Tipy, jak udělat vaši kuchyni prostornější a světlejší

Zdá se vám, že vaše kuchyně působí tmavým a stísněným dojmem? Poradíme vám pár tipů, které vám usnadní zařizování kuchyně. Ne každý má tu možnost pořídit si prostornou kuchyň. Zvolte pár jednoduchých kroků, které vám pomohou i z malého místa vykouzlit zázraky. Kuchyň je základní místností každého domu, kde rodina tráví nejvíce času. Dejte si záležet, aby vypadala jako ze škatulky. 

photo 1556912167 f556f1f39fdf 1 e1564560804317

Přidejte světlo

Pro prostornější místnost je zcela zásadní se zbavit tmavých tónů a rozzářit domácnost světlými a teplými barvami. Můžete začít výmalbou. Zvolte klasickou bílou, která se pro optické zvětšování prostoru hodí nejlépe. Pokračovat můžete kuchyňskou linkou, kterou volte taktéž ve světlých barvách, abyste dosáhli co nejlepšího zvětšení prostoru. Další stěžejní věcí je dostatek osvětlení, jak denního, tak umělého. V každé kuchyni by měla být dobře osvětlená plocha pro bezpečnou přípravu jídla. Podsvítit byste měli také jídelní stůl, který je na celé místnosti to nejdůležitější, protože se u něj scházíte se svou rodinou. 

Není důležité kuchyň příliš dekorovat. Doplňky jen ubírají prostor, ale také se na ně zbytečně usazuje prach. Což je práce navíc. Snažte se toho mít v kuchyni co nejméně. Vsaďte na jednoduchost. Ta je klíčem k perfektní kuchyni. 

TooLight Stropní svítidlo Boston 26 černé
TooLight Stropní svítidlo Boston 26 černé

Všechno má své místo 

Více prostoru přidáte, když do kuchyňské linky nainstalujete všechny stěžejní spotřebiče jako je mikrovlnka nebo i lednička. Důležité je, aby vám spotřebiče nezabíraly místo na kuchyňské lince, ale také přímo v místnosti. Nedovolte, abyste kvůli špatně posazené ledničce nebo dokonce pračce zastavěli celou místnosti a nemohli se v ní ani pohodlně pohybovat. 

Dalším důležitým prvkem je stůl, který je důležité postavit na světlo. Vybírejte však takový, za který se pohodlně posadí celá vaše rodina. Postavte jej na vhodné a prostorné místo nejlépe uprostřed jídelny. 

Spojte prostor

Spojením kuchyně a jídelny či obývacího pokoje docílíte většího prostoru a váš interiér bude působit vzdušným dojmem. Dalším bodem, který vám pomůže v cestě za prostornou kuchyní je velké okno. Již v prvním bodě jsme zmínili, že dostatek světla je naprostý základ. Dodejte vaší domácnosti nádech luxusu a pořiďte si francouzské okno do připojené místnosti a o denní světlo nebudete mít nouzi. 

photo 1522708323590 d24dbb6b0267

Pokud si nemůžete dovolit přestavovat interiér z jakýchkoliv důvodů, zkuste alespoň prosklené dveře. Těmi docílíte jak prostornější místnosti, tak také lepšího osvětlení. Zároveň se jedná o nadčasový prvek, který ve vaší domácnosti udělá parádu dlouhá léta. Vsaďte na minimalismus, světlé nevtíravé tóny, minimální počet dekorací a uvidíte, jak se ze stísněné kuchyně stane příjemně prostorná místnost.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...