Už jste slyšeli o startovacím bydlení?

Běží vám hlavou, co je vlastně zač to startovací bydlení? Tento název vás přece jen může za určitých okolností malinko zmást. Pojem startovací bydlení využívají na jednu stranu města a městské části, které tím myslí jistý druh nájemního bydlení. Poskytují mladým občanům, povětšinou párům s malým dítětem či samoživitelům, za minimální částku pronájem městského bytu. Mladí lidé si tak mohou dovolit své první samostatné bydlení.

Startovací bydlení. Zdroj: Geosan development - Tupolevova 2
Startovací bydlení. Zdroj: Geosan development – Tupolevova 2

Na druhou stranu, pojem startovací bydlení využívají i soukromé firmy, především developerské společnosti, které staví a prodávají nové byty. V tomto odvětví se startovacím bydlením rozumí opět byty pro mladé lidi. Nejedná se ale o pronájem, ale o jejich koupi. U toho druhu startovacího bydlení mluvíme o malometrážních bytech kategorie 1+KK nebo 1+1. Byty mají celkovou výměru zhruba 30 metrů čtverečních a slouží jako první byt, který si mladí mohou pořídit.

Jejich největší výhodou je zejména pořizovací cena. Ta se obvykle pohybuje v ceně od 2,8 milionu českých korun. Mladé páry nebo dneska tak moderní singles nemusí zbytečně platit za podnájem další osobě a mohou si užívat výhody vlastního (a hlavně levného) bydlení.

Ochota na prvním místě

Pokud se rozhodnete pro startovací bydlení, je před koupí samotného bytu nutné zvážit celou řadu věcí. Na jednu stranu se vám mohou některé z nich zdát jako naprosté banality, ale zanedbáním i třeba jen jedné z nich byste mohli litovat mnoho dalších let. Je nutné vybrat odborníka, který se věnuje detailně svým klientům a jejich potřebám. Společně pak můžete učinit rozhodnutí, jakými jsou například orientace bytu na světové strany, správná dispozice nového bytu nebo využití prostoru balkónů a lodžií.

Profesionálem ve svém oboru

Hledáte-li vhodný byt ke koupi, proč se neobrátit na odborníka ve svém oboru?! Jednoho takového jsme pro vás našli. Společnost Geosan Development se specializuje na developerské projekty v Praze a jejím blízkém okolí, a to v těch nejzajímavějších lokalitách. Ve své nabídce mají projekty, které jsou pečlivě vybírány podle jejich umístění, občanské vybavenosti a dopravní dostupnosti. Jednou ze specializací, na které se v Geosan Development profilují, je právě startovací bydlení.

Každý z nás musí uvážit, zda se mu chce po zbytek život platit za pronajatý byt, nebo bude raději investovat do svého vlastního bydlení. Pokud se rozhodnete pro koupi bytu, bez hypotéky si ho může dovolit jen málokdo.

Koupi bytu však můžete brát i jako investici do budoucnosti, pro své děti nebo jako investici na důchod. Rovněž si můžete pořídit byt s využitím hypotéky, pronajmout ho a tím hypotéku splácet. Až byt splatíte, můžete byt prodat nebo přenechat svým dětem. Své peníze vložené do nemovitosti jste tak zhodnotili. Pouhým ležením na spořícím účtu by ztrácely na hodnotě.

To je jedním z důvodů, proč společnost Geosan Development poskytuje přidanou hodnotu k bydlení i v podobě výhodné hypotéky. Ve spolupráci se společností Stone and Belter zajišťují pro své klienty finanční služby. Mezi nimi nabízejí bonusy, jakými jsou zajištění ocenění nemovitosti nebo vrácení rezervační zálohy v případě zamítnutí hypotéky. Všechny tyto služby zajišťují pro své klienty zcela zdarma, a to včetně odhadu ceny nemovitosti.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...