Tři chyby a nešvary, které kazí atmosféru vašemu interiéru

Díváte se na vnitřní prostory vašeho domova a říkáte si, že to stále není ono? Vyzkoušeli jste různé barevné kombinace a designové vymoženosti, ale stejně cítíte, že tomu něco chybí nebo přebývá, jen nemůžete přijít na to, co to je? Přitom můžete kolikrát jen malou změnou docílit perfektního interiéru. Ať už vaši nespokojenost způsobuje cokoliv, přinášíme pár rad, které by mohly pomoci rozřešit váš problém.

photo 1563298723 dcfebaa392e3 e1566896096498

Prozařte svou temnou kobku

Pokud máte pocit, že váš pokoj působí stísněně a temně jako jeskyně, není všem dnům konec. Jelikož jsou teď tmavé barvy v kurzu, mívá tento problém hodně domácností. A jak se s nim jednoduše vypořádat? 

Jedním způsobem je inovace nebo změna osvětlení. Když si pořídíte několik světelných zdrojů a správně je namíříte, můžete kontrolovat a ovládat celou atmosféru v pokoji. Zkuste zkombinovat svit stropního světla a spodní bodovky u krajů postele namiřte vzhůru, abyste měli osvětlený i strop, čímž docílíte optického zvětšení prostoru. 

Pocit stísněnosti může být způsoben i zbytečně velkým množstvím nábytku v pokoji. Nechte si jen opravdu potřebné a využívané kusy nábytku a ostatní rozdejte, vyměňte nebo zkuste prodat. Budete sami překvapeni, kolik zbytečností v pokoji máte.

Tmavý pokoj můžete zkusit zesvětlit a zútulnit svítivými barvami. Křiklavé odstíny, přírodní materiály nebo lesk kovových doplňků dokáže vcelku šikovné rozveselit pokoj a vytvořit v něm příjemnou atmosféru. K temným barvám se náramně hodí stříbrno-šedá, mátová a hořčicová barva. A samozřejmě i klasická bílá nezůstává pozadu. S těmito barvami nemůžete šlápnout vedle.

home 1680800 1280 e1566896315631

Moc věcí na poličkách

Jestliže jste velcí sběratelé a máte spoustu památek, neznamená to, že každou z nich musíte mít někde vystavenou. Velké množství malých objektů na otevřených poličkách může působit jako neorganizovaný chaos. Řiďte se radou: To, co si vystavím, je krásné, zajímavé nebo to vystavit nepotřebuji. Neříkáme, abyste přestali sbírat vzpomínky, ale některé můžou zůstat schované v šuplíku. Jen je potřeba primarizovat, které vystavit a které ne.

Popřesouvejte nábytek

Často dáváme přednost praktičnosti před vzhledem, ale občas je to opravdu na škodu. Koho by taky napadlo, že rozmístění nábytku může způsobit nepřátelské prostředí, ale je tomu opravdu tak. V obývacím pokoji by měl být nábytek rozmístěn tak, aby jeho pozice vedly k sociální interakci. Zkuste si představit, jak spolu budou komunikovat hosté a podle toho rozestavte nábytek. Dejte křeslo a pohovku klidně blíže k sobě než aby byly přimáčknuté přímo ke zdi. Držte se instinktů a zahoďte na chvíli rozum. 

living room 2155376 1280 e1566896576115

Prolamovač ledu

Poslední rada se hodí do každé domácnosti. Zkuste si pořídit nějaký doplněk, který bude působit vesele, barevně nebo vtipně, aby si ho návštěvy hned všimli. Obraz s něčím komickým, velký nástěnný kalendář se zajímavými fotografiemi nebo něco, o čem se dá diskutovat, aby se prolomily ledy.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...