkově o životním přístupu. Zkuste se vžít do pocitů smetánky z Long Island. Snažte se snoubit extravagantnost glamouru s lehkostí dekadence. Zamilujte si harmonii a klid, který bude vyzařovat z vašeho domova.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Proč vlastně podlehnout něčemu, co je státu bez moře zdánlivě tak vzdálené? Protože tento designový styl ve vás nabudí pocit lehkosti. Budete se ve svých bytech nebo domech cítit, jako byste zrovna trávili letní dovolenou u moře. Prokazuje se, že styl Hamptons v lidech vyvolává příjemné pocity, neboť je jedinečnou kombinací bydlení v luxusu (nápadně připomínajícím luxusně zařízenou vilku) s dovolenkovým pobytem v jednoduchém a skromném domku na pláži, případně na jachtě.

Polštář Navy Imperial 38x38cm
Polštář Navy Imperial 38x38cm

Námořní motivy, kam jen oko pohlédne

Jak si navodit pocit pobytu u moře? Jednoduše a rychle s jeho motivy. Interiéru vévodí světlé barvy, které jsou doplněné o námořní modř. Pořiďte si doplňky v podobě dekorativních polštářků na pohovku, které zdobí modro bílé proužkování. Závěsy mohou být sytě modré se zlatými kormidly nebo kotvičkami. Nezapomeňte i na podobně laděný přehoz přes pohovku.

Pohovka 3-sedák Walia, modrá - modrá
Pohovka 3-sedák Walia, modrá – modrá

Modrá by měla evokovat barvu oblohy nebo moře a právě její barva navozuje relaxační pocity u vás doma. Když dekorace v modré správně zkombinujete a podpoříte béžovými nebo světlými odstíny dalších barev, dosáhnete uklidňující harmonie. Ta vám připomene časy dovolených.

Pokud tíhnete k extravaganci, klidně sáhněte po výraznějších dekoracích ve vašich pokojích. Jednou z možností je vyřezávané kormidlo, které umístíte místo obrazu nad váš gauč. Nebo můžete zkombinovat obrazy s motivy léta s rámem v podobě kormidla.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...