Tipy na osvětlení do ložnice, které vykouzlí romantiku

Kdepak, obyčejný lustr s jednou žárovkou není pro ložnici to, co si zrovna tato místnost zaslouží. Prozkoumejte několik pravidel pro výběr skvělého osvětlení, které vám bude ke vší spokojenosti dlouho a spolehlivě sloužit.

osvetleni loznice

Ložnice se od všech ostatních místností liší v mnoha ohledech. Je určena nejen pro odpočinek a spánek, ale také pro čtení knih nebo romantické chvilky ve dvou. Tomu by se měl přizpůsobit také výběr osvětlení. Zatímco v jeden moment budete vyžadovat silný světelný zdroj, abyste si mohli oblečení srovnat do skříně, v další oceníte tlumené osvětlení, případně malou lampičku nasměřovanou na stránky oblíbené detektivky. Pro jaké osvětlení se rozhodnout?

Nespokojte se s jedním zdrojem

Využití pouze jednoho zdroje světla v ložnici vždy bude určitým kompromisem, a to i v případech, kdy se rozhodnete pro lampu s možností regulace intenzity světla. Pokud se nechcete omezovat, vsaďte minimálně na tři samostatné zdroje, přičemž jeden bude hlavní v podobě stropního svítidla, druhý bude představovat stojací lampu se stmívačem a bodovým světlem pro čtení a třetí bude sloužit už jen jako náladové osvětlení. Tato kombinace tří zdrojů vám v ložnici garantuje ideální podmínky pro vše, co vás napadne.

osvetleni loznice 2

Stropní svítidlo, které má styl

Na strop koukáte z postele každou noc před spaním a hned, co se ráno probudíte. Už jen to je důvod, proč vybrat stropní svítidlo se zajímavým designem podle posledních trendů. Přeskočte nabídku klasických lustrů a zaostřete na stropní svítidla větších rozměrů. Velmi oblíbené jsou různé LED panely, zajímavě vypadají také křišťálová svítidla, která kombinují ocel, sklo a blyštivost křišťálu. Právě kombinace materiálu společně s ladnými křivkami dokáží zaujmout na první pohled.

Stojací lampa vedle postele nesmí chybět

Stojací lampy jsou věrnými sluhy nejen v případě čtecích koutků, ale také při umístění vedle postele. Ostatně postel je nezřídka takovým koutkem na čtení, a proto vyberte lampu disponující jak světlem směřujícím ke stropu, tak ramenem se samostatně ovladatelnou lampičkou. Právě tu si při čtení dokážete nasměrovat pohodlně tak, abyste si zbytečně nekazili zrak.

Nálada na dálkový ovladač

Náladové osvětlení je podceňovanou součástí osvětlení ložnice. Může mít mnoho podob, nicméně velmi vhodnou volbou jsou zdroje obsahující větší množství výkonných LED v různých barevných provedeních. Ty nejlepší nabídnou miliony barevných kombinací a dálkový ovladač, díky kterému máte možnost nastavit barvu k vytvoření té správné atmosféry. Takové doplnění interiéru ložnice si vás okamžitě získá.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...