Těchto 5 kusových koberců patří mezi žhavé trendy

I když máte doma krásnou podlahu, kusový koberec dokáže až překvapivě oživit prostor a přinést do něj zcela jinou atmosféru. Podívejte se na pětici kobercových skvostů, se kterými dokážete během chvilky zkrášlit interiér.

Kobercové trendy se tak často nemění, ale i tak je fajn mít přehled o tom, co je aktuálně v kurzu. Získáte tak dávku inspirace a zdroj čerstvého vzduchu pro vaše bydlení. Jak je to možné? Kusové koberce dokáží plnit nejen praktickou, ale také estetickou funkci. Můžete si u nich dovolit odvážnější barvy, výrazné motivy a pestré vzory. Dokonale se hodí do obýváku pod konferenční stolek, do kuchyně k jídelnímu stolu či do dětského pokojíčku. A jakých pět by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti?

photo 1534595038511 9f219fe0c979 e1541425547555

1. Persie to jistí

Představujete si něco výrazného, ale zároveň milujete klasiku? V tom případě jsou trefou do černého kusové perské koberce. Překvapí vás pestrými barvami a vysokou odolností, díky které se hodí také do uvítací haly rodinného domu. Nemusí mít ani tak moc vysoký vlas. Perský koberec se v drtivé většině případů může pochlubit dlouhou životností a nestárnoucí krásou.

2. Mandala pro dobrou náladu

Mandala představuje magický kruh. Dokáže ovlivnit náladu i životní energii. A právě to je ten důvod, proč je kusový koberec s motivem mandaly nefalšovanou parádou. Je originální a zcela nepřehlédnutelný bez ohledu na jeho tvar. Určitě se zkuste před nákupem rozhlédnout a vybírejte srdcem. Mandala k vám musí sedět.

Zelený vzorovaný oboustranný koberec vhodný i na ven bougari Porto, Ø 200 cm
Zelený vzorovaný oboustranný koberec vhodný i na ven bougari Porto, Ø 200 cm

3. Abstrakce nikdy nezestárne

Když nechcete nad motivy přemýšlet, stále můžete vsadit na jeden evergreenový trend. Ten vám kromě oživení místnosti přinese také příležitost vyhrát si s umístěním. Kusový koberec s abstraktním motivem je vděčným pomocníkem a hodí se prakticky kamkoliv.

4. Na zimu ideální

Že se vám doma při sezení na gauči nechce trpět chladem? Nepatříte mezi fanoušky tlustých ponožek a všelijakých oteplováků? Dostaňte se do provozní teploty na vlastní pěst a položte na chladnou podlahu kusový koberec s lesklým vzorem na matném základu. Nadmíru hustý vlas zahřeje vaše nožky na 100 %. Jen pozor na čištění, které je z pochopitelných důvodů o něco složitější.

5. Bláznivé koberce

Aktuální trendy přejí odvaze a chuti zkusit něco nového. O důvod víc, proč zaostřit na kusové koberce s různými grafickými motivy. K dispozici jsou jak malé kousky, tak rozměrné  koberce do obývacích pokojů a předsíní. Vzhled koberce může až překvapivě věrně imitovat například dřevo. Jak vidíte, fantazii se meze skutečně nekladou.

Hans Home | Kusový koberec BASTIA SPECIAL 101175 , hnědá - 100x100 kruh
Hans Home | Kusový koberec BASTIA SPECIAL 101175 , hnědá – 100×100 kruh

 

Čtěte dál!

Zveme vás na 15. ročník veletrhu FOR DECOR & HOME, který nabídne velkolepé vánoční expozice

15. ročník kontraktačně-prodejního veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového...

Jak udělat sushi

Sushi. Japonské jídlo. Pokrme určený jednak pro setkávání lidí, jednak ke...

Jak udělat ohniště na zahradě

Ohniště na zahradě není jen o ohni. Je to zdroj tepla,...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...