Užijte si báječný spánek s francouzskou dekou

Užijte si báječný spánek s francouzskou dekou

Spánek to je radost. Čím jste zralejší, tím právě tuto aktivitu umíte ocenit. Ve školce vás spaní obtěžovalo, později jste spát v podstatě nepotřebovali. Až když něco člověk nemůže mít, pochopí, jak moc je to důležité. Spánek vám mohou ukrást děti, povinnosti nebo cokoliv jiného. Jakmile ale běžné přikrývky vyměníte za francouzskou deku, bude se vám spát, jako by vás do vody hodili.

photo 1547110287 71448271b1de e1548772239620

Co je francouzská deka?

Zjednodušeně řečeno je francouzská deka taková peřina pro dva. Tento typ přikrývky pochází z Francie a obecně je velmi oblíbený v jižanských státech. Rozměry francouzských dek nejsou pevně dané. V zásadě by měl být nejmenší rozměr 200 x 200 centimetrů, aby se pod deku partneři pohodlně vměstnali. Obvykle je ta největší francouzská deka k dostání ve velikosti 240 x 260 centimetrů, ale tuto variantu byste si měli pořádně promyslet, především s přihlédnutím k tomu, jak prostornou máte postel. Přečnívající okraje přikrývky budou mít tendenci stahovat ji k zemi a vy pak budete celou noc trávit popotahováním deky, což vám spánek určitě nepřinese. Velikost  tedy volte především podle postele.

Ariatex Povlečení Ekinoks šedý 220x200, 2ks 70x90 FRANCIE - 100% bavlna
Ariatex Povlečení Ekinoks šedý 220×200, 2ks 70×90 FRANCIE – 100% bavlna

Proč zvolit deku po francouzsku?

Francouzi jsou známí tím, že milují život a vše co k němu patří. Spánek nevyjímaje. A proto jim můžete věřit, že ví, co v oblasti spánku dělají. Francouzská deka má mnoho benefitů. Tím hlavním je blízkost, kterou vám oddělené přikrývky nikdy nenabídnou. Nejen, že má francouzská deka schopnost oživit intimitu, může vám také zlepšit kvalitu spánku. Přece jen, když budete s partnerem spát v absolutní blízkosti, může vás rytmus spánku toho druhého příjemně uklidňovat. Jestliže už máte v domácnosti ratolesti, také v souvislosti s nimi deku oceníte. Nevěřili byste, kolik se vás vmáčkne pod peřinu o rozměru 220 x 200 centimetrů! A proč by měl po francouzské dece toužit ten, kdo má doma na starosti praní a převlékání lůžkovin? Přece proto, že jedna deka nejsou dvě a vy se tak zbavíte alespoň jednoho kusu prádla. Jak na praní, tak na převlékání. A to je ušetřený drahocenný čas.

Měňte povlečení i druhy přikrývek

Nenechte se zmást tím, že nikdo z vašich známých pod francouzskou dekou nespí. Francie se do českých postelí dostává pomalu (ale jistě) a na trhu existuje velké množství typů francouzských dek i povlečení. Můžete si tedy vybrat a v chladnějších měsících se schovávat pod pokrývku s vyšší hřejivostí a v letních měsících můžete naopak zvolit hřejivost nižší. Až budete vybírat povlečení, jistě budete překvapení, jak široká je nabídka! Možná právě proto, že jsou francouzské deky stále tak netradiční, je velmi netradiční i nabídka povlečení. A věřte, že se v nově vybavené posteli vyspíte naprosto královsky.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...