Styl v koupelně? Skvělým tipem jsou dekorativní obklady

Vybrat obklady do koupelny není vůbec jednoduchý úkol. Je to docela pochopitelné, protože na obklady budete koukat opravdu dlouho. Nelze je bez větší investice jen tak vyměnit. Právě to je ten důvod, proč se při jejich výběru zaměřit na vzhled. Barevně zajímavé obklady, atypické tvary a netradiční povrchové úpravy se hlásí o slovo.

Koupelna s dekorativními obklady
Koupelna s dekorativními obklady

Konec nudných koupelen

Představíte-li si pod spojením koupelnové obklady stěny v jednotné barvě a malé formáty, je čas se probudit a nasát nové trendy. Již dávno neplatí, že do malých koupelen patří pouze obklady menších rozměrů. Velkorozměrové obklady prostor oživí, jsou jednoduché na údržbu a nezřídka mohou nabídnout opravdu jedinečný vzhled.

Modrá koupelna
Modrá koupelna

Někteří lidé přeci jen preferují méně výrazná řešení. Velkoformátové dekorativní obklady mohou být umístěny pouze na jednu zeď v koupelně. Přinesou do prostoru něco nového, ale zároveň nebudou působit zbytečně rušivě. Vsaďte na speciálně upravený povrch, květinové motivy a živé barvy.

Dekorativní obkladačky a jejich efekty

Krok vedle neuděláte, pokud se rozhodnete pro zdobení uprostřed jedné obkladačky nebo uprostřed sestavy obkladaček. Čisté motivy působí velmi vkusně. Zajímavým prvkem koupelny, kterou budete milovat, se s radostí stane mozaika ze čtvercových obkladaček menších rozměrů.

Mezi žhavé trendy se dostávají 3D efekty a kontrastní prvky. Zeď koupelny může na pohled vytvářet zajímavý optický klam. Nejlépe vše vynikne vedle hladké glazury. To však neznamená, že si nabídka zvlněných, drážkovaných či prolamovaných povrchů nezaslouží pozornost.

Obklady s  3D efektem
Obklady s 3D efektem

V případě menší koupelny si dejte pozor na to, aby efekt zbytečně neubíral místo. Tmavé barvy, malé rozměry dlaždic a velmi členité motivy se do malých koupelen opravdu nehodí. Stejně tak snižuje opticky strop obkladový pás v úrovni koupelnového zařízení a nábytku. Pokud chcete naopak koupelnu na pohled zvětšit, zaostřete na povrchy s metalickými odlesky a třpytem. V první řadě prostor opticky rozšiřují a v druhé působí opravdu úchvatně.

Konec nudných koupelen

Plánujete rekonstrukci koupelny? Nebo celkově řešíte nové bydlení? V každém případě je čas najít odvahu. Obklady pouze v jednom barevném odstínu vyměňte za dekorativní obklady s dobrým nápadem. Jejich cena se vůbec nemusí vyšplhat na závratných výšin. Z obkladaček dokážete vytvořit velmi zajímavé motivy a obrazce, čímž vaše koupelna dostane něco opravdu unikátního. Samostatnou kapitolou jsou pak skleněné obklady, u kterých můžete v případě lesklého lakovaného skla vybírat ze široké škály barev. Možnostem se tak meze skutečně nekladou a vše záleží pouze na tom, zda-li opustíte zajeté koleje a rozhodnete se do koupelny pozvat nový směr.

bathroom tile ideas studiomobile freshome

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...