Jak na stylové rozdělení velkých místností?

Rozdělení velkých místností se může zdát zbytečné do chvíle, kdy má každý člen domácnosti chuť dělat něco jiného. Děti se chtějí dívat na televizi, babička si chce v klidu číst a rodiče v kuchyni připravují oběd. Jeden otevřený prostor se rychle stane pro tolik zájmů a aktivit malý, a proto dává smysl ho rozdělit. Nemusíte hned stavět zeď, třebaže ta ze zcela pochopitelných důvodů poskytuje nejlepší akustickou ochranu. Existují i jiné způsoby, jak prostor alespoň na oko rozdělit.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Vhodně rozmístěný nábytek

Úplným základem při snaze rozdělit místnost na více zón je promyšlené rozmístění nábytku. Právě to je pro obyvatele skvělém vodítkem k tomu, jak se mají v prostoru pohybovat a co kde mohou dělat. Velká sedací souprava dokáže zázraky. Zóny můžete ještě víc oddělit použitím různých koberců, menších skříněk a v neposlední řadě také květin. Rozhodně neplatí, že čím dále od sebe jednotlivé součásti výbavy umístíte, tím více bude prostor rozdělen. Stále se musíte snažit zachovat útulnost.

Policová stěna

Skvělým pomocníkem při rozdělování velkých místností je policová stěna. Ta dokonce může být na kolečkách, což vám umožní měnit dispozice místnosti dle potřeby. Do polic můžete naskládat knihy, rodinné fotografie, interiérové dekorace či běžné předměty, které budete v místnosti používat.

Hit v podobě japonské stěny

Obrovským hitem mezi interiérovými trendy jsou posuvné japonské stěny. Jsou textilní a jejich obrovskou výhodou je nejen originální vzhled, ale také velmi snadná instalace. Materiál propouští dostatek světla a je pouze na vás, kdy chcete mít stěnu roztaženou. Stěnu můžete ovládat manuálně šňůrkou, k dispozici jsou však také elektrické pohony na dálkové ovládání. Panely stěny se mohou stahovat na strany i do krajů. Způsob ovládání si vybíráte při koupi. Při instalaci japonské stěny si stačí správně vyměřit délku vodících lišt. Ty následně přivrtáte do stropu. Předem se pouze ujistěte, že nehrozí nechtěné navrtání nějakého kabelu.

Velká místnost bude skvěle sloužit

Rozdělení velké místnosti nemusí provázet finančně a časově náročné stavební úpravy. Stačí několik dobrých nápadů a prostor dokážete rozdělit během chvilky s minimálním rozpočtem. Jednotlivé zóny mohou fungovat zcela samostatně pro jednotlivé členy rodiny. Je skvělé vědět, že každý si doma dokáže najít své vlastní místo, kde má dostatek klidu na odpočinek, zábavu i práci.

Čtěte dál!

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou být krásným...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...