Vánoční výzdoba 2022: Kreativní nápady a inspirace

Chybí vám nápady na vánoční výzdobu? Máme pro vás tipy, jak využít vánoční ozdoby z předchozích let, jak vyrobit vánoční věnec a mnoho dalšího. Vánoční výzdoba letos nemusí být stresující. Vyrobte si vlastní vánoční ozdoby a bavte se při tom s dětmi.

Vánoční výzdoba v interiéru

Vytvořte ve svém interiéru kouzlo vánoční atmosféry a udělejte si celý domov podle svého. Přinášíme vám jednoduché nápady a tipy, jak na to.

Vytvořte si vánoční aranžmá

Přeneste les do svého domova pomocí rustikálního aranžmá. Při jeho výrobě použijte co nejvíce přírodních materiálů a starých ozdob ve stylu vintage. Začněte klasicky a zapíchněte nejdříve do základu řízky borovice.

Pak přidejte šišky, sušené ovoce a staré vánoční ozdoby. Pokud chcete, aby aranžmá vypadalo okouzlujícím způsobem, přidejte několik drobných ozdob v krémových barvách s lesklým povrchem.

Výzdoba vánočního stolu je důležitá zejména při štědrovečerní večeři. Vytvořte elegantní dekoraci uprostřed stolu. Nejprve položte na stůl borové jehličí, které domov krásně rozvoní. Pak přidejte svíčky různých velikostí. Chcete-li výzdobu trochu oživit, přidejte také barevné vánoční koule, šišky nebo sušené ovoce.

shutterstock 1163862628

Světelná romance

Kupte si vánoční osvětlení s malými světýlky. Nejprve kolem oken připevněte girlandu z přírodního jehličí. Do girlandy přirozeně zamotejte vánoční světýlka. Tato dekorace vás potěší zejména během dlouhých zimních večerů, kdy v domě vytvoří útulnou a hřejivou atmosféru.

Pokud chcete do vánoční atmosféry svého domova vnést trochu klidu a romantiky, umístěte do každého okna v domě elektrickou svíčku. Zapněte je v noci, aby byly viditelné zvenčí. Jedná se o skvělý a levný způsob, jak si vyzdobit interiér i exteriér zároveň.

Vyrobte si vlastní vánoční dekorace

Vánoční dekorace nemusí být jen koupené v obchodě. Můžete si je také vyrobit sami doma. Připevněte k sobě tenké dřevěné kolíčky do tvaru hvězdy. Konce hvězdy spojte drátem. Středem hvězdy provlékněte větvičku eukalyptu a ozdobte ji sušeným ovocem.

Klidně přidejte korálky nebo jiné drobné ozdoby. Hvězdy zavěste do okna, aby byly vidět zevnitř i zvenku. Můžete je také zavěsit na schodiště a vytvořit tak skutečně pohádkovou atmosféru.

Vánoční dekorace jsou zajímavé obzvláště pro děti. Vyrobte si doma papírové sněhové vločky a vystřihněte je s dětmi. Potřebujete pouze nůžky a obyčejný kancelářský papír.

Pokud je chcete trochu vylepšit, natřete je vrstvou tekutého lepidla a přidejte třpytky. Nechte třpytky zaschnout a pak sněhové vločky nalepte na stěny a okna.

shutterstock 526704991

Sázka na vánoční barvy

Pokud chcete ve svém domově vytvořit vánoční atmosféru, použijte zejména typické vánoční barvy. Patří mezi ně červená, zelená, zlatá nebo stříbrná barva.

Nebojte se být kreativní a vytáhněte všechny předměty v těchto barvách, které už máte doma. Pokud vám ve skříni leží povlaky na polštáře ve vánočních barvách, neváhejte je přes Vánoce vytáhnout.

Přivažte červené, zelené a zlaté mašle na kliky dveří, zábradlí a další místa v domě. Připevněte na ně také zlaté a stříbrné vánoční zvonky.

Vytáhněte ze skříně také všechny ručníky a utěrky v těchto barvách. Na poličky a stolky s knihami umístěte svíčky podle vlastního výběru, například zlaté, červené, bílé a zelené.

Recyklujte sklenice

Vánoční výzdoba se neobejde bez svíček. Ze starých sklenic od marmelády si vyrobte vánoční dekoraci, do které můžete umístit svíčku. Sklenice řádně očistěte a odstraňte z nich etikety.

