Tipy na organizéry a závěsné systémy do kuchyně

I s malou kuchyní se dá kouzlit tak, aby nevypadala stísněně. Stačí si pořídit pár doplňků, které jsou mnohdy jak praktické, tak poslouží i jako dekorace. Každý sníme o prostorné kuchyni, tu si ale ne každý z nás může dovolit. Vykřesat chybějící místo lze pomocí úložného prostoru, poliček a závěsných systémů, které však mohou být i velice stylové, pomohou provzdušnit celé prostředí a oživí třeba i holou stěnu.

Rohová police - 2 úrovně, WENKO
Rohová police – 2 úrovně, WENKO

V jednoduchosti je krása

Toto pravidlo platí snad při zařizování každé místnosti. Nikdo z nás se asi necítí úplně dobře, když je rozptylován plno rušivými prvky. Při pořizování poliček nebo jen organizérů do kuchyně bychom se měli řídit a vybírat hlavně podle toho, v jakém stylu máme kuchyni zařízenou. Nový doplněk by určitě neměl rozbíjet prostor, ale spíše dotvářet celý dojem z kuchyňské linky.

Pokud si nejste jisti nebo nemůžete najít požadovanou poličku, která by se vám do interiéru hodila, je velice užitečné se podívat po univerzálních kouscích. Existuje plno organizérů, které nemusíte využít jen v kuchyni, ale také v předsíni nebo v obývacím pokoji. Pak se nemusíte obvávat, že k sobě poličky nebudou ladit.

Pojízdná kuchyňská police Wenko Rustico
Pojízdná kuchyňská police Wenko Rustico

Malé lahvičky do pořadačů, ovoce do regálů

Pomoci s prostorem mohou i staré známé nástěnné pořadače na koření. Různé druhy koření i semínek můžete skladovat v jen v jednoduchých dózách, které jsou v poslední době velice trendy. Vybírat můžete jak klasické jednořadové, tak i patrové, poté už všechno záleží na vašich osobních preferencích.

Polička na koření 280304
Polička na koření 280304

Další skvělou pomůckou jsou i patrové regály, které můžete umístit například do rohu linky. Už se nebudete muset ochuzovat o pracovní plochu kvůli mísy s ovocem. Regál vám nabídne plno odkladného prostoru a postavený do rohu kuchyně bude sloužit i jako dekorativní prvek.

Rohová chromovaná police kuchyňská, 3 úrovně, WENKO
Rohová chromovaná police kuchyňská, 3 úrovně, WENKO

I přeplněná linka s hrnky se dá vyřešit. Stačí, když vyčleníte jen ty opravdu hodně používané a zbytek umístíte na nástěnnou tyč s háčky. Pokud máte kuchyni zařízenou v rustikálním stylu, zavěšené hrníčky ještě více dotvoří atmosféru venkova.

Každý problém s nedostatkem místa se dá celkem efektivně vyřešit. Chce to sice trochu práce s hledáním vhodných doplňků, ale výsledek poté určitě stojí za to. Doufáme, že jste si přišli na své a využijete našich tipů.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...