Tipy, jak si zařídit prádelnu

Jsme zastánci toho názoru, že si každá místnost zaslouží být útulná. Snažte se zkrášlit všechny kouty vašeho domova, aby se vám hezky bydlelo. I v prádelně se často zastavíme na pár hodin. Praní, věšení, žehlení prádla zabere nějaký ten čas. Při domácích pracích je nejdůležitější se obklopit doplňky, které vám zjednoduší, ale i zpříjemní každou činnost. Pojďte se podívat na pár užitečných tipů, díky kterým prokoukne každá prádelna a vy zvládnete své povinnosti levou zadní. 

washhouse 294621 960 720 e1563998927352

Prkno či stůl na skládání prádla a umyvadlo

Nad pračkou a sušičkou se nabízí prostor, který klidně můžete využít ke skládání čistě vypraného prádla. Stačí když na tyto dva spotřebiče nainstalujete desku a můžete vesele skládat. Další věcí, kterou považujeme za nezbytnost, je umyvadlo. Občas je potřeba nějaký ten oděv zaprat ještě před spuštěním pračky. V rychlosti také můžete vyčistit skvrny z oblečení, které děti přinesly z venku. Pokud musíte prát některé náchylné kousky ručně, je umyvadlo rychlým a pohodlným řešením, abyste nemuseli odbíhat do koupelny a měli všechno pěkně při ruce. 

photo 1489274495757 95c7c837b101 1 1 e1563999760641

Voděodolná stěna a podlaha

Obložením prádelny kachlemi rozhodně nic nezkazíte, ba naopak. Budete zde pracovat s vodou. Některé oděvy vyžadují ruční praní, proto je nezbytné vyvarovat se případným nehodám s převráceným lavorem a podobně. Nikdy také nemůžete vědět, kdy pračka vypoví službu. I prasklá trubka nadělá mnoho neplechy. Kachličky jsou to nejlepší, co do své prádelny můžete zvolit. Kachličky se vyplatí mít i kolem umyvadla. V případě prádelny doporučujeme volit teplé odstíny, které navodí příjemný útulný pocit. 

Okno nebo odvětrávání

V prádelnách je zpravidla velmi vlhký vzduch, aby se tam netvořila plíseň, je důležité, abyste  v místnosti zajistili kvalitní odvětrávání. Pokud nemáte možnost mít v prádelně okno, je nezbytné, abyste si pořídili alespoň ventilaci. Ostatně ta přijde vhod i v případě, kdy budete žehlit. Hlavně v letních měsících, kdy teplota stoupá strmě vzhůru, je lepší si pořídit alespoň větrák, díky kterému se vaše prádelna nepromění v saunu. Zároveň také dbejte na dostatek světla v místnosti. Není přece nic horšího, než si všimnout fleku na blůze až v práci. 

Aby se příjemně pracovalo

Vybavte se prádelními koši z přírodních materiálů. Takový proutěný koš je nejen skvělou dekorací, ale hlavně praktickou pomůckou. Dřevo umí pohltit nepříjemné pachy a skrz otvory může prádlo dýchat, tudíž se nemůže stát, že své oděvy zakonzervujete stejně jako v plastovém koši. Pokud máte více místa, můžete si takových proutěných košů pořídit víc a rovnou v nich třídit oblečení na barevné, bílé a tmavé. I taková drobnost může ušetřit spoustu času.

iron 635619 960 720 e1563999026365

Prádelna nepotřebuje mnoho dekorací. Stačí když v prostoru rozmístíte pár vlhkomilných pokojovek, a hned se budete cítit příjemněji. Pobyt v prádelně si také jednoznačně vylepšíte hudbou. Pusťte si své oblíbené písničky a hromada nevyžehleného oblečení bude rázem pryč. 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...