Tipy na správné osvětlení do vaší kuchyně

Variant pro osvětlení je opravdu mnoho. Obzvlášť kuchyně je specifické místo, kde je pro každý kout zapotřebí jiného typu světla. Navíc v ní trávíme spoustu času, od brzkého rána až do pozdního večera, proto si osvětlení zrovna zde zaslouží zvýšenou pozornost. Pokud váháte mezi závěsnými světly, bodovými světly, ale i třeba nad podsvícením pracovní plochy využijte našich rad, které vám pomohou s rozhodováním a usnadní finální výběr.

photo 1556912102 ea493a2a5b93 1 e1557260486334

Bezpečí na prvním místě

Základem každého kulinářského úspěchu je dobře osvětlená plocha pro přípravu pokrmů. V tomto případě jsou nejvhodnější LED žárovky. Při krájení zeleniny nabroušeným nožem tak snížíme riziko úrazu na minimum. Správně by měla být rovnoměrně osvětlena celá plocha včetně umyvadla a sporáku. Předcházení zranění zejména v kuchyni je velmi důležité, protože manipulujeme s ostrými předměty. I když se z vaření stala každodenní rutina, nesmíme zapomínat na to, že k nehodě může dojít velmi snadno.

Ani při používání různých elektrických spotřebičů nezapomínejte na pořádnou dávku osvětlení. Zejména při vymývání je dostatečné světlo a opatrnost naprostý základ. Už při samotném navrhování kuchyně byste si měli sestavit plán osvětlení – následné stěhování po instalaci se totiž může zbytečně prodražit.

photo 1512914890251 2f96a9b0bbe2 e1557260857411

Závěsná světla do jídelního prostoru

O závěsných světlech a jejich využití v ložnici jsme psali minule. Nicméně své využití najdou i v kuchyni. Při večeři určitě nikdo z nás nechce, aby ho obtěžovalo příliš ostré světlo. Pro osvětlení jídelního stolu je tak nejvhodnější závěsné světlo a nejlépe to, u kterého můžeme regulovat intenzitu osvětlení či výšku zavěšení. Jednoduchým krokem si můžete jak posvítit do talíře, tak i vkusně vydekorovat kuchyni.

Tento typ světel je poslední dobou velmi v kurzu, protože splňuje dvě velmi ceněné věci jako je praktičnost, ale také styl. Světla z vašeho interiéru, ať už se je rozhodnete umístit do jakékoliv místnosti, vytvoří útulné místo s příjemnou atmosférou.

photo 1540985056755 3800e1be1876 e1557260579812

Podsvícení kuchyňské linky

Nasviťte svoji kuchyni zespod. Můžete použít jednoduché LED bodovky nebo pásky pro větší plochu. Takové osvětlení může být velmi praktické zejména v noci, kdy může být centrální osvětlení příliš dráždivé. S bodovými světly nainstalovanými v podlaze taky snadno najdete úplně všechno, co se zatoulá pod linku. V každém případě je osvětlení v podlaze velmi stylovou záležitostí.

MaxLED 500 pásek 50 cm denní světlo stříbrnošedá - PAULMANN
MaxLED 500 pásek 50 cm denní světlo stříbrnošedá – PAULMANN

Pro lepší orientaci není na škodu, když nainstalujete pásky také do kuchyňských skříněk. I tento tip využijete hlavně v noci, když si budete chtít dojít pro sklenici vody a nebudete chtít rozsvítit velké světlo, protože to se v rozespalosti těžce snáší. LED pásky mají navíc oproti ostatním tu i výhodu, že je můžete jak snadno namontovat, tak i sundat.

 

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...