Ubytujte návštěvu v domku pro hosty

Letní sezóna přeje návštěvám všeho druhu. Pokud vlastníte rodinný dům a rádi trávíte čas s přáteli či rodinou, pak zvažte pořízení ubytování pro návštěvníky. Ne každý má pokoj pro hosty nebo kapacitu ubytovat blízké v domě, ale to není důvod k tomu nejen o letní návštěvy přijít. Existuje totiž hned několik možností, jak zajistit blízkým komfortní zázemí.

Pohodlné bydlení v kontejneru - ilustrační obrázek, zdroj
Pohodlné bydlení v kontejneru – ilustrační obrázek, zdroj

Když se řekne dům pro hosty, mnozí z nás si představí honosné sídlo, ke kterému to prostě patří. Ale nemusí tomu tak být. Menší ubytovací jednotku pro návštěvníky může mít kdokoliv. Stačí trocha fantazie a domek pro hosty bude stát i na vaší zahradě. Je tady několik nápadů na jednoduché ubytování pro vaše nejbližší, kteří si pobyt u vás dokonale užijí, aniž byste vy nebo oni přišli o své soukromí.

Zahradní domek

Zahradní domek nemusí skrývat pouze nářadí. Chcete-li vytvořit zázemí pro každého, kdo u vás zůstane přes noc, pak je jednou z možností právě hotový zahradní domek. Máte na výběr z mnoha druhů, záleží jen na vás kolik investujete. Chcete pouze sezónní domek? Pak nemusíte stavbu zateplovat, stačí vkusně zařídit futonem nebo menší postelí. Tento domeček si jednoznačně oblíbí také vaše děti. Výhodou zahradního domku je jistě jeho příjemný vzhled.

Zahradní domek – ilustrační obrázek, zdroj
Zahradní domek – ilustrační obrázek, zdroj

Kontejner

Nejenže je moderní v kontejneru bydlet, ale pokud tohle není zrovna váš sen, nevadí. Můžete z něj však udělat domek pro hosty. Jde o unikátní ubytování, na které hned tak někdo nezapomene. Přestavba kontejneru už vyžaduje úpravy, ale výsledek rozhodně bude stát za to. Investice by měla být promyšlená a rozhodně by měla zahrnovat i zvolené úpravy. Myslete na dveře, okna a přestavbu interiéru. Kontejner se hodí k futuristickým, moderním stavbám a k pasivním domům. Podobně můžete využít také unimobuňku.

Karavan

Starý přívěs vyřeší otázku ubytování hostů. Většinou obsahuje také chemickou toaletu, dřez a vodu, úložný prostor a místo k přespání, někdy dokonce také sprchu. Ať už tedy zvažujete pořízení karavanu kvůli cestování nebo chcete přívěs vyloženě jako ubytovací jednotku, investice se vám může vyplatit. Karavan snadno upravíte k obrazu svému, zařízené už přívěsy většinou bývají a ještě jsou útulné. Elektřinu vyřeší solární panel a odpočinout si hosté mohou pod markýzou přímo před karavanem.

 Spaní v útulném karavanu - ilustrační obrázek, zdroj
Spaní v útulném karavanu – ilustrační obrázek, zdroj

Garáž

Patříte-li mezi ty, kteří mají více než jednu garáž, pak můžete tento prostor využít nejen třeba jako letní kuchyň, ale také jako pokoj pro hosty. Je pravda, že garážové prostory bývají poněkud chladné, ale proto mohou mít kontrastní a unikátní vzhled. Odvážní tak mohou z garáže vykouzlit neotřelé místo, kde mohou hosté trávit volný čas v soukromí a pohodlně přespat. Výhodou je, že stačí vkusně zařídit bez větších investic.

Čtěte dál!

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Skandinávský styl bydlení: cesta k jednoduchosti a přírodní kráse

Severský styl je v poslední době velmi oblíbený. S tímto stylem...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...