Technologie pro život: Znáte chytré ptačí krmítko?

Příroda je podmanivá, krásná, nevyzpytatelná. A bohužel čím dál vzdálenější. „Krmení druhů slouží jako prostředek k záchraně komunikace mezi námi a světem přírody,“ hlásá David Attenborough. Podpořit tuto myšlenku můžete chytrým krmítkem, které nejenže poslouží praktickým účelům a v nepříznivém počasí zasytí malé i větší opeřence, ale také propojí vymoženosti technologií a přírodu. Jak?

Nádherný domov pro ptáčky na zahradě

Chytré ptačí krmítko vás totiž na rozdíl od toho klasického, dokáže upozornit, kdy přilétl nový návštěvník a co víc, vyfotí je a uspořádá je tak do nádherné sbírky fotografií, která vám bude dělat radost.

Bird Buddy, jak se technologické krmítko oficiálně nazývá, vás tak upozorní v aplikaci kdykoliv se na krmítko usadí nějaký ptačí návštěvník. Je to tak přesně ten druh notifikace, díky které se budete cítit lépe, ne hůř!

05338f56731b12bb2a04347b929599ff original.gif?ixlib=rb 2.1

Vyfoťte rozmanité opeřence zblízka a kvalitně, bez toho, aniž by vám ulétli. Aplikace navíc díky chytré technologii rozpozná všechny druhy ptáčků, které vás navštíví. V databázi má uloženo více než tisíc druhů. Kromě fotografií ale dokáže rozpoznat ptáčky i bez vizuálního obrazu. Díky zabudovanému mikrofonu aplikace rozpozná, o jaký druh se jedná, díky ptačímu zpěvu.

c83a890215c448bf35c13007fdc64d2c original.gif?ixlib=rb 2.1

Snadné plnění, jednoduchý design

Jednoduchý design umožňuje, aby krmítko lehce a přirozeně zapadlo do jakékoliv zahrady, kde navíc slouží jako designový prvek. Krmítko se také velmi jednoduše plní ptačím zobem. Připevnit jde na strom, přístřešek, plot či zábradlí.

0b23dbc9340e782a84baca2ea5574017 original.jpg?ixlib=rb 2.1
843a25e3d2cf5e97a105cc2ea160f177 original.gif?ixlib=rb 2.1

Kromě krmení a fotky ale pomůžete i dobré věci

Možná vás napadlo, že vyfotit si ptáčka, jak zobe zrní, je sice pěkné, leč poněkud zbytečné. Není tomu tak. S aplikací a krmítkem Bird Buddy nepomáháte jen krmit ptáčky, ale také přispíváte extrémně důležitou informací do databáze ptačí migrace a populace, která expertům v oboru pomáhá lépe ptačí tvory ochránit a porozumět jim.

Co a kdy krmit?

V aplikaci, kterou si můžete stáhnout, najdete také spoustu tipů a triků ohledně krmení ptactva, které vám pomohou lépe se přizpůsobit.

Chcete podpořit projekt Bird Buddy? Můžete tady.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...