Tipy, jak si zařídit prádelnu

Jsme zastánci toho názoru, že si každá místnost zaslouží být útulná. Snažte se zkrášlit všechny kouty vašeho domova, aby se vám hezky bydlelo. I v prádelně se často zastavíme na pár hodin. Praní, věšení, žehlení prádla zabere nějaký ten čas. Při domácích pracích je nejdůležitější se obklopit doplňky, které vám zjednoduší, ale i zpříjemní každou činnost. Pojďte se podívat na pár užitečných tipů, díky kterým prokoukne každá prádelna a vy zvládnete své povinnosti levou zadní. 

washhouse 294621 960 720 e1563998927352

Prkno či stůl na skládání prádla a umyvadlo

Nad pračkou a sušičkou se nabízí prostor, který klidně můžete využít ke skládání čistě vypraného prádla. Stačí když na tyto dva spotřebiče nainstalujete desku a můžete vesele skládat. Další věcí, kterou považujeme za nezbytnost, je umyvadlo. Občas je potřeba nějaký ten oděv zaprat ještě před spuštěním pračky. V rychlosti také můžete vyčistit skvrny z oblečení, které děti přinesly z venku. Pokud musíte prát některé náchylné kousky ručně, je umyvadlo rychlým a pohodlným řešením, abyste nemuseli odbíhat do koupelny a měli všechno pěkně při ruce. 

photo 1489274495757 95c7c837b101 1 1 e1563999760641

Voděodolná stěna a podlaha

Obložením prádelny kachlemi rozhodně nic nezkazíte, ba naopak. Budete zde pracovat s vodou. Některé oděvy vyžadují ruční praní, proto je nezbytné vyvarovat se případným nehodám s převráceným lavorem a podobně. Nikdy také nemůžete vědět, kdy pračka vypoví službu. I prasklá trubka nadělá mnoho neplechy. Kachličky jsou to nejlepší, co do své prádelny můžete zvolit. Kachličky se vyplatí mít i kolem umyvadla. V případě prádelny doporučujeme volit teplé odstíny, které navodí příjemný útulný pocit. 

Okno nebo odvětrávání

V prádelnách je zpravidla velmi vlhký vzduch, aby se tam netvořila plíseň, je důležité, abyste  v místnosti zajistili kvalitní odvětrávání. Pokud nemáte možnost mít v prádelně okno, je nezbytné, abyste si pořídili alespoň ventilaci. Ostatně ta přijde vhod i v případě, kdy budete žehlit. Hlavně v letních měsících, kdy teplota stoupá strmě vzhůru, je lepší si pořídit alespoň větrák, díky kterému se vaše prádelna nepromění v saunu. Zároveň také dbejte na dostatek světla v místnosti. Není přece nic horšího, než si všimnout fleku na blůze až v práci. 

Aby se příjemně pracovalo

Vybavte se prádelními koši z přírodních materiálů. Takový proutěný koš je nejen skvělou dekorací, ale hlavně praktickou pomůckou. Dřevo umí pohltit nepříjemné pachy a skrz otvory může prádlo dýchat, tudíž se nemůže stát, že své oděvy zakonzervujete stejně jako v plastovém koši. Pokud máte více místa, můžete si takových proutěných košů pořídit víc a rovnou v nich třídit oblečení na barevné, bílé a tmavé. I taková drobnost může ušetřit spoustu času.

iron 635619 960 720 e1563999026365

Prádelna nepotřebuje mnoho dekorací. Stačí když v prostoru rozmístíte pár vlhkomilných pokojovek, a hned se budete cítit příjemněji. Pobyt v prádelně si také jednoznačně vylepšíte hudbou. Pusťte si své oblíbené písničky a hromada nevyžehleného oblečení bude rázem pryč. 


Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...