Poté nalepte lepicí pásku asi 5 cm nad dno sklenice. Na oblepené dno sklenice naneste tekuté lepidlo a namočte ho do třpytek.

Nechte třpytky zaschnout. Pak do sklenice nasypte ozdobný písek a vložte do ní svíčku. Horní část sklenice můžete ozdobit vánoční stuhou.

shutterstock 1186910008

Vystavte si vánoční pohlednice

Vánoční dekorace nemusí být vždy drahé. Můžete použít mnoho vánočních prvků, které již máte doma. Vyberte si svá oblíbená vánoční přání a pověste je na zeď. Použijte k tomu zbytky stuh z minulých Vánoc.

Nebojte se kombinovat různé barvy stuh v různých délkách. Každou stuhu připevněte na zeď a pomocí malých dřevěných kolíčků na ně zavěste vánoční přáníčka. Můžete také přidat drobné vánoční ozdoby, jako jsou zvonky nebo světýlka.

Přírodní vánoční stromeček

Vánoční výzdoba se neobejde bez tradičního stromku. Letos vsaďte při zdobení vánočního stromku na neutralitu a přírodu. Tradiční vánoční stromky jsou trendem letošní sváteční sezóny a zkrášlí váš domov.

Na vánoční stromek zavěste sušené pomeranče, perníčky, dřevěné ozdoby nebo háčkované ozdoby. Jděte do lesa a posbírejte šišky. Zavěste je na stromeček spolu s ostatními ozdobami.

Nebojte se oživit svůj tradiční stromek trochu modernějšími výrobky, jako jsou světýlka nebo vánoční koule. Skvěle ho doplní také mašle v teplých tónech.

shutterstock 737844109

Vyrobte si vánoční stromek

Použijte staré vánoční koule a vyrobte si dekoraci ve tvaru vánočního stromku. Začněte výrobou dřevěných podstavců ve tvaru T, které natřete bílou barvou na dřevo a nechte zaschnout. Pak začněte lepit staré vánoční koule. Na dno přilepte další vánoční koule a snižte jejich počet v každé řadě, abyste vytvořili tvar stromečku. K připevnění vánočních koulí použijte lepicí pistoli.

Náš tip: Nasbírejte v lese několik pěkných větviček různých velikostí. Vyčistěte je a nalakujte, aby vydržely dlouhá léta. Svažte je provázkem tak, aby vytvořili tvar vánočního stromečku.

Nejdelší tyčka by tedy měla být dole a nejkratší nahoře. Pověste větvičky na zeď. Připravte si vánoční ozdoby, šišky nebo sušené ovoce.

Ozdoby připevněte na stromek pomocí provázku. Hrajte si s barevnými kombinacemi. Zvolte například červeno-zelenou, bílo-zlatou nebo zlato-červenou.

shutterstock 330588863

Vánoční výzdoba venku

Vneste trochu vánoční atmosféry i do své předzahrádky. Poradíme vám, jak na to, aby vaše výzdoba dělala radost nejen vám, ale i všem kolemjdoucím.

Nadrozměrný vánoční věnec

Venkovní výzdoba se neobejde bez vánočního věnce. Vyrobte si doma velký vánoční věnec z přírodních materiálů.

Jako základ použijte obruč z větviček a po celém věnci napíchejte jehličí. Přidejte vánoční ozdoby, jako jsou menší vánoční koule, mašle nebo zvonky. Použijte také přírodní dekorace, jako jsou třeba šišky.

Ozdobte stromy

Pokud máte například na zahradě před domem stromy nebo keře, které jsou snadno viditelné pro veřejnost, využijte je k vytvoření vánoční atmosféry a ozdobte je. Omotejte je vánočními světýlky a přidejte starší vánoční ozdoby z minulých let.

Během svátků tak budete mít krásný výhled z okna a zároveň potěšíte lidi, kteří procházejí kolem vašeho domu. Vytváříte jakýsi veřejný vánoční stromeček.

Použijte girlandy

Fascinují vás elegantní a klasické vánoční dekorace? Umístěte girlandy kolem vchodových dveří, na zábradlí nebo na venkovní okenní parapety. Vyberte si klasické jehličnaté girlandy, které můžete podle svého vkusu proložit vánočními světýlky.

Pokud se vám zdá girlanda příliš jednoduchá, můžete ji doplnit o vánoční ozdoby. Vybírejte však ozdoby, které odolávají vlhkému a chladnému počasí.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...