Ultra Violet – barva roku 2018 má šmrnc

Barva roku z velké míry ovlivňuje trendy v módě i v interiérovém designu. Jaký odstín tentokrát zvolil institut Pantone, který vyhlašuje barvu, jež ovlivní celý svět po nadcházející rok? Seznamte se s krásnou a odvážnou Ultra Violet, fialovou pestrou barvou, která symbolizuje optimismus a živou energii. V letošním roce s ní můžete kouzlit i vy!

ultra violet 1

Fialová jemnost

Tak výrazná barva, jako je nespoutaná Ultra Violet, může ve větším množství působit příliš rázně nebo dokonce kýčovitě. Zapomeňte tedy na fialové šílenství a začněte s ní randit něžně. Pár fialových prvků osvěží váš outfit i domácnost. A že ještě stále váš interiér zdobí trendy zelená, jež byla barvou roku 2017? Nevadí, protože tyhle dvě živé barvy si padly do oka. Pokud máte cit pro barevné kombinace, pak se nemusíte bát dodat zelenému bydlení špetku energie – spojte zelené akcenty s pár doteky Ultra Violet. Výsledky vás překvapí.

 

Ozvláštněte interiér

Pokud milujete trendy barvy, pak je dobré bydlet v základu s neutrálními tóny, které jsou perfektním podkladem pro každoroční hry s barevnou paletou. Kdykoli můžete pouze vyměnit textilní doplňky, dekorace nebo jeden vybraný kus nábytku, přitom změníte úplně vše! Takové změny jsou rychlé, přesto pozmění ráz interiéru a vy si budete připadat jako v novém. Ultra Violet je skutečně nádherná a energická barva, mějte však na paměti, že ne každému v interiéru sedne. Zkuste tedy měnit charakter bydlení pozvolna, nejlépe prostřednictvím plédu či polštářků. Pokud se vám jiskřivá fialová zalíbí, máte vyhráno. A že si nevíte rady, jak fialové hrátky uchopit? Prostě se inspirujte již hotovými interiéry.

XPOSE ® Prodloužené bavlněné povlečení KATEŘINA - fialová 140x220, 70x90
XPOSE ® Prodloužené bavlněné povlečení KATEŘINA – fialová 140×220, 70×90

Kam s ní

Fialová barva dokonale odpovídá současným stylům, které zdobí většinu interiérů. Výhodou barvy roku 2018 je také její variabilita. Nejenže se hodí do moderních vzdušných domovů. Milovníci boho bydlení mohou vsadit na působivé barevné kontrasty – co takhle kanárkově žlutá po boku miss fialové? Ať už toužíte po bydlení ve stylu provence nebo dáváte přednost minimalismu, zkuste to s Ultra Violet. Tato barva dodá vašemu příbytku jedinečné pozitivní vyznění a vy se budete těšit domů každý den. Pantone institut zkrátka dobře ví, co světu sluší!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...