Umělé květiny: Nulová starost a přitom rozzáří

Třikrát jste sestře říkali, že ty kytky je potřeba zalít aspoň jednou za týden, než se vrátíte s rodinou z dovolené. Ten pocit, když vejdete do bytu a vidíte vaši vzácnou a šlechtěnou orchidej, jak volá po kapce vody, je k nepopsání. Správně řečeno k pláči.

Umělé tulipány
Umělé tulipány

Ale nářky nejsou na místě, příště je potřeba najít někoho spolehlivější, kdo má vztah ke květinám. Anebo na to jít úplně jinak. Jak? Co byste říkali dekoraci v podobě umělých květin?

Konec zalévání i hnojení

S umělými květinami vám odpadá hned několik starostí z krku. Prvně již zmiňované zalévání, ale s ním je spojené i hnojení květin. Ačkoliv to příliš lidí nedělá, vaše květiny by si zasloužily alespoň jednou ročně přesadit a jejich růst podpořit vhodným substrátem. I tato činnost vám s umělými květinami mizí.

Sukulent v černém květináči II. malý ASA Selection
Sukulent v černém květináči II. malý ASA Selection

 

Tím ale seznam výhod, proč si pořídit umělou květinovou výzdobu na místo té živé, zdaleka nekončí. Můžete si vybrat z nepřeberného množství druhů, květů i dekorů podle stylu vašeho bydlení. Nemusíte se bát ani umělých citrusů, které by jinak byly příliš náročné pro pěstování. Navíc tuto dekoraci umístíte i do ošatek a košíčků, nemusíte se omezovat na květináče a položení pouze na parapet.

Dekorataivní umělá květina Srdce CH0101A
Dekorataivní umělá květina Srdce CH0101A

Květiny tak mohou být i na místech, kam nedopadá slunečný svit. Klidně i na toaletě nebo v koupelně. Naopak, v posledních dvou zmiňovaných místnostech je naprosto běžné využít květinovou výzdobu, ale pouze a jen tu umělou. Živé květiny by tady neměly příliš šance k přežití.

Umělé se vyrovnají těm živým

Namítáte, že umělá květina nebude nikdy vypadat jako její živý protějšek. Ano, byt vám neprovoní, na to si budete muset pořídit osvěžovače do bytu. Ale co se týče tvarů a barev, umělé květiny si rozhodně nezadají s těmi živými. O tom, že mají své kouzlo, svědčí mimo jiné i fakt, že si v dnešní době umělou variantu květin pořizují i profesionální floristé.

Orchidea v keramickém květináči
Orchidea v keramickém květináči

A jak je můžete využít?

Zdaleka se nemusíte omezovat pouze na výzdobu vašeho balkónu s pokoji. Na dnešním trhu zakoupíte umělé keře a dokonce i stromy, například různé druhy umělých palem nebo větviček. Takže je jde využít i jako dekoraci zahrady nebo doplnění živého plotu. Umělé řezané květiny vám vyzdobí jídelní stůl, ale své uplatnění naleznou i na hřbitovech.

Péče o umělé květiny

Jak už bylo naznačeno, s umělkou nemáte příliš mnoho práce. V podstatě ji postačí umývat od prachu. Nezapomeňte proto při pravidelných sezónních (čtvrtletních) větších úklidech ji zbavit prachu. Položte si květiny do vany a důkladně pokropte vodou. Pomůže vám i hadice na zahradě. Víc není potřeba.

Ovšem, i umělá květina má své minusy. Nikdy vám nebude dodávat kyslík a jejich pořizovací cena je obvykle vyšší než u živých.

FLORISTA Kytice konvalinky, 21 cm
FLORISTA Kytice konvalinky, 21 cm

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...