Univerzální tipy pro příjemnější prostředí v obývacím pokoji

Obývací pokoj je místo, ve kterém byste se měli cítit příjemně. V tom vašem se tak ale necítíte a nevíte, čím to může být? Vyzkoušejte triky a tipy, které vám dáme a uvidíte jak se vám vztah k vašemu obýváku změní. Nezáleží na tom, jestli máte obývací pokoj v moderním, retro nebo provensálském stylu či jestli je malý nebo velký. Následující rady se hodí do každého obývacího pokoje a vlastně do všech pokojů obecně.

Namíchejte dohromady světlé i tmavé prvky 

Příliš tmavý obývák může působit jako chladné doupě, zatímco příliš světlý obývák zase jako sterilní odosobněná místnost. Nebojte se proto smíchat ve vašem obývacím pokoji tmavé i světlé barvy. Můžete tím docílit efektu perfektní rovnováhy a vyrovnanosti v pokoji. Ideální je využít světlý a tmavý odstín jedné barvy, ale klidně můžete využít dvě odlišné barvy. Nejjednodušším řešením je přidání pár černých nebo bílých doplňků do pokoje a máte hotovo. Stačí položit třeba dva polštářky na pohovku, ubrus na konferenční stolek nebo potáhnout křeslo novým potahem

Dřevěné doplňky

Jedním z prostředků, jak docílit příjemné a přívětivé atmosféry v obýváku, je přidat do něj dřevěné prvky. Nemusí jít jen o nábytek vytvořený z masivu nebo v dekoru dřeva. Zamyslete se nad tapetami nebo rámečky na fotky s dřevěným designem. Efekt udělají i dřevěné nohy od skleněného konferenčního stolku nebo od gauče či křesla. Stejně tak si vystačíte jen s větším kouskem umění vyřezaného ze dřeva.

Jeden set nestačí

Jen proto, že se nábytek často nabízí v setech, abyste měli vše ve stejném vzhledu, neznamená to, že se tím musíte řídit. Každý kousek nábytku má svou duši a je naprosto zbytečné se limitovat stejným zevnějškem. Spojením nábytku různého vzhledu si vytvoříte obývací pokoj s vlastní osobností, kterou vám žádný prodejci nabízený set nezařídí. 

Neznamená to ovšem, že se k sobě všechny různé kusy nábytku hodí. Ideální kombinací jsou například kožená křesla ve spojení s gaučem s látkovým potahem. Na úpravu obývacího pokoje však není vůbec špatné najmout si profesionála, který zajistí vašemu obyvaku perfektní originální look. 

Přidejte si do života trochu barev

Váš obývák je prostor, který má překypovat energii. A i přesto, že můžete vytvořit krásný prostor bez výrazných barev, vždy je lepší tam aspoň jednu živou barvu mít. Pokud si nejste jisti jakou, zvolte si modrou barvu, která v lidech vyvolává pocit štěstí. Navíc se hodí i k přírodním materiálům jako je kůže nebo dřevo.

Vzorovaný koberec nebo závěsy

Vzory a obrazce jsou v designovém světě silnými nástroji. Nejen, že jsou praktické, protože na nich nejde vidět hned tak nějaká skvrna, oděrka nebo jiné poškození, ale přidají do pokoje šmrnc. Nejlepší je využít jen jeden velký vzorovaný objekt nebo produkt. V případě, že je váš nábytek bez vzorů, zvolte k němu do kontrastu vzorovaný koberec,  nebo závěsy a docílíte . 

300x300-products-1416408011.gif

 

Čtěte dál!

8 důvodů, proč začít cvičit jógu ještě dnes

Protáhněte tělo i mysl. Pravidelné cvičení jógy má tolik...

Vybíráme dokonalou jógamatku: Na co se zaměřit při koupi podložky na jógu?

Při lekcích jógy se kvalitní jógamatka okamžitě stává vaším...

Průvodce koupí ledničky: Jak vybrat kvalitní a funkční spotřebič?

Chladnička je jedním ze spotřebičů, bez kterého si neumíme...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

8 důvodů, proč začít cvičit jógu ještě dnes

Protáhněte tělo i mysl. Pravidelné cvičení jógy...

Vybíráme dokonalou jógamatku: Na co se zaměřit při koupi podložky na jógu?

Při lekcích jógy se kvalitní jógamatka okamžitě...

Průvodce koupí ledničky: Jak vybrat kvalitní a funkční spotřebič?

Chladnička je jedním ze spotřebičů, bez kterého...