Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit. Což se hodí o to víc, když teď není tolik možností vyžití. Co si letos vytvoříte?

Milujete vánoční atmosféru? DIY vánoční ozdoby ji umí navodit perfektně už při samotném tvoření. Je to skvěle strávený čas s rodinou či přáteli, a ještě vám ušetří čas, který byste jinak trávili v obchodech. A jako bonus budete mít doma originální kousky za pár korun.

Vánoční svícen ze sklenic i skleniček

Adventní věnec jste nestihli včas? Ještě to můžete dohnat, nebo si prostě jen vytvořit (ne)obyčejný vánoční svícen. Stačí vám k tomu obyčejná zavařovací sklenice, svíčka a trocha dekoračního materiálu. Ale pozor, aby se nic nedostalo k blízkosti hořícího knotu. Sklenici pořádně potřete lepidlem (např. Herkules), posypte solí do koupele (případně kokosem), která vytvoří namrzlý a zasněžený efekt, a nechte zaschnout. Pak hrdlo dozdobte přírodním provázkem, pod který zasunete větvičky jehličnanů, tújí, cesmíny nebo buxusu.

fourth advent 3001674 1280

Efektně vypadá také svícen ze skleniček na víno. Ty naplňte šiškami nebo jiným přírodním materiálem, otočte dnem vzhůru a svíčku připevněte na dno stopky.

Šišky na sto způsobů

Jeden z nejvděčnějších materiálů ke tvoření jsou bez debat šišky. Pomocí bílého či stříbrného spreje z nich vytvoříte decentní ozdoby na stromeček. K zavěšení budete potřebovat buď tavnou pistoli nebo šroubovací očka, kterými provléknete stužku či přírodní špagát. Pokud fandíte ještě přírodnějším dekoracím, přeskočte část se sprejováním a očko na zavěšení připevněte rovnou na přírodní šišku a dozdobte mašlí v ladících barvách.

christmas 3833820 1280

Šišky také můžete natřít zelenou barvou, zespodu přilepit korkovou zátku, která vytvoří kmínek a na vrchol nalepit papírovou nebo dřevěnou hvězdu. A máte miniaturní vánoční stromeček.

Skleněné baňky plné přírody

Milujete decentní ozdoby? Jediné, co budete potřebovat, jsou průhledné skleněné nebo plastové baňky, které si naplníte sami. Uvnitř vypadají skvěle malé šišky, větvičky, mech a další přírodní materiály. Je to jen na vás.

the creative exchange nc7B05vQcoE unsplash

Stromeček i bez stromečku

Pokud nechcete živý vánoční stromeček a umělý už vůbec ne, máme pro vás alternativu. Vyrobit ho můžete i ze starých prken a ozdobit třeba jen světýlky. Podobný stromek vyrobíte i z přírodního provázku a dřívek, které budete vázat vodorovně pod sebe od nejmenšího po největší. Takový stromek má tu výhodu, že nezabírá místo a můžete ho používat, jak dlouho budete chtít. Navíc skvěle vypadá v moderních minimalistických interiérech.

Dekorace z ořechových skořápek

Vlašské ořechy k Vánocům prostě patří. Pokud je máte ještě nevylouskané, dejte si trochu práce a rozlouskněte je šetrně, abyste skořápku nepoškodili. Kromě lodiček se z ní dají vyrobit krásné ozdoby na stromeček, ke kterým budete potřebovat akorát malé kousky dekorační látky, vatu na vycpání a tavnou pistoli, kterou vše připevníte.

annie spratt 5hUvXqxMo7Y unsplash

Girlandy, které provoní domov

V přírodě najdete materiál i na vánoční girlandy. Na silnější provázek můžete připevnit šišky, plátky sušených pomerančů nebo citronů, skořici i větvičky nebo chvojí různých jehličnatých stromů a keřů. K výrobě budete ještě potřebovat vázací drát, stužky a případně tavnou pistoli. Ještě než si girlandu pověsíte, doplňte ji světelným řetězem, který vánoční atmosféru dotáhne na maximum.

sebastian spindler PUDPyBtOqAE unsplash

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...

Jak vzniká tornádo a co dělat, když se blíží?

Tornáda mohou způsobit obrovskou katastrofu. Pokud má tornádo dostatečnou...