Uvelebte se na zahradní lehátko a vychutnejte si chvíle odpočinku

K létu neodmyslitelně patří dlouhodobý pobyt na zahradě. Abyste si tyto chvíle užívali co nejvíce, je důležité, abyste se cítili pohodlně. Zahradní lehátka vám k tomu jistě pomohou. Vyberte si kvalitní lehátko, a pak už vám nic nebude bránit ve čtení oblíbené knížky, či popíjení chlazeného drinku. Možností výběru máte mnoho, zvolte si takové lehátko, které bude co nejlépe vyhovovat vašim požadavkům.

Zahradní relaxační lehátko s ochr.sítí AVENBERG Paradiso
Zahradní relaxační lehátko s ochr.sítí AVENBERG Paradiso

Sázka na jistotu s ratanovými lehátky

Zajistěte si pohodlí na posteli z přírodního materiálu. Ratan navíc disponuje samými výhodami. Díky minimální údržbě ušetříte spoustu času. Ačkoliv ratan vypadá křehce a zranitelně, je skoro bezúdržbový. Stačí vzít jen prachovkou nebo vysavač. Pokud přesto na ratanu zůstane nějaká nečistota, můžete vzít navlhčený hadřík. A to je vše. Údržba ratanového nábytku nevyžaduje žádné speciální laky nebo čistící prostředky. Další věcí je, že ratanové lehátko bude vypadat vždycky stylově. Perfektně se navíc snoubí s moderním i retro stylem. Ať už máte takovou či onakou pergolu, ratanové lehátko k ní padne vždycky. 

Není náhodou, že se ratan používá k výrobě různých produktů již celá staletí. Lidé rádi spoléhali na ratan a proutí. Díky těmto materiálům mohli zabezpečit důležité životní potřeby, jako například přístřeší, oblečení i nádoby, ze kterého jedli. Nábytek z ratanu už pletli ve starém Egyptě a tyto techniky se používají dodnes, i když s postupy, které se samozřejmě po staletí vylepšily. Nábytek z ratanu je také velmi odolný vůči všem druhům počasí. Stává se tak skvělým produktem pro každodenní použití. Ratanové lehátko či postel nemusí zdobit váš interiér jen po dobu letních měsíců. Na podzim přesuňte nábytek ze zahrady na verandu a užívejte si chvilky klidu tam. Přineste do svého domu kousek přírody s multifunkčním ratanovým nábytkem.

Deflee Lehátko MOSCH FRAN469ratan, textilie
Deflee Lehátko MOSCH FRAN469ratan, textilie

Kvalita dřevěných lehátek se nezapře

Dřevěný nábytek je stálicí v každé době. Pořiďte si na vaši zahradu takové lehátko, které bude kvalitní, z pevného materiálu a ještě s nádechem luxusu. Dřevěná lehátka jsou spolehlivá, dlouho vydrží a nabízí spoustu dalších výhod. Lehátka jsou snadno polohovatelná. Ze sedu se můžete pohodlně přesunout do lehu a opačně. Výhodou je, si pořídit dřevěné lehátko, které je opatřeno kolečky, zajistíte si tím snazší manipulaci s nábytkem. Při parném dni také oceníte stínítko na obličej. Snadno jej nainstalujete na dřevěné lehátko a už se nebudete muset obávat, že vám bude slunce pálit přímo do tváře. 

Oproti těm ratanovým, jsou však dřevěná lehátka náročnější na pravidelnou údržbu. Správnou péčí dlouho zachováte jeho vzhled a prodloužíte životnost. Je vhodné přetřít dřevěný nábytek alespoň 1x ročně tenkovrstvou lazurou. V případě tropických dřevin se používají napouštěcí oleje. V nejlepších případech takový nábytek schovávejte před deštěm, v zimě ho pak ukliďte na suché místo do zahradního domku nebo garáže. Poohlédněte se po nábytku, který ozdobí vaši terasu ještě dnes. Vybírejte z různých tvarů to pravé pro vás.

Goleto Zahradní lehátko Simon | masivní akáciové dřevo
Goleto Zahradní lehátko Simon | masivní akáciové dřevo

Polstrovaná lehátka vám zajistí komfort

Pořiďte si zahradní lehátko s polstry, které se jistě stane oblíbenou věcí při každém letním dni. Není nic lepšího, než si užít chvilky klidu na pohodlném lehátku. Mrkněte se po odpružených variantách, které vám ještě více zpříjemní den. Nechte se kolébat teplým vánkem a zapomeňte na všechny starosti. S naším lehátkem se vám to určitě podaří. Nabízí se spousta variant. Už se nemusíte otravovat s nepříjemným hmyzem, pokud si pořídíte lehátko se síťkou. Stejně tak je výhodné si pořídit i odnímatelné stínidlo, když je na vás toho sluníčka už moc.

Lehátka s kovovou konstrukcí patří k těm nejoblíbenějším. Pro hodně lidí je kov moderní a nadčasový. Lehátka vyrobená z kovu mohou být polohovací, skládací nebo houpací. Údržba je v tomto případě minimální nebo žádná. Pouze v případě, že kvůli manipulaci dojde k obouchání, můžete ono místo přetřít. Textilní svršky doporučujeme impregnovat, aby jim slunce nevytáhlo barvu a prát podle potřeby. Kovová lehátka patří k nejstabilnějším. Najděte si přesně takové, jaké vyhovuje vašim potřebám. 

Zahradní houpačky pro nepřekonatelnou pohodu

I zahradní houpačka může posloužit jako lehátko. Ať už zvolíte houpací síť upevněnou, či závěsnou nebo klasickou zahradní houpačku s opěradlem, rozhodně nebudete litovat. Tento kousek nábytku je velice multifunkční a poslouží vám, jak pro zahradní párty, tak i pro vaše odpočinkové chvilky. Volit můžete ze sítí buď pro jednu osobu, dvě nebo různých houpaček, kam usadíte až čtyři osoby. Nad každou houpačkou se vyplatí mít zastínění, které lze jednoduše odmontovat.

WÖRTHERSEE zahradní dřevěná houpačka - 3 místná - Doppler
WÖRTHERSEE zahradní dřevěná houpačka – 3 místná – Doppler

Ani údržba zahradních houpaček není složitá. Všechny textilie doporučujeme pravidelně prát. Kovová konstrukce houpaček je téměř bezúdržbová. Případná poškrábaná místa můžete snadno zatřít. Na zimu uložte všechen zahradní nábytek do kůlny a je to. Doplňte vaši zahradu o skvělou odpočinkovou zónu v podobě houpačky a užívejte si pohodu v soukromí vašeho domova. Tak jakou nakonec zvolíte, bude to závěsná, kterou jednoduše nainstalujete na opěrný systém vašeho domku nebo si spíše vyzdobíte terasu s parádní ukotvenou houpačkou? Vyberte si ještě dnes. 

 

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...