Tipy pro zařízení pokoje školákovi

Co všechno by měl splňovat pokoj pro malého školáka? Takový prostor musí stále nabízet místo pro hraní a odpočinek, ale také pro studium. Aby mělo dítě vhodné zázemí, přinášíme tipy, jak zařídit pokoj potomku, který je ve školním věku.

Ideální pokoj pro školáka
Ideální pokoj pro školáka

Místo pro studium

Pokud jde dítě do školy, musí se v pokoji najít vhodný kout k učení. Nesmí chybět prostorný psací stůl a židle, kde školák stráví mnoho času nejen psaním domácích úkolů. Stůl vybírejte ideálně tak, aby kromě psací plochy unesl i počítač. Současně mějte ohled na růst ratolesti – děti rostou rychle a tak za přemýšlení stojí koupě rostoucího nábytku nebo většího stolu, který poslouží více let. Vybírejte spíše neutrální barvy, aby školák mohl měnit tvář svého pokoje podle aktuální nálady současně se svým vývojem.

Meblar Psací stůl MOBI MO11 (Poly) barevné provedení doplňků
Meblar Psací stůl MOBI MO11 (Poly) barevné provedení doplňků

Bezpečnost

Menší školáci jsou stále neposednými dětmi. Nezapomínejte na to při zařizování dětského pokoje. Není vhodné sklo ani nábytek s ostrými hranami. Pokoj nezahlcujte věcmi, aby se díte při pobíhání a hrách neporanilo o rozestavěný nábytek a podobně. Kromě studijního koutu by měl mít pokoj také bezpečné vzdušné místo na hraní.

Ergonomická židle

Tak jako dospělí lidé trpí bolestmi zad při výběru nesprávné židle, stejně tak často chybujeme při koupi židle pro děti. I dětská židle by měla splňovat minimálně základní ergonomické požadavky. Investujte do kvalitní židle. Ideální židle pro dítě má nastavitelnou velikost, aby nějaký ten rok dělala školákovi společnost. Při výběru se řiďte také nosností a myslete na vyvíjení se dítka, které rychle poroste.

Dětská židle Jump
Dětská židle Jump

Kvalitní světlo

Dostatek denního světla by měl být ve školákově pokoji samozřejmostí. Psací stůl umistěte blízko oknu. Důležité je také večerní umělé osvětlení pro práci na úkolech či pro čtení. Na psací stůl patří kvalitní lampa, kterou si školák může nastavit.

Rostoucí nábytek

Kromě stolu a židle je součástí dětského pokoje také postel a úložné prostory. Moderním řešením prvních roků dítěte ve škole, kdy velmi rychle roste, je právě rostoucí nábytek. Postel, stůl i židle nabízejí možnost nastavení velikosti, kterou upravíte podle výšky dítka. Nemusíte tak stále nakupovat nový nábytek, pouze upravíte jeho dispozice.

 Meblar Postel MOBI MO18 (Poly) barevné provedení doplňků

Meblar Postel MOBI MO18 (Poly) barevné provedení doplňků

Úložný prostor

V pokoji školáka je rovněž velmi důležitý úložný prostor. Dítě musí mít místo pro ukládání hraček a nově také učebnic a školních pomůcek. Navíc si v tomto věku postupně osvojuje organizaci a základy úklidu. Police, knihovna, úložné boxy a prostorný psací stůl by rozhodně neměly chybět. Důležité jsou také šatní systémy, kam dítku snadno uložíte i sportovní potřeby.

 

Komfort

Posledním bodem školákova pokoje je samozřejmě také místo pro odpočinek. Pokoj dítka je jeho útočištěm a tak mysleme na to, aby se ratolest cítila dobře. Pokoj můžeme zařídit lehce v duchu školákovy oblíbené pohádky nebo koníčku. Nebojte se do zařizování pokojíčku zapojit svého potomka.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...