Ušetřete s LED solárním osvětlením

Solární panely dnes už dávno nejsou otázkou trendů nebo předraženým řešením pro pár nadšenců, kteří si jej mohou dovolit. Vývoj solárních článků v posledních letech přinesl správný poměr ceny a výkonu, nemluvě o širokém výběru možností solárního osvětlení. LED solární osvětlení nám pomůže ušetřit počáteční a údržbové náklady, a také stylově doplní naši zahradu a dům.

https://www.ecoprodukt.cz/solarni.osvetleni/solarni.zahradni.osvetleni/solarni.lampa.powerplus.ferret.multifunkcni.3v1
https://www.ecoprodukt.cz/solarni.osvetleni/solarni.zahradni.osvetleni/solarni.lampa.powerplus.ferret.multifunkcni.3v1

Výhody solárního osvětlení

Nejvíc oceňovanou výhodou solárního osvětlení je fakt, že se nijak zvlášť nemusíte trápit instalací. Využijete to zejména ve vzdálených koutech svého pozemku, anebo zkrátka všude tam, kde ještě nemáte zavedený zdroj elektrické energie. Nízké napětí solárního osvětlení 12V je navíc bezpečné, což oceníte u dětech a domácích mazlíčků.

Dnešní LED solární osvětlení se pyšní dlouhou životností a nízkou údržbou. Zářivost solárních lamp je příjemná na pohled, světlo je jemné a zbytečně neoslepuje. Energie z obnovitelných zdrojů je zadarmo a v neposlední řadě, kromě absence nákladů při instalaci elektrického vedení, nás může těšit i to, že přispíváme k ochraně životního prostředí a snižujeme naši uhlíkovou stopu. Jak přesně solární lampy fungují?

Princip solárního osvětlení

Nejdůležitější částí je, samozřejmě, solární panel (fotovoltaický článek). Obsahuje dvě vrstvy s odlišným množstvím elektronů, mezi kterými se po dopadu slunečního světla aktivuje tzv. P-N přechod, kterým připojenými vodiči mezi oběma vrstvami teče elektrický proud.

Vytvořená elektrická energie se uskladňuje v nabíjecím akumulátoru. Jedná se o vysoce účinné baterie s dostatečnou výdrží v závislosti na jejich velikosti. Dále se mohou skládat ze senzorů stmívání, pohybových senzorů, LED diod a samotné konstrukce svítidla.

https://www.ecoprodukt.cz/solarni.osvetleni/solarni.zahradni.osvetleni/solarni.lampa.powerplus.ferret.multifunkcni.3v1
https://www.ecoprodukt.cz/solarni.osvetleni/solarni.zahradni.osvetleni/solarni.lampa.powerplus.ferret.multifunkcni.3v1

Výhody LED osvětlení

LED (luminiscenční dioda) má oproti běžným žárovkám tolik výhod, až se musíme ptát, zda je vůbec nad čím přemýšlet. Produkují například víc světla na Watt a při porovnatelné svítivosti mají nižší provozní náklady. Také produkují nesrovnatelně méně tepla a mají extrémně dlouhou životnost (může se jednat až o 50 000 – 100 000 hodin).

LED se vyznačují vyšší odolností vůči nárazům a častému vypínání/zapínání. Rozsvěcí se extrémně rychle a neobsahují žádnou rtuť nebo těžké kovy, škodlivé pro naše zdraví a životní prostředí. Tyto vlastnosti při využití v exteriéru jednoduše dávají smysl.

Kam umístit solární osvětlení?

Jak už jsme naznačili, vzdáleným koutům naší zahrady může prospět trocha světla. Solární osvětlení bude doplňkem noční oblohy. Vybrat si můžete lampy zapíchnuté v zemi, vkusné lucerny, závěsné svíticí řetězy na stromech nebo mezi nimi. Správně zvoleným umístěním zvýrazníte různá zákoutí zahrady a přeměníte ji na příjemné místo k oddychu během dlouhých večerů.

https://www.ecoprodukt.cz/solarni.osvetleni/solarni.zahradni.osvetleni/solarni.led.retez.solarcentre.lvb10.lumify.vintage.s.usb

Také můžete využít dnes už běžné vlastnosti LED solárního osvětlení, jakými jsou například senzory pohybu. Umístěte je na místa, na kterých potřebujete světlo, jen když jimi chcete projít. Solární bodové anebo podlahové osvětlení prosvětlí cestičku přes zahradu nebo k domu. Můžete je umístit i ke vchodovým dveřím.

Lepší svítivosti dosáhnete vyšším počtem LED diod, čímž pokryjete větší plochu. Dalším oblíbeným využitím je osvětlení bazénů, závěsné lampy, stolové osvětlení a také unikátní a zábavné kousky v podobě zvířat a různých postaviček. Ty potěší nejen dětské návštěvníky.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...