Technologie pro život: Znáte chytré ptačí krmítko?

Příroda je podmanivá, krásná, nevyzpytatelná. A bohužel čím dál vzdálenější. “Krmení druhů slouží jako prostředek k záchraně komunikace mezi námi a světem přírody,” hlásá David Attenborough. Podpořit tuto myšlenku můžete chytrým krmítkem, které nejenže poslouží praktickým účelům a v nepříznivém počasí zasytí malé i větší opeřence, ale také propojí vymoženosti technologií a přírodu. Jak?

Nádherný domov pro ptáčky na zahradě

Chytré ptačí krmítko vás totiž na rozdíl od toho klasického, dokáže upozornit, kdy přilétl nový návštěvník a co víc, vyfotí je a uspořádá je tak do nádherné sbírky fotografií, která vám bude dělat radost.

Bird Buddy, jak se technologické krmítko oficiálně nazývá, vás tak upozorní v aplikaci kdykoliv se na krmítko usadí nějaký ptačí návštěvník. Je to tak přesně ten druh notifikace, díky které se budete cítit lépe, ne hůř!

Vyfoťte rozmanité opeřence zblízka a kvalitně, bez toho, aniž by vám ulétli. Aplikace navíc díky chytré technologii rozpozná všechny druhy ptáčků, které vás navštíví. V databázi má uloženo více než tisíc druhů. Kromě fotografií ale dokáže rozpoznat ptáčky i bez vizuálního obrazu. Díky zabudovanému mikrofonu aplikace rozpozná, o jaký druh se jedná, díky ptačímu zpěvu.

Snadné plnění, jednoduchý design

Jednoduchý design umožňuje, aby krmítko lehce a přirozeně zapadlo do jakékoliv zahrady, kde navíc slouží jako designový prvek. Krmítko se také velmi jednoduše plní ptačím zobem. Připevnit jde na strom, přístřešek, plot či zábradlí.

Kromě krmení a fotky ale pomůžete i dobré věci

Možná vás napadlo, že vyfotit si ptáčka, jak zobe zrní, je sice pěkné, leč poněkud zbytečné. Není tomu tak. S aplikací a krmítkem Bird Buddy nepomáháte jen krmit ptáčky, ale také přispíváte extrémně důležitou informací do databáze ptačí migrace a populace, která expertům v oboru pomáhá lépe ptačí tvory ochránit a porozumět jim.

Co a kdy krmit?

V aplikaci, kterou si můžete stáhnout, najdete také spoustu tipů a triků ohledně krmení ptactva, které vám pomohou lépe se přizpůsobit.

Chcete podpořit projekt Bird Buddy? Můžete tady.

Čtěte dál!

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka nekončí. Aby...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě domu rozhodně...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na tom jsou...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na...