Těchto 5 kusových koberců patří mezi žhavé trendy

I když máte doma krásnou podlahu, kusový koberec dokáže až překvapivě oživit prostor a přinést do něj zcela jinou atmosféru. Podívejte se na pětici kobercových skvostů, se kterými dokážete během chvilky zkrášlit interiér.

Kobercové trendy se tak často nemění, ale i tak je fajn mít přehled o tom, co je aktuálně v kurzu. Získáte tak dávku inspirace a zdroj čerstvého vzduchu pro vaše bydlení. Jak je to možné? Kusové koberce dokáží plnit nejen praktickou, ale také estetickou funkci. Můžete si u nich dovolit odvážnější barvy, výrazné motivy a pestré vzory. Dokonale se hodí do obýváku pod konferenční stolek, do kuchyně k jídelnímu stolu či do dětského pokojíčku. A jakých pět by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti?

photo 1534595038511 9f219fe0c979 e1541425547555

1. Persie to jistí

Představujete si něco výrazného, ale zároveň milujete klasiku? V tom případě jsou trefou do černého kusové perské koberce. Překvapí vás pestrými barvami a vysokou odolností, díky které se hodí také do uvítací haly rodinného domu. Nemusí mít ani tak moc vysoký vlas. Perský koberec se v drtivé většině případů může pochlubit dlouhou životností a nestárnoucí krásou.

2. Mandala pro dobrou náladu

Mandala představuje magický kruh. Dokáže ovlivnit náladu i životní energii. A právě to je ten důvod, proč je kusový koberec s motivem mandaly nefalšovanou parádou. Je originální a zcela nepřehlédnutelný bez ohledu na jeho tvar. Určitě se zkuste před nákupem rozhlédnout a vybírejte srdcem. Mandala k vám musí sedět.

Zelený vzorovaný oboustranný koberec vhodný i na ven bougari Porto, Ø 200 cm
Zelený vzorovaný oboustranný koberec vhodný i na ven bougari Porto, Ø 200 cm

3. Abstrakce nikdy nezestárne

Když nechcete nad motivy přemýšlet, stále můžete vsadit na jeden evergreenový trend. Ten vám kromě oživení místnosti přinese také příležitost vyhrát si s umístěním. Kusový koberec s abstraktním motivem je vděčným pomocníkem a hodí se prakticky kamkoliv.

4. Na zimu ideální

Že se vám doma při sezení na gauči nechce trpět chladem? Nepatříte mezi fanoušky tlustých ponožek a všelijakých oteplováků? Dostaňte se do provozní teploty na vlastní pěst a položte na chladnou podlahu kusový koberec s lesklým vzorem na matném základu. Nadmíru hustý vlas zahřeje vaše nožky na 100 %. Jen pozor na čištění, které je z pochopitelných důvodů o něco složitější.

5. Bláznivé koberce

Aktuální trendy přejí odvaze a chuti zkusit něco nového. O důvod víc, proč zaostřit na kusové koberce s různými grafickými motivy. K dispozici jsou jak malé kousky, tak rozměrné  koberce do obývacích pokojů a předsíní. Vzhled koberce může až překvapivě věrně imitovat například dřevo. Jak vidíte, fantazii se meze skutečně nekladou.

Hans Home | Kusový koberec BASTIA SPECIAL 101175 , hnědá - 100x100 kruh
Hans Home | Kusový koberec BASTIA SPECIAL 101175 , hnědá – 100×100 kruh

 

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